Kopyciński nie będzie odpoczywał...

Kopyciński nie będzie odpoczywał...

Trener główny kadry narodowej młodzieżowej mężczyzn Ryszard Skutnik powołał niżej wymienionych zawodników na następujący cykl akcji szkoleniowych w ramach przygotowań i startu w finale Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2009. Wśród zawodników powołanych do kadry znajduje się Mateusz Kopyciński - zawodnik Travelandu Społem Olsztyn.

Olsztyński skrzydłowy wygrał tym samym rywalizację z zawodnikiem Chrobrego Głogów - Ireneuszem Żakiem, który znalazł się w składzie rezerwowym reprezentacji. Wpływ na to mogły mieć dobre występy Kopyta w ostatnich meczach ligowych i meczu pucharowym. Powołanie oznacza, że młody skrzydłowy nie będzie brał udziału w zgrupowaniu swojego zespołu klubowego, który na początku stycznia rozpoczyna przygotowania do meczów w lidze i fazie play-off.


04 - 07.01.2009 - Wągrowiec - Konsultacja szkoleniowa
08 - 12.01.2009 - Dania (Skaerbaeg) – Mecze międzypaństwowe

1. Rafał Grzybowski - MKS Jurand Ciechanów - SMS Gdańsk
2. Maciej Pilitowski - MKS Jurand Ciechanów - SMS Gdańsk
3. Piotr Chrapkowski - KS AZS AWFiS Gdańsk
4. Damian Kostrzewa - KS AZS AWFiS Gdańsk
5. Michał Bednarek - KS AZS AWFiS Gdańsk
6. Sebastian Zapora - SPR AMD Chrobry Głogów
7. Robert Orzechowski - MMTS Kwidzyn
8. Mateusz Seroka - MMTS Kwidzyn
9. Piotr Wyszomirski - KS Azoty Puławy
10. Michał Szyba - KS Azoty Puławy
11. Damian Krzysztofik - SPR BRW Stal Mielec
12. Mateusz Jankowski - PMKS Fokus Park – Kiper Piotrków Tryb.
13. Mateusz Kopyciński - OKPR Traveland Społem Olsztyn
14. Łukasz Gierak - MKS Nielba Wągrowiec
15. Michałów Leszek - KS Techtrans Darad Elbląg
16. Dawid Chrapusta - KS Handball Zabrze

Zawodnicy rezerwowi:
- Adam Pacześny - KPR Wolsztyniak Wolsztyn - SMS Gdańsk
- Ireneusz Żak - SPR AMD Chrobry Głogów
- Jarosław Tomiak - KS AZS AWF Gorzów Wlkp.
- Filip Jarosz - SPR BRW Stal Mielec
- Przemysław Zadura - MKS Zagłębie Lubin

Kadra szkoleniowa:
- Ryszard Skutnik - trener główny
- do ustalenia - lekarz
- Andrzej Gąsiorek - fizjoterapeuta
- Marcin Kochanowski - psycholog
- Jerzy Niewiadomski - kierownik reprezentacji

źródło: zprp.pl

Data: 22.12.2008

Następny mecz:

fotografia meczowa
Brak danych
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 26 803 662 141 / 68
    2 KPR Legionowo 26 760 667 93 / 55
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 26 774 692 82 / 53
    4 Stal Gorzów 26 703 697 6 / 48
    5 SRS Przemyśl 26 790 786 4 / 44
    6 GKS Żukowo 26 785 789 -4 / 40
    7 Padwa Zamość 26 730 726 4 / 38
    8 Śląsk Wrocław 26 726 784 -58 / 36
    9 Zagłębie Sosnowiec 26 780 808 -28 / 34
    10 MKS Wieluń 26 704 734 -30 / 34
    11 Warmia Energa 26 718 723 -5 / 33
    12 Nielba Wągrowiec 26 770 801 -31 / 29
    13 Miedź Legnica 26 714 777 -63 / 18
    14 MKS Grudziądz 26 720 831 -111 / 16
  • Kolejka 26
    - GKS Żukowo 25:25
    (14:13)
    MKS Wieluń
    - Padwa Zamość 27:23
    (15:12)
    Śląsk Wrocław
    - Miedź Legnica 27:32
    (13:16)
    KPR Legionowo
    - SRS Przemyśl 33:31
    (21:14)
    Nielba Wągrowiec
    - AZS-AWF Biała Podlaska 31:28
    (13:16)
    KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
    - Zagłębie Sosnowiec 36:27
    (16:15)
    MKS Grudziądz
    - Stal Gorzów 27:27
    (11:16)
    Warmia Energa
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 129 28 117/25 12/3 4.61 b/m
    Michał Klapka 89 27 82/24 7/3 3.3 b/m
    Adam Konkel 83 27 70/24 13/3 3.07 b/m
    Damian Didyk 79 27 73/24 6/3 2.93 b/m
    Adrian Gruszczyński 76 27 69/24 7/3 2.81 b/m
    Adrian Chełmiński 71 26 67/24 4/2 2.73 b/m
    Dawid Reichel 69 28 62/25 7/3 2.46 b/m
    Mateusz Kopyciński 52 24 41/21 11/3 2.17 b/m
    Jakub Zemełka 43 21 36/18 7/3 2.05 b/m
    Marcin Laskowski 24 28 22/25 2/3 0.86 b/m
    Dominik Stępień 23 28 21/25 2/3 0.82 b/m
    Michał Sikorski 18 24 14/21 4/3 0.75 b/m
    Michał Safiejko 8 12 5/10 3/2 0.67 b/m
    Jakub Kozłowski 7 12 7/11 0/1 0.58 b/m
    Daniel Makowski 1 27 1/24 0/3 0.04 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 22 0/19 0/3 0 b/m
    Krystian Matusiak 0 20 0/16 0/2 0 b/m
Sponsor tytularny: Energa Grupa Orlen
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn