Warmiacy poszli za ciosem. SMS Gdańsk - Warmia Energa 23:26 (13:12)

W 2. kolejce spotkań I ligi szczypiorniści Warmii po zaciętym meczu pokonali gdańską młodzież i zdobyli komplet trzech punktów.

SMS ZPRP Gdańsk - OKPR Warmia Energa Olsztyn 23:26 (13:12)

SMS: najwięcej bramek - Reichel 6, Olejniczak, Witkowski - po 4, Laskowski 3
Warmia Energa: Makowski, Kłodziński - Golks 7, Kosmala 5 (2/2), Malewski 4 (1/1), Dzido 3, Mięsopust 2, Rupp 1, Wadowski 1 (0/1), Sikorski 1, Fabianowicz 1 (0/1), Hegier 1, Idzikowski, Pasymowski, Zemełka
kary: SMS - 4 min; Warmia Energa - 10 min (Dzido, Fabianowicz, Sikorski, Wadowski, Golks)

W swoim drugim meczu w sezonie 2019/2020 olsztynianie zmierzyli się z drużyną SMS- Gdańsk. Już przed spotkaniem wiadomo było, że kluczem do zwycięstwa będzie narzucenie swojego stylu gry młodym adeptom szczypiorniaka. Ta sztuka przez długi czas nie udawała się podopiecznym Jarosława Knopika. Warmiacy byli nieskuteczni i do przerwy to gospodarze minimalnie wygrywali - 13:12.

Po zmianie stron przez długi czas obraz gry się nie zmieniał. Kombinacyjna obrona gdańszczan sprawiała sporo problemów olsztynianom. Malewski i spółka nie mogli „złapać” rywala i wszystko wskazywało na nerwową końcówkę. Tymczasem w 47. minucie sygnał do ataku dał Wojciech Golks, Trzy kolejne trafienia rozgrywającego oraz skuteczny rzut karny w wykonaniu Mateusza Kosmali pozwoliły Warmiakom odskoczyć na 19:23. Co prawda SMS odpowiedział dwoma bramkami, ale przyjezdni zaczęli kontrolować wydarzania na boisku i nie pozwolili mniej doświadczonym rywalom na odrobienie strat. Ostatnią bramkę dla Warmii Energa Olsztyn zdobył Michał Sikorski i szczypiorniści ze stolicy Warmii i Mazur mogli unieść ręce w geście triumfu.

Dla Warmii Energa to druga wygrana pod rząd, która pozwoliła utrzymać fotel wicelidera na początku rozgrywek. W kolejnym starciu olsztynianie zmierzą się z GKS-em Żukowo [5.10.2019, Hala Urania, g. 18:00], który w 1. kolejce uległ na wyjeździe Jurandowi Ciechanów, a w ostatni weekend pauzował z powodu wycofania z rogrywek zespołu Arki Gdynia.