Pociąg nie zwalnia! Warmia Energa Olsztyn - Jedynka KODO Morąg 36:34

Komplet publiczności był świadkiem niezwykle ciekawego i zaciętego spotkania derbowego, w którym dopiero w końcówce byliśmy w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Już przed spotkaniem trwała wielka mobilizacja w obu obozach. My nie zamierzaliśmy tracić punktów w swojej hali, rywale prócz formy sportowej zadbali, aby do stolicy Warmii i Mazur przybyć z dużą grupą kibiców. Derby przyciągnęły do Małej Areny Hali Urania komplet publiczności, dzięki czemu obie ekipy mogły liczyć na głośny doping.

Warmia Energa Olsztyn - UKS Jedynka KODO Morąg 36:34 (16:19)

Warmia Energa: Kaczmarczyk, Rynkiewicz, Jaworski - Kryński 10 (2/2), Zemełka 8, Adamczyk 4, Malewski 3, Reichel 3, Sikorski 2, Safiejko 2, Drobik 2, Przysiek 2, Lewandowski, Dzido
Jedynka: najwięcej bramek - Golks 12 (2/3), Daćko 5  (4/4)

kary: Warmia Energa - 10 min, Jedynka - 12 min
widzów: 500

W pierwszym składzie do defensywy wyszła nasza "żelazna" siódemka, z Czarkiem Kaczmarczykiem w bramce i: Jakubem Zemełką, Janem Lewandowskim, Dawidem Przysiekiem, Michałem Safiejko, Szymonem Adamczykiem i Andrzejem Kryńskim. Po drugiej stronie na parkiecie wystąpili między innymi: Wojciech Golks, Piotr Deptuła, Radosław Dzieniszewski, Jakub Pikura i Bartosz Idzikowski. Jeszcze kilka sezonów temu widzieliśmy ich w czerwono-biało-niebieskich barwach Warmii Energa Olsztyn. Od pierwszych minut trwała zagorzała walka. Goście dobrze prezentowali się w defensywie, na szczęście w naszych szeregach asystami "czarował" niezastąpiony Dawid Przysiek dzięki czemu kilkukrotnie byliśmy w stanie wyprowadzić skuteczne kontry. Wśród morążan prym wiódł duet Golks-Daćko.

Po kwadranie gry, przy stanie 10:8, trener Karol Adamowicz zdecydował się na zmiany. Na parkiecie zobaczyliśmy Marcina Malewskiego, Piotrka Dzido i Dominika Jaworskiego w bramce. Ta rotacja nie przyniosła oczekiwanego efektu, a losy meczu zaczęły przechylać się na stronę przyjezdnych. Kilka nieudanych akcji indywidualnych i gorsza skuteczność sprawiły, że Jedynka zdołała odskoczyć na dwa trafienia. Na domiar złego w ostatniej akcji pierwszej odsłony piłka odbita od słupka trafiła wprost w ręce Marka Daćki, a ten faulowany wywalczył rzut karny, który zamienił na bramkę. Do przerwy przegrywaliśmy 16:19.

Wiedzieliśmy, że trudno będzie pokonać rozgrywających dobre spotkanie rywali. Dlatego od pierwszych minut po przerwie staraliśmy się złapać bezpośredni kontakt bramkowy. To się udało, bo w 36. minucie było już 20:21. Cóż z tego, skoro za chwilę dwie bramki Jedynki Morąg ponownie zwiększyły różnicę bramkową do trzech (20:23). Ten dystans utrzymywał się przez kolejne minuty, a rywale pilnie strzegli swojej przewagi. Moment zwrotny nastąpił w ostatnich 10 minutach gry. Trzy trafienia z naszej strony dały nam pierwszy remis w drugiej części meczu (31:31 - 56. min). Dodało nam to skrzydeł! Coraz głośniejsza olsztyńska publiczność i świetne parady Kaczmarczyka sprawiły, że na 2 minuty przed końcem wyszliśmy na prowadzenie po trafieniu Malewskiego. Odpowiedział na to Golks swoim 12-tym trafieniem, ale ostatnie słowo należało do nas, a konkretnie do Zemełki i Michała Sikorskiego. Ich trafienia ustaliły wynik meczu na 36:34!

To było święto piłki ręcznej i świetna promocja dyscypliny. Komplet widzów zobaczył na parkiecie dwie lokalne ekipy, w których było wiele olsztyńskich akcentów. Dla nas to spotknie było dowodem, że charakterem można wygrać mecz, który nie idzie po naszej myśli. Liczymy także, że ostatnie spotkanie rozgrywane w tym sezonie w Hali Urania znowu przyciągnie komplet kibiców.

23. kolejka: Warmia Energa Olsztyn - Jedynka KODO Morąg 36:34

Zdjęcia z wygranego spotkania przeciwko Jedynce KODO Morąg autorstwa Łukasza Kozłowskiego

Zdjęcia okiem Ani Buń/O!Film świetnie ujmują emocje, jakie towarzyszyły naszym zawodnikom w spotkaniu przeciwko Jedynce KODO Morąg