Fatalne trzydzieści minut Warmii Energa. KPR Legionowo - Warmia Energa 37:26 (17:16)

W pierwszym spotkaniu turnieju mistrzów I ligi Warmiacy musieli uznać wyższość zespołu z Legionowa.

KPR Legionowo - OKPR Warmia Energa Olsztyn 37:26 (17:16)

KPR: najwięcej bramek - Fąfara i Prątnicki po 7, Ciok i Kasprzak po 5
Warmia Energa: Matusiak, Kaczmarczyk, Makowski - Gruszczyński 6, Malewski 6, Chełmiński 5 (3/4), Didyk 2, Konkel 2, Kopyciński 2 (2/2), Klapka 1, Sikorski 1, Zemełka 1, Golks, Kozłowski, Starzec

kary: KPR - 6 min; Warmia Energa - 12 min (Golks 6 min, czerw kartka 53', Kozłowski, Gruszczyński, Didyk)

widzów: 100

mecz online [ TUTAJ ]

Kluczem do sukcesów Warmii Energa Olsztyn jest defensywa. Najlepsza ekipa pod tym względem w całej lidze w piątek nie miała jednak swojego najważniejszego atutu... W pierwszej odsłonie podopieczni trenera Knopika dorównywali przeciwnikom w ataku, jednak martwić mogła obrona. Świadczyło o tym aż 17 bramek straconych w przeciągu trzydziestu minut. Mimo to jednobramkowa strata do KPR-u dawała równe szanse na zwycięstwo obu drużynom.

Niestety, zanim Warmiacy weszli w drugą część spotkania rywale zdobyli 4 trafienia z rzędu i Kopyciński i spółka musieli gonić wynik. Ta sztuka sie nie udała. Olsztynianie mylili się w ataku, a w obronie każdy rzut rywala znajdował miejsce w bramce zespołu ze stolicy Warmii i Mazur. W 38. minucie na tablicy było 25:17, a zespół z mazowieckiego mógł sie pochwalić rajdem 8:1(!). To ustawiło grę i zwycięzca grupy A nie był już w stanie dogonić rywala.Ostatecznie Kopyciński i spółka przegrali pierwszy mecz turnieju mistrzów 37:26, odbierając surową lekcję za swoją słabszą dyspozycję.

Szansa na odbudowanie się już dziś (sobota), bo Warmiacy zmierzą się z ekipą ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Mecz odbędzie się o godzinie 16:00 i będzie relacjonowany na kanale Youtube Handball Polska.