Defensywa kluczem na rozpędzonego rywala z Koszalina

Defensywa kluczem na rozpędzonego rywala z Koszalina

W 18. kolejce spotkań olsztynianie zmierzą się z zespołem Gwardii Koszalin.

Po ostatniej wygranej olsztynianie znacznie zbliżyli się do piątego miejsca w ligowej tabeli. Przed zespołem z Warmii i Mazur znajduje się Gwardia Koszalin, czyli niedzielny rywal podopiecznych Jarosława Knopika. Zespół z Koszalina ma tyle samo punktów co olsztynianie i wyprzedza Warmię Energa Olsztyn dzięki wygranej 36:30 w pierwszej rundzie. To oznacza, że Warmiacy nie potrzebują dodatkowej motywacji do walki w ten weekend. Ewentualna wygrana pozwoliłaby na dalszy awans w tabeli i pogoń za czołówką. Do czwartego zespołu, gdańskiego SMS-u, pozostaje do odrobienia 6 punktów. Do zakończenia rundy rewanżowej pozostały zaledwie 4 spotkania (12 punktów), w tym mecz z liderującą Nielbą Wągrowiec.

Póki co olsztyniacy koncentrują się na najbliższym rywalu, który ma za sobą 4 wygrane z rzędu. Ponadto silni w rundzie rewanżowej gwardziści minimalnie przegrali z „mocną” Nielbą Wągrowiec.  To wskazuje, że jesień – podobnie jak dla Warmii - należy do gwardzistów. Zespól przyjezdnych posiada w swoich szeregach kilku zawodników z doświadczeniem z poziomu superligi, a poczynione transfery Jakuba Radosza, czy też Jakuba Michalczuka dały nową jakość. Liderami strzelców zespołu z Koszalina są Mykola Maliarevych (104 bramki w 16 meczach) i Patryk Kiciński (96 bramek w 16 meczach).

- Gwardia w ostatnich tygodniach gra z meczu na mecz lepiej – podkreśla trener Warmii Energa, Jarosław Knopik. – To zespół mocno nastawiony na atak. Tutaj widzę ich najmocniejszą stronę. Mają silny rzut i niezłą bramkę. Śledząc ostatnie zdobycze bramkowe rywali mamy 36, 30 i 42 bramki, czyli dużo. To pokazuje, że my musimy się przeciwstawić przede wszystkim defensywą na atuty Gwardii. Jeśli zachowamy czujność w obronie i strata ilości bramek będzie oscylować koło 25, to jestem pozytywnej myśli. Na pewno nie możemy grać ich gry, tak jak to zrobiliśmy w spotkaniu ze Stalą. Mamy realizować swoją taktykę – podsumowuje szkoleniowiec.

Olsztyński trener nie może nadal skorzystać z usług Kozakiewicza i Koledzińskiego. Nie wystąpi także Michał Sikorski, który jest już po zabiegu zszycia zerwanych wiązadeł i czeka go co najmniej 3-miesięczna rehabilitacja. Pod znakiem zapytania jest gra Szymona Hegiera, który obecnie wzmacnia nadwyrężone kolano. Do treningu wracają natomiast nie trenujący z zespołem: Mateusz Gawryś (infekcja dróg oddechowych) i Marcin Malewski (zbita pięta).

 
 
***

Prócz atrakcji meczowych nie zabraknie rozrywki dla najmłodszych. Partner klubu – Warmiolandia Miasto Dzieci i Warmiolandia Mądre Klocki zapewnią stoisko dla dzieci, na którym będzie:
 •     malowanie buziek
 •     balonowe twistowanie
 •     stolik kreatywny
 •     animacje i zabawy z chustą Klanza
 •     stolik z klockami

Ponadto w przerwie meczu wystąpią gimnastyczki SMS Olsztyn z pokazem umiejętności.

 

Warmia Energa Olsztyn – GWARDIA Koszalin
niedziela, 24.03.2019 – hala Urania, g. 16:00
Bilety: 10 i 5 zł


shmon


 

Data: 22.03.2019

Następny mecz:

fotografia meczowa
KPR Żukowo
VS
Warmia Energa Olsztyn
Data: 2024.08.16 00:00
 • Tabela

 • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
  1 Warmia Energa Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  2 Sparta Oborniki 0 0 0 0 / 0
  3 Sambor Tczew 0 0 0 0 / 0
  4 AZS Bydgoszcz 0 0 0 0 / 0
  5 KPR Gryfino 0 0 0 0 / 0
  6 SMS ZPRP II Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  7 Tytani Wejherowo 0 0 0 0 / 0
  8 MKS Grudziądz 0 0 0 0 / 0
  9 USAR Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  10 Szczypiorniak Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  11 Jedynka Morąg 0 0 0 0 / 0
  12 Jeziorak Iława 0 0 0 0 / 0
  13 SMS Płock 0 0 0 0 / 0
  14 Wybrzeże I Gdańsk 0 0 0 0 / 0
 • Kolejka
  Brak danych
 • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
  Brak danych
Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn