Kopyt w młodzieżowej kadrze Polski

Kopyt w młodzieżowej kadrze Polski

::396::
Trener młodzieżowej reprezentacji Polski (U-21) piłkarzy ręcznych Ryszard Skutnik powołał 17-osobową kadrę narodową, która przygotowywać się będzie do startu w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw świata 2009. W składzie zespołu znalazł się między innymi zawodnik Travelandu Społem Olsztyn, Mateusz Kopyciński - pomijany w składzie, skrzydłowy olsztyńskiej ekipy.

Zawodnicy zbiorą się 23 listopada w Lesznie, a 26 i 27 listopada w Lesznie i Wągrowcu rozegrają towarzyskie mecze z seniorską reprezentacją Gruzji. W dniach 10-12 kwietnia 2009 roku Polacy będą gospodarzami turnieju eliminacyjnego MMŚ. Ich rywalami w grupie będą: Hiszpanie, Ukraińcy i Grecy. Do finałów, które odbędą się w Egipcie, awansuje tylko jedna drużyna.

Powołania otrzymali:
Michał Bednarek, Piotr Chrapkowski, Jakub Bonisławski, Damian Kostrzewa (wszyscy KS AZS AWFiS Gdańsk), Ireneusz Żak, Sebastian Zapora (obaj SPR AMD Chrobry Głogów), Robert Orzechowski, Mateusz Seroka (obaj MMTS Kwidzyn), Michał Szyba (KS Azoty Puławy), Jarosław Tomiak (KS AZS AWF Gorzów Wlkp.), Dawid Chrapusta (KS Handball Zabrze), Mateusz Jankowski (PMKS Fokus Park - Kiper Piotrków Tryb.), Mateusz Kopyciński (OKPR Traveland Społem Olsztyn), Łukasz Gierak (MKS Nielba Wągrowiec), Leszek Michałów (KS Techtrans Darad Elbląg), Filip Jarosz (PR BRW Stal Mielec), Rafał Grzybowski (MKS Jurand Ciechanów - SMS Gdańsk)

rezerwowi:
Maciej Pilitowski (MKS Jurand Ciechanów - SMS Gdańsk), Tomasz Klinger (Wisła Płock SA - SMS Gdańsk), Radosław Wolski (KS Pogoń Handball Szczecin), Przemysław Zadura - MKS Zagłębie Lubin.

WYWIAD z Mateuszem Kopycińskim

Młodemu skrzydłowemu drużyny z Olsztyna życzymy powodzenia!



źródło: sportowefakty.pl

Data: 13.11.2008

Następny mecz:

fotografia meczowa
Tytani Wejherowo
VS
Warmia Energa Olsztyn
Data: 2024.04.27 00:00
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 Gwardia Koszalin 21 743 476 267 / 60
    2 Warmia Energa Olsztyn 21 755 576 179 / 57
    3 Jeziorak Iława 21 725 656 69 / 51
    4 MKS Grudziądz 21 653 592 61 / 39
    5 Jedynka Morąg 21 626 588 38 / 36
    6 Tytani Wejherowo 21 704 655 49 / 35
    7 SMS ZPRP I Kwidzyn 18 600 581 19 / 33
    8 KPR Gryfino 20 635 690 -55 / 23
    9 Sparta Oborniki 21 588 629 -41 / 19
    10 Sambor Tczew 22 598 725 -127 / 19
    11 USAR Kwidzyn 21 568 636 -68 / 15
    12 AZS Bydgoszcz 20 552 662 -110 / 15
    13 Szczypiorniak Olsztyn 20 477 758 -281 / 0
  • Kolejka 16
    - Szczypiorniak Olsztyn 18:33
    (10:13)
    Sparta Oborniki
    - Jeziorak Iława 35:33
    (19:14)
    Jedynka Morąg
    - Sambor Tczew 25:35
    (11:18)
    Tytani Wejherowo
    - AZS Bydgoszcz 19:37
    (9:18)
    Gwardia Koszalin
    - USAR Kwidzyn 28:33
    (16:16)
    Warmia Energa Olsztyn
    - KPR Gryfino 28:32
    (14:15)
    MKS Grudziądz
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Andrzej Kryński 190 21 190/21 0/0 9.05 b/m
    Jakub Zemełka 95 20 95/20 0/0 4.75 b/m
    Marcin Malewski 93 21 93/21 0/0 4.43 b/m
    Szymon Adamczyk 86 21 86/21 0/0 4.1 b/m
    Michał Safiejko 62 20 62/20 0/0 3.1 b/m
    Dawid Reichel 48 16 48/16 0/0 3 b/m
    Dawid Przysiek 35 21 35/21 0/0 1.67 b/m
    Michał Sikorski 35 21 35/21 0/0 1.67 b/m
    Filip Drobik 33 20 33/20 0/0 1.65 b/m
    Piotr Dzido (K) 32 21 32/21 0/0 1.52 b/m
    Jan Lewandowski 17 21 17/21 0/0 0.81 b/m
    Piotr Skiba 16 17 16/17 0/0 0.94 b/m
    Bartosz Prusko 5 9 5/9 0/0 0.56 b/m
    Dominik Jaworski 3 18 3/18 0/0 0.17 b/m
    Wiktor Zamojski 3 6 3/6 0/0 0.5 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 18 0/18 0/0 0 b/m
    Piotr Rynkiewicz 0 18 0/18 0/0 0 b/m
Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn