Cenna wygrana i podium na półmetku! Meble Wójcik Elbląg - Warmia Energa Olsztyn 26:28 (15:13)

W ostatniej kolejce pierwszej rundy sezonu 2019/2020 Warmiacy odnieśli bardzo cenne zwycięstwo w spotkaniu derbowym przeciwko drużynie z Elbląga.

KS Meble Wójcik Elbląg - OKPR Warmia Energa Olsztyn 26:28 (15:13)
Meble Wójcik: najwięcej bramek - Stępień 9, Kowszuk 4, Ławrynowicz, Pałasz, Nowak - po 3
Warmia Energa: Makowski, Kłodziński - Rupp 7, Kopyciński 5 (4/4), Malewski 3 (1/1), Wadowski 3, Dzido 3, Golks 2, Fabianowicz 2 (1/1) Kosmala 2, Mięsopust 1, Starzec, Sikorski, Zemełka
kary: Meble - 12 min; Warmia Energa - 14 min (Golks, Wadowski - po 4 min, Starzec, Fabianowicz, Zemełka - po 2 min)

Olsztynianie jechali do Elbląga z mocnym przeświadczeniem, że nie będzie łatwo o punkty. I tak faktycznie było. Po kwadransie gry gospodarze prowadzili 8:4, by kilka minut później wynik brzmiał 9:8. Do końca pierwszej połowy trwała wymiana ciosów, z lekką przewagą elblążan. Po trzydziestu minutach podopieczni Grzegorza Czapli mogli się cieszyć z dwubramkowej przewagi - 15:13.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał korzystnego rezultatu dla Warmii. Gospodarze utrzymywali przewagę i w 47. minucie nadal wygrywali 23:20. W 54. minucie nastąpił przełom w grze gości. Po ostatniej w tym spotkaniu bramce skutecznego Rafała Stępnia do głosu doszli Warmiacy. Trafienia Marcina Malewskiego i Macieja Fabianowicza doprowadziły do remisu. Za chwilę bramkę rzucił Mateusz Kosmala i zespół z Olsztyna po raz pierwszy w meczu wyszedł na prowadzenie! Elblążanie rzucili bramkę i wynik brzmiał 26:26. Ostatnie trafienia w bardzo nerwowej końcówce padły łupem olsztynian. Punktowali: najskuteczniejszy wśród Warmiaków Miłosz Rupp oraz Wojtek Golks. Dzięki lepiej rozegranej końcówce to przyjezdni mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Cenna wygrana, przy korzystnych wynikach innych zespołów, dała Warmii Energa Olsztyn trzecie miejsce w tabeli i zaledwie jeden punkt straty do wyprzedzającyh zespołów: Mazura Sierpc i Nielby Wągrowiec. Tuż za ekipą ze stolicy Warmii i Mazur z tą samą liczbą punktów znajduje się drużyna GKS-u Żukowo. Runda rewanżowa będzie bardzo wyrównana - to zapowiada wiele emocji po nowym roku. Póki co Warmiacy mogą się cieszyć z trzech punktów i kolejnego zwycięstwa w derby Warmii, Mazur i Powiśla.