Spotkanie starych znajomych

Przed nami ostatnie spotkanie przed własną publicznością w tym roku kalendarzowym. Do Biskupca przyjedzie 7. ekipa Ligi Centralnej, Budnex Stal Gorzów. To będzie sentymentalny mecz dla trenera Dariusza Molskiego, który przez kilka sezonów prowadził z powodzeniem zespół z Gorzowa. W składzie stalowców występuje także były kołowy Warmii Energa, Dominik Droździk.

Swojego rywala znamy bardzo dobrze. I to nie tylko ze względu na naszego szkoleniowca. Na poziomie I ligi oba zespoły prowadziły między sobą zażartą walkę o czołowe miejsca w tabeli. Teraz rywalizacja jest kontynuowana na zapleczu PGNiG Superligi. Dość powiedzieć, że w sezonie 2021/2022 w Biskupcu górą byli stalowcy (25:30), a w emocjonującym rewanżu w Gorzowie po rzutach karnych cieszyliśmy się z dobrego finiszu ligi. W sobotę wystąpimy w roli underdoga.

Dlaczego to Stal jest faworytem? Tkwimy w kryzysie. Od siedmiu spotkań nie potrafimy znaleźć recepty na zdobycie ligowych punktów. Nie pomogły dwa niedawne transfery, które zwiększyły opcje taktyczne trenera Molskiego. Jako zespół wciąż zawodzimy i przegrywamy ważne spotkania z rywalami sąsiadującymi w tabeli.

W najbliższą sobotę do Biskupca przyjedzie zespół, który w tym sezonie wygrywał pięciokrotnie. Ostatnie dwa mecze rywali kończyły się utratą punktów i w tym upatrywujemy swoje szanse. Warunkiem na przełamanie jest zagranie dobrego spotkania przez całe 60 minut. W poprzedniej kolejce o przegranej z SRS Przemyśl zadecydowały gorsze 2 minuty w samej końcówce gry, które przeważyły o zwycięstwie przeciwników.

To będzie mecz walki. Mie pierwszy raz w tym sezonie - nie mamy nic do stracenia! Chcemy poprawić nastroje, swoje i kibiców, przed nadchodzącą przerwą świąteczną.

Dla dzieci zgromadzonych na hali organizatorzy przygotowali pomeczowy KIDS CAMP – trening piłki ręcznej, którego patronem jest Energa Grupa Orlen, sponsor tytularny klubu.