Sprzedaż biletów na mecz Polska-Turcja rozpoczęty!

Sprzedaż biletów na mecz Polska-Turcja rozpoczęty!
W czwartek (26.02) w siedzibie klubu Traveland Społem Olsztyn, przy ulicy
Dworcowej, rozpoczyna się sprzedaż biletów na marcowy mecz Polska - Turcja. Jest to kontynuacja sprzedaży biletów, które do tej pory można było kupić tylko przez internet, korzystając z serwisu KupBilet.pl.


Po sukcesie podopiecznych Bogdana Wenty, zainteresowanie meczami szczypiornistów jest ogromne. O organizację meczu eliminacyjnego do Euro 2010 z Turcją (22 marca, niedziela, godz.15) ubiegało się kilka dużych ośrodków sportu: Katowice, Wrocław, Bydgoszcz i Kielce. Ostatecznie pierwszy mecz szczypiornistów w Polsce w roku 2009 zostanie rozegrany w stolicy Warmii i Mazur. W środę, 25 lutego, w sali konferencyjnej olsztyńskiego Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się konferencja prasowa, związana ze zbliżającym się wydarzeniem sportowym. W spotkaniu udział wzięli: Marek Góralczyk - sekretarz generalny Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Anna Wasilewska - zastępca pełniącego funkcję prezydenta miasta Olsztyn, Andrzej Dowgiałło i Leszek Dublaszewski - przedstawiciele Travelandu Społem Olsztyn organizatora wydarzenia oraz lokalne media.

Decyzja o organizowaniu międzypaństwowego meczu w hali Urania zapadła na początku roku. - Dlaczego Olsztyn? Odpowiedź jest prosta - twierdzi Marek Góralczyk, sekretarz generalny Związku Piłki Ręcznej w Polsce. - To właśnie tutaj 4 lata temu kadra Bogdana Wenty rozpoczęła swoją ,,karierę" . Wtedy miusiałem sędziować mecz w Szwajcarii, ale  wszyscy uważali, że odrobienie takich strat jest praktycznie niemożliwe. Teraz również sytuacja naszych szczypiornistów w tabeli jest nieciekawa. Dlatego postanowiliśmy wrócić do sprawdzonych miejsc. Poza tym Olsztyn to coraz silniejszy ośrodek piłkarzy ręcznych, dzięki dobrej grze Travelandu, co gwarantuje doskonałą atmosferę.

Andrzej Dowgiałło - prezes klubu Traveland Społem, współorganizatora meczu nie ukrywa, że miasta mające większe hale były przeciwne, by mecz odbył się w Uranii, która ma niewiele ponad dwa tysiące miejsc. - Katowice, Wrocław i Bydgoszcz naciskały związek, by odebrał mecz Olsztynowi - mówi współtwórca sukcesów olsztyńskich szczypiornistów, który jest członkiem zarządu ZPRP. - Ale na naszą korzyść przemawiał fakt, że zawarliśmy wstępną umowę przed mistrzostwami świata, kiedy nie było tylu chętnych. Poza tym z marszałkiem i władzami miasta użyliśmy argumentów, które przekonały prezesa związku.

Rangę spotkania reprezentacji doceniają również władze miasta. - Bezsprzecznie będzie to kolejne ogromne wydarzenie sportowe w naszym mieście - mówi Anna Wasilewska, zastępca p.o. prezydenta miasta Olsztyn, współorganizatora meczu. - To również pierwszy pojedynek, który nasi szczypiorniści będą grali w Polsce po tym, jak zdobyli brązowy medal mistrzostw świata. Poza tym jest to także ogromna promocja dla Olsztyna. Mieszkańcom się to należy, tym bardziej, że na meczach Travelandu jest też coraz więcej osób.

Przez większość spotkania tematyka meczu przewijała się na przemian z pytaniami o nowe obiekty sportowe w Olsztynie. Sekretarz Związku zauważył, że Polska będzie starała się o organizację mistrzostw świata i większa hala w Olsztynie to duża sznasa na współudział w tej imprezie.

Spotkanie w Olsztynie będzie meczem rewanżowym - pierwsza potyczka z Turcją odbędzie się na wyjeździe w czwartek, 19 marca. Kibice mogą nabyć nieco ponad 2,1 tys. biletów. Połowa z nich znajduje się już w sprzedaży - od kilku dni można je kupić przez internet (TUTAJ >>>). Przekazano tam tysiąc z nich i połowa już została sprzedana. Kolejną partię wejściówek można nabyć od czwartku w siedzibie biura podróży Traveland (jest to również siedziba klubu - przyp. red.) od godz. 9. Bilety na trybunę kosztują po 50 zł, na krzesełka, które będą ustawione za bramkami - po 20 zł (ta pula biletów wynosi  200 miejsc). Zainteresowanie biletami przerosło oczekiwania organizatorów, stąd przed siedzibą klubu można spodziewać się długich kolejek. - Postaramy się, by nikt nie odszedł od kasy z kwitkiem - podkresla dyrektor klubu, Leszek Dublaszewski. - Dla mieszkańców Olsztyna i okolic przeznaczylismy sporą pulę. To także podziękowanie za kibicowanie Travelandowi Społem Olsztyn.

Uwaga!

Organizatorzy spotkania Polska-Turcja nie będa honorować kart honorowych członków (złote odznaki itp.) uprawniających do darmowego wstępu na imprezy sportowe, zarówno Związku Piłki Ręcznej w Polsce jak i Ministerstwa Sportu.


shmon

Data: 26.02.2009

Następny mecz:

fotografia meczowa
KPR Żukowo
VS
Warmia Energa Olsztyn
Data: 2024.08.16 00:00
 • Tabela

 • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
  1 Warmia Energa Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  2 Sparta Oborniki 0 0 0 0 / 0
  3 Sambor Tczew 0 0 0 0 / 0
  4 AZS Bydgoszcz 0 0 0 0 / 0
  5 KPR Gryfino 0 0 0 0 / 0
  6 SMS ZPRP II Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  7 Tytani Wejherowo 0 0 0 0 / 0
  8 MKS Grudziądz 0 0 0 0 / 0
  9 USAR Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  10 Szczypiorniak Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  11 Jedynka Morąg 0 0 0 0 / 0
  12 Jeziorak Iława 0 0 0 0 / 0
  13 SMS Płock 0 0 0 0 / 0
  14 Wybrzeże I Gdańsk 0 0 0 0 / 0
 • Kolejka
  Brak danych
 • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
  Brak danych
Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn