Tomek w rezerwie...Wenta powołał kadrę

Tomek w rezerwie...Wenta powołał kadrę

Trener reprezentacji Polski Bogdan Wenta powołał kadrę na mecz ze Szwecją w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w 2010 roku, które odbędzie się 27 listopada w Lund. Dodatkowo reprezentacja  zagra mecz towarzyski z Gruzją w ramach obchodów 90-cio lecia piłki ręcznej w Polsce. Wśród powołanych znalazło się miejsce tylko dla czterech zawodników z polskiej ligi. Trzech występuje w kieleckim Vive, natomiast jeden w Zagłębiu Lubin. Wśród zawodników rezerwowych znajduje się miedzy innymi zawodnik Travelandu Społem Olsztyn - Tomasz Garbacewicz

Program przygotowań kadry:

23-26.11.2008 - Warszawa - konsultacja szkoleniowa
27.11.2008 - Lund (Szwecja) - mecz Szwecja - Polska
28-30.11.2008 - Kalisz - konsultacja szkoleniowa i mecz Polska - Gruzja

Kadra główna:

1. Żółtak Daniel - KS Vive Kielce
2. Jachlewski Mateusz - KS Vive Kielce
3. Kuchczyński Patryk - KS Vive Kielce
4. Piwko Paweł - KS Vive Kielce
5. Malcher Adam - MKS Zagłębie Lubin
6. Szmal Sławomir - Rhein-Neckar Löwen - Niemcy
7. Bielecki Karol - Rhein-Neckar Löwen - Niemcy
8. Jurasik Mariusz - Rhein-Neckar Löwen - Niemcy
9. Lijewski Krzysztof - HSV Hamburg - Niemcy
10. Lijewski Marcin - HSV Hamburg - Niemcy
11. Siódmiak Artur - TuS N-Lübbecke GmbH - Niemcy
12. Jurecki Michał - TuS N-Lübbecke GmbH - Niemcy
13. Jaszka Bartłomiej - Füchse Berlin - Niemcy
14. Tłuczyński Tomasz - TSV Hannover - Burgdorf - Niemcy
15. Jurecki Bartosz - S.C. Magdeburg - Niemcy
16. Wleklak Damian - Alpla HC Hard - Austria
17. Jurkiewicz Mariusz - J.D. Arrate - Hiszpania

Zawodnicy rezerwowi:

- Gliński Rafał - TV Willstätt Ortenau - Niemcy
- Wichary Marcin - Wisła Płock SA
- Kuptel Rafał - Wisła Płock SA
- Rumniak Sebastian - Wisła Płock SA
- Twardo Adam - Wisła Płock SA
- Podsiadło Paweł - KS Vive Kielce
- Kriegier Kamil - KS Vive Kielce
- Stankiewicz Michał - KS Vive Kielce
- Rosiński Tomasz - KS Vive Kielce
- Tomczak Bartłomiej - MKS Zagłębie Lubin
- Niedośpiał Adrian - MKS Zagłębie Lubin
- Miszka Arkadiusz - PMKS Focus Park-Kiper Piotrków Tryb.
- Jankowski Mateusz - PMKS Focus Park-Kiper Piotrków Tryb.
- Garbacewicz Tomasz - OKPR Traveland Społem Olsztyn

Kadra szkoleniowa:

- Papaj Paweł - kierownik reprezentacji
- Wenta Bogdan - trener główny
- Waszkiewicz Daniel - trener współpracujący
- Nowak Maciej - lekarz
- Buczak Jerzy - fizjoterapeuta
- Zembrzuski Piotr - statystyk szkoleniowy

shmon

Data: 14.11.2008

Następny mecz:

fotografia meczowa
Brak danych
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 26 803 662 141 / 68
    2 KPR Legionowo 26 760 667 93 / 55
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 26 774 692 82 / 53
    4 Stal Gorzów 26 703 697 6 / 48
    5 SRS Przemyśl 26 790 786 4 / 44
    6 GKS Żukowo 26 785 789 -4 / 40
    7 Padwa Zamość 26 730 726 4 / 38
    8 Śląsk Wrocław 26 726 784 -58 / 36
    9 Zagłębie Sosnowiec 26 780 808 -28 / 34
    10 MKS Wieluń 26 704 734 -30 / 34
    11 Warmia Energa 26 718 723 -5 / 33
    12 Nielba Wągrowiec 26 770 801 -31 / 29
    13 Miedź Legnica 26 714 777 -63 / 18
    14 MKS Grudziądz 26 720 831 -111 / 16
  • Kolejka 26
    - GKS Żukowo 25:25
    (14:13)
    MKS Wieluń
    - Padwa Zamość 27:23
    (15:12)
    Śląsk Wrocław
    - Miedź Legnica 27:32
    (13:16)
    KPR Legionowo
    - SRS Przemyśl 33:31
    (21:14)
    Nielba Wągrowiec
    - AZS-AWF Biała Podlaska 31:28
    (13:16)
    KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
    - Zagłębie Sosnowiec 36:27
    (16:15)
    MKS Grudziądz
    - Stal Gorzów 27:27
    (11:16)
    Warmia Energa
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 133 29 121/26 12/3 4.59 b/m
    Michał Klapka 92 28 85/25 7/3 3.29 b/m
    Adam Konkel 84 28 71/25 13/3 3 b/m
    Damian Didyk 81 28 75/25 6/3 2.89 b/m
    Adrian Chełmiński 80 27 76/25 4/2 2.96 b/m
    Adrian Gruszczyński 79 28 72/25 7/3 2.82 b/m
    Dawid Reichel 71 29 64/26 7/3 2.45 b/m
    Mateusz Kopyciński 54 25 43/22 11/3 2.16 b/m
    Jakub Zemełka 43 21 36/18 7/3 2.05 b/m
    Marcin Laskowski 24 29 22/26 2/3 0.83 b/m
    Dominik Stępień 23 29 21/26 2/3 0.79 b/m
    Michał Sikorski 19 25 15/22 4/3 0.76 b/m
    Michał Safiejko 8 12 5/10 3/2 0.67 b/m
    Jakub Kozłowski 7 13 7/12 0/1 0.54 b/m
    Daniel Makowski 1 28 1/25 0/3 0.04 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 22 0/19 0/3 0 b/m
    Krystian Matusiak 0 21 0/17 0/2 0 b/m
Sponsor tytularny: Energa Grupa Orlen
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn