W 3. kolejce ligowych zmagań Warmia Energa Olsztyn po koncertowej grze wysoko pokonała zespól Śląska Wrocław.

WKS Śląsk Wrocław - OKPR Waria Energa Olsztyn 31:41 (14:19)
Śląsk:
Warmia Energa: Makowski, Matusiak, Kaczmarczyk - Klapka 11, Zemełka 5, Chełmiński 4 (1/1), Konkel 4, Kopyciński 4, Stępień 4, Gruszczyński 3, Malewski 3 (1/1), Reichel, Safiejko, Didyk, Laskowski, Sikorski
kary: Śląsk - 10 min; Warmia Energa - 12 min (Zemełka - 4 min, Kopyciński, Stępień, Didyk, Safiejko)
widzów: 600

To był mecz Warmii! Podopieczni trenera Jarosława Knopika dzielili i rządzili na parkiecie w legendarnej hali Orbita we Wrocławiu, a królem polowania został Michał Klapka, zdobywca 11 trafień. Kopyciński i spółka udowodnili sobie i kibicom, że potencjał ofensywny zespołu jest ogromny. Dzięki wysokiej wygranej olsztynianie dzierżą tytuł drużyny z najwyższą zdobyczą bramkową w jednym meczu Ligi Centralnej.

Olsztynianie jechali do Wrocławia z nastawieniem na walkę. Rywale, po dwóch porażkach, bardzo chcieli udanie zadebiutować w Lidze Centralnej przed własną publicznością, która licznie przybyła dopingować swój zespół. Plany gospodarzy zostały jednak szybko zweryfikowane przez Warmiaków, którzy od początku meczu grali skoncentrowani i… skuteczni. Zespół z Olsztyna grał jak z nut, a każda akcja ofensywna kończyła się skutecznym rzutem. Przyjezdnym wychodziło dosłownie wszystko, stąd też już po kilku minutach po stronie Warmii Energa zarysowała się przewaga bramkowa. Prym w ataku wiedli skrzydłowi, w szczególności do bólu skuteczny Klapka. Zespół Śląska Wrocław próbował gonić i trzeba przyznać, że w ataku potrafili wykorzystać swoje szanse, jednak słabsza gra w defensywie i różnorodność opcji ofensywnych Warmii była nie do powstrzymania. Po trzydziestu minutach goście prowadzili już 19:14.

Druga odsłona niewiele zmieniła w obrazie gry. Olsztynianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a z każdą minutą z gospodarzy uchodziło powietrze. Warmia Energa grała praktycznie bez błędów, a liczbę interwencji bramkarskich w zespole z Wrocławia można zliczyć na palcach jednej ręki. To spowodowało, że przewaga zwycięzcy I ligi gr. A rosła z każda minutą, osiągając tuż przed zakończeniem rywalizacji jedenaście trafień. Ostatecznie podopieczni Knopika złamali barierę 40 bramek i odnieśli imponujące zwycięstwo wyjazdowe – 41:31. To jedna z najwyższych zdobyczy bramkowych Warmii w historii klubu (m.in. w sezonie 2007/2008 Warmia Traveland pokonała Olimpię Piekary Śląskie 40:31).

Taka Warmię chce się oglądać! Wiele opcji w ataku, skuteczność i pewność siebie – z tymi atutami olsztynianie mogą popsuć szyki jeszcze wielu zespołom. Czy forma z meczu pozostanie na dłużej przekonamy się już w kolejny weekend (sobota – godz. 18:00), gdy Kopyciński i spółka zagrają z GKS-em Żukowo.