Warmia Energa triumfuje w olsztyńskim turnieju

Warmia Energa Olsztyn była gospodarzem turnieju, który odbył się w olsztyńskiej hali Urania z udziałem USAR-u Kwidzyn, Meble Wójcik Elbląg i KPR Legionowo.

Zawody, które odbyły się w dniu 24. sierpnia były pierwszym sprawdzianem Warmii po okresie przygotowań motorycznych i treningów na hali. Była to także okazja dla sześciu nowych zawodników do pokazania się w zespole ze stolicy Warmii i Mazur. Do gry powrócił także Sebastian Koledziński.

PÓŁFINAŁY

OKPR Warmia Energa Olsztyn - USAR Kwidzyn 29:22 (13:14)
Warmia Energa: Kłodziński, Makowski - Kopyciński 6, Rupp 5, Malewski 5, Zemełka 5, Fabianowicz 3, Kosmala 3, Hegier 3, Golks 2, Deptuła 1, Mięsopust 1, Koledziński, Dzido, Idzikowski, Pasymowski

Trener Jarosław Knopik od pierwszych minut wystawił eksperymentalny skład, w którym zaskakiwała m.in. taktyka z nominalnym skrzydłowym, Tomaszem Pasymowskim na prawym rozegraniu. Na parkiecie pojawiły się dwie siódemki, które zmieniały się w połowie każdej z części spotkania. Olsztynianie starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie, chociaż w grze widać było wciąż sporo nieporozumień i słabą skuteczność. W pierwszej odsłonie co najmniej pięć rzutów w stuprocentowych sytuacjach nie trafiło do bramki. Stąd po 25 minutach na tablicy wyników było 13:14 dla gości. W drugiej połowie znacznie lepiej spisywała się obrona Warmii Energa, a gra w ataku zazębiała się, w czym duży udział dwóch reżyserów gry: Malewskiego i Miłosza Ruppa. Dobra współpraca z kołem oraz szybcy skrzydłowi pozwolili na odskoczenie od rywali i budowanie przewagi, która ostatecznie sięgnęła siedmiu trafień.

KS Meble Wójcik Elbląg - KPR Legionowo 25:28 (14:10)