Warmiacy zainkasowali komplet punktów. GKS Żukowo - Warmia Energa Olsztyn 26:28

W 14. kolejce I ligi piłkarzy ręcznych olsztynianie pokonali zespół GKS-u Żukowo i utrzymali fotel lidera rozgrywek.

GKS Żukowo - Warmia Energa Olsztyn 26:28 (12:16)
GKS: Żurawski, Muńko - Benkowski 7, Dorsz 4, Radecki 4, Malinski 4, Pograniczny 2, Kisiel 2, Papina 2, Saraczyn 1, Linda, Woźniak
Warmia Energa: Makowski, Pikura, Kłodziński - Mięsopust 7, Kopyciński 6, Deptuła 3, Kosmala 3, Dzido 3, Golks 2, Malewski 2, Sikorski 1, Pasymowski 1, Zemełka, Rupp

Przed spotkaniem trener Jarosław Knopik z dużym szacunkiem wypowiadał się na temat zespołu gospodarzy, podkreślając że jest to trudny i nieprzewidywalny rywal. I faktycznie, łatwo nie było. Ostatecznie Malewski i spółka, dzięki dobrze rozegranej końcówce, zainkasowali komplet punktów, a żukowanie odnieśli pierwszą porażkę na własnym parkiecie.

Knopik ponowny raz rozpoczął w ataku w ustawieniu z wycofanym bramkarzem, korzystając z dodatkowego zawodnika na pozycji kołowego. Ta zagrywka sprawiała sporo problemów gospodarzom, dzięki czemu znaczna część pierwszej połowy odbywała się pod dyktando Warmii. GKS doszedł Warmiaków na 12:12, ale udana końcówka pierwszych 30-tu minut sprawiła, że to olsztynianie schodzili na przerwę z czterobramkową przewagą.

Zadatek z pierwszej części nie wystarczył do kontrolowania poczynań rywali na parkiecie. Ambitnie grający gospodarze dogonili lidera rozgrywek i o zwycięstwie miała zadecydować końcówka. W poprzednim sezonie Malewski i spółka nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i przegrali minimalnie w Żukowie. Tym razem było inaczej. W 58. minucie było 26:26 i oba zespoły miały możliwość rozstrzygnięcia spotkania na swoją korzyść. Warmia Energa była skuteczna i dzięki dwóm trafieniem wyszła na prowadzenie, którego już nie oddała do końca rywalizacji. Dzięki zdobytym 3 punktom Warmiacy powrócili na fotel lidera. W następnej kolejce olsztynianie pauzują, bo swój mecz z Mazurem Sierpc rozegrali już wcześniej. Najbliższy mecz w ramach 16. kolejki podopieczni Knopika rozegrają 7. marca w Ciechanowie.