Trzy punkty pojechały do Olsztyna! Jurand Ciechanów - Warmia Energa 32:35

W 16. kolejce spotkań olsztyńska Warmia Energa pokonała w Ciechanowie tamtejszy Jurand 35:32 (11:17).

CKS Jurand Ciechanów - OKPR Warmia Energa Olsztyn 32:35 (17:17)

Jurand: najwięcej bramek - Smoliński 9, Dobrzyniecki 6
Warmia Energa
: Makowski, Kłodziński - Kopyciński 7 (1/1), Malewski 6, Mięsopust 5 (4/4), Kosmala 5, Rupp 5, Dzido 3, Zemełka 2, Starzec 1, Sikorski 1, Pasymowski, Golks, Kozłowski, Deptuła
kary: Jurand - 4 min; Warmia Energa - 8 min (Kopyciński 4 min), Zemełka, Golks

To była trzecia wygrana z rzędu podopiecznych Jarosława Knopika, którzy w tej rundzie tylko raz schodzili z parkietu pokonani (remis w regulaminowym czasie i przegrane rzuty karne w Wągrowcu). W sobotnim meczu zagrał już nowy nabytek olsztynian - Jakub Kozłowski. Wyjazdowe spotkanie nie było łatwe. W początkowej fazie gospodarze trzymali Warmiaków na minimalny dystans (9. min - 8:6). Malewski i spółka doszli do głosu i wyszli na prowadzenie, ale ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się remisowo, po 17.

W drugiej partii trwała zażarta walka na parkiecie i żaden z zespołów nie potrafił zdobyć znaczącej przewagi. W samej końcówce większym doświadczeniem wykazali się zawodnicy Warmii Energa Olsztyn. Zaliczka czterech bramek pozwoliła na spokojne kontrolowanie spotkania w ostatnich minutach i dowiezienie cennego zwycięstwa do końca. Dzięki zwycięstwu zespół z Olsztyna utrzymał minimalny dystans do lidera z Wągrowca i pięciopunktowy zapas do goniącego USAR-u Kwidzyn.

Warmiacy ponownie mają  przerwę. W najbliższy weekend czeka ich przymusowa pauza, natomiast potem "odpoczywa" cała liga. W najbliższym meczu, pod koniec marca, zmierzą się z Sokołem Kościerzyna.