W Pucharze Polski górą Elblążanie. Warmia Energa - Meble Wójcik Elbląg 23:31 (12:17)

W finale Wojewódzkiego Pucharu Polski Warmiacy musieli uznać wyższość zespołu z Elbląga i odpadli z tych rozgrywek.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - KS Meble Wójcik Elbląg 23:31 (12:17)

Warmia Energa: Kłodziński, Pikura 1 - Rupp 5, Kosmala 4, Wadowski 3, Malewski 3, Koledziński 1Mięsopust 1, Dzido 1, Sikorski 1,Golks 1, Zemełka 1, Deptuła 1, Starzec, Pasymowski, Idzikowski
Meble Wójcik: najwięcej bramek - Stępień 7, Ławrynowicz 5

Olsztynianie podchodzili do środowej, pucharowej potyczki z mocnym nastawieniem na wygraną i awans do kolejnej rundy rozgrywek. W ostatnich latach klub ze stolicy Warmii i Mazur przyzwyczaił kibiców do walki w Pucharze Polski i zatrzymywał się dopiero na rywalach z Superligi.

Tym razem podopieczni Jarosława Knopika pożegnali się z pucharem już w finale wojewódzkim. W meczu rozgrywanym w Ostródzie nie zagrali odpoczywający: Daniel Makowski, Maciej Fabianowicz oraz kontuzjowani: Szymon Hegier i Mateusz Kopyciński. Na parkiecie, po dłuższej przerwie, zagrał Sebastian Koledziński.

Warmiacy prowadzili tylko na samym początku meczu, gdy wynik otworzył Paweł Deptuła. Potem do głosu doszli rywale. Na tablicy wyników jeszcze dwukrotnie widniał wynik remisowy, ale końcówka pierwszej odsłony to znacznie skuteczniejsza gra elblążan, co skutkowało dość sporą przewagą już do przerwy. Nie pomogły rotacje w składzie Warmii Energa. Trener Knopik próbował różnych wariantów i starał się sprawdzać zmienników, ci jednak tego dnia nie wypełniali założeń taktycznych.

W drugiej połowie olsztynianie potrafili wrócić do gry, gdy w 39. minucie było 18:19. Potem jednak drugi bieg wrzucili lokalni przeciwnicy i mecz nabrał jednostronnego charakteru. Zespół Meble Wójcik rozegrał dobre spotkanie, a Warmiacy nie potrafili pokazać swoich atutów na parkiecie.

Teraz lider rozgrywek skupia się na lidze. Najbliższy sprawdzian Warmii Energa Olsztyn w najbliższą sobotę na trudnym terenie w Sierpcu.