Piotr Frelek w dziesiątce najpopularniejszych sportowców naszego województwa!

48. plebiscyt czytelników Gazety Olsztyńskiej na 10 najpopularniejszych sportowców naszego województwa w 2008 roku został rozstrzygnięty. Na bardzo wysokim piątym miejscu znalazł się szczypiornista Travelandu Społem Olsztyn - Piotr Frelek. W plebiscycie głosowali czytelnicy, którzy docenili wysoką formę Chudego w sezonie 2008/2009.

Rozgrywającego olsztyńskiej drużyny szczypiornistów wyprzedzili jedynie dwaj siatkarze AZS-u Olsztyn, rajdowiec Krzysztof Hołowczyc i kajakarz Tomasz Mendelski. Piąte miejsce w plebiscycie Piotra Frelka to wynik dobrej gry całego zespołu, który zajmuje fotel wicelidera ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Do plebiscytu nominowany był również kapitan olsztynian, Marcin Malewski. Uroczystość wręczania nagród dla najpopularniejszych sportowców odbyła się 14 lutego w jednej z olsztyńskich restauracji.

Poniżej pełne wyniki 48. plebiscytu Gazety Olsztyńskiej
::786::

1. Krzysztof Hołowczyc
Automobilizm, Orlen Team.Ma za sobą świetny sezon w rajdach terenowych. Jadąc nissanem navarą z pilotem Jean-Markiem Fortinem, zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W klasycznych rajdach błysnął we wrześniu, kiedy jadąc z pilotem Łukaszem Kurzeją peguotem 207 S2000 wygrał Rajd Orlen, jedną z eliminacji mistrzostw Polski.

2. Paweł Zagumny
Siatkówka, AZS UWM Olsztyn.Najlepszy polski rozgrywający, bez którego trudno sobie wyobrazić którykolwiek z pięciu ostatnich medali AZS Olsztyn w mistrzostwach Polski, także ten ostatni, brązowy. Podstawowy zawodnik reprezentacji, z którą w 2008 r. zajął piąte miejsca w Lidze Światowej oraz na igrzyskach w Pekinie, gdzie wygrał klasyfikację na najlepszego rozgrywającego turnieju olimpijskiego. Zaczął właśnie swój szósty sezon w barwach AZS.

3. Tomasz Mendelski
Kajakarstwo, OKS Olsztyn. Reprezentant Polski, olimpijczyk. Podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie zajął 6. miejsce w K-4 1000. Miał startować w K-2 500, ale wyeliminowała go kontuzja (złamane żebro).

4. Wojciech Grzyb
Siatkówka, AZS UWM Olsztyn.Lata lecą, zmieniają się sponsorzy, trenerzy i koledzy z drużyny, a on ciągle gra w klubie, w którym stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. Jeden z aż czterech wychowanków w wyjściowym składzie AZS, jako jedyny nawet na sezon nie opuścił Olsztyna. W 2008 r. zdobył z AZS już piąty z rzędu medal mistrzostw Polski (trzeci z kolei brąz). Reprezentant kraju, zaliczył występy w Lidze Światowej (piąte miejsce).

5. Piotr Frelek

O Piotrze Frelku czytaj TUTAJ >>

6. Karol Jabłoński
Żeglarstwo, Baza Mrągowo. Mimo zawieszenia przygotowań do kolejnej edycji regat o Puchar Ameryki najlepszy polski żeglarz pływający na dużych jachtach z powodzeniem startował w prestiżowych regatach: z niemieckim teamem zajął trzecie miejsce w Rolex Sardynias Cup, które są jednocześnie morskimi drużynowymi mistrzostwami świata; poprowadził też niemiecki 30-metrowy jacht Y3K do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cyklu regat na Morzu Śródziemnym w klasie Wally.

7. Kacper Kozłowski
Lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn.Przez kontuzję miał stracony początek sezonu, ale mimo to zdążył "załapać się" do reprezentacji na igrzyska w Pekinie, zostając pierwszym od 20 lat olimpijczykiem-lekkoatletą z Warmii i Mazur. W Chinach nie dane mu było jednak wyjść z roli rezerwowego w sztafecie 4x400 metrów. Razem z kolegami z AZS UWM obronił w Szczecinie tytuł mistrza Polski seniorów w sztafecie 4x400 m. W 2008 r. został też srebrnym medalistą młodzieżowych MP w Grudziądzu na 400 m.

8. Rafał Szukiel
Żeglarstwo, AZS UWM Olsztyn. Dziesiąty finnista igrzysk w Pekinie, jedenasty zawodnik mistrzostw Europy, szesnasty w mistrzostwach świata.

9. Krzysztof Pielowski
Pływanie, Kormoran Olsztyn. Reprezentant Polski juniorów i seniorów. Złoty (1500 m st. dow.), srebrny (800 m dow.) i brązowy (400 m dow.) medalista mistrzostw świata juniorów. Rekordzista świata juniorów na 1500 m. Wicemistrz Europy juniorów na 1500 m. Wielokrotny mistrz i medalista mistrzostw Polski juniorów. We wszystkich tegorocznych zawodach Grand Prix Polski seniorów zajmował miejsca na podium.

10. Grzegorz Lech
Piłka nożna, OKS 1945 Olsztyn. Kapitan drugoligowego zespołu, jeden z najbardziej wartościowych piłkarzy olsztyńskiej drużyny. Uniwersalny - w pierwszej połowie roku rozgrywający, w drugiej części jeden z lepszych strzelców. Mózg zespołu.

Trener Roku: Jacek Puciło, szkoleniowiec pływaków olsztyńskiego Kormorana

źrodło: gazetaolsztynska.wm.pl

Data: 15.02.2009