Zaległości na plus. SMS Kwidzyn - Warmia Energa Olsztyn 25:34 (15:17)

W zaległym meczu 15. kolejki olsztyńska Warmia Energa pokonała młodzież z SMS-u Kwidzyn i przedłużyła szanse na zwycięstwo w ligowych rozgrywkach.

SMS ZPRP Kwidzyn - OKPR Warnia Energa Olsztyn 25:34 (15:17)

SMS: najwięcej bramek - Matela 5, Biskup 4
Warmia Energa: Matusiak, Makowski, Kaczmarczyk - Kopyciński 7, Konkel 5, Starzec 4, Didyk 3, Malewski 3 (1/1), Chełmiński 2 (2/2), Golks 2, Gruszczyński 2, Klapka 2, Kozłowski 2, Dzido 1, Zemełka 1, Sikorski

kary:SMS - 4 min; Warmia Energa - 12 min (Zemełka 4 min, Kopyciński, Chełmiński, Golks, Malewski)

Bardzo bym chciał, żebyśmy zagrali mecz pod kontrolą - takie życzenie przed meczem miał trener Warmii Energa Olsztyn, Jarosław Knopik. Od początku spotkania Kopyciński i spółka narzucili swój rytm gry. Po kwadransie "badania się" przyjezdni wyszli na prowadzenie, które stopniowo powiększali. Ze stanu 7:5 Warmiacy szybko doprowadzili do wyniku 12:6 i zapowiadało się, że będą nadawać ton wydarzeniom na parkiecie. Tymczasem młodzież z Kwidzyna ambitnie zaczęła odrabiać straty. Zadyszka bardziej doświadczonego zespółu z Olsztyna sprawiła, że tuż przed przerwą na tablicy wynik znów był remis - po 15. Olsztynianie zdołali jeszcze rzucić dwie bramki w końcówce, dzięki czemu do szatni schodzili z minimalną przewagą, jednak stracone 15 bramek nie przynosiło chluby zespołowi.

Po powrocie na parkiet podopieczni Knopika wzięli się za pracę. W 34. minucie było jeszcze 17:19, ale siedem bramek z rzędu Warmii Energa ustawiło mecz (43. min - 17:26). Do końca rywalizacji mecz odbywał się pod dyktando gości, którzy nie forsowali tempa. Szkoleniowiec zespołu ze stolicy Warmii i Mazur rotował składem, dzięki czemu na listę strzelców wpisali się praktycznie wszyscy zawodnicy. Szczególnie skuteczni byli skrzydlowi: Kopyciński, Konkel i Starzec. Spotkanie zakończyło się 25:34, a Warmiacy mogą w spokoju przygotowywać się do hitu rundy czyli meczu z MKS-em Grudziądz.