Tydzień do rozgrywek. Warmia wygrywa w Korszach!

Już w najbliższy weekend Warmia Energa Olsztyn rozpocznie zmagania w rundzie rewanżowej rozgrywek I ligi grupy A. W niedzielę olsztynianie udanie sprawdzili swoją formę podczas turnieju o Puchar Burmistrza Korsz.

Półfinały

OKPR Warmia Energa Olsztyn – MKS Grudziądz 29:19 (14:13)

Warmia Energa: Gawryś, Pikura, Kłodziński - Dzieniszewski 6, Malewski 4, Kopyciński 3, Dzido 2, Idzikowski 2, Olewniczak 2, Deptuła 2, Hegier 2, Starzec 1, Pasymowski 1, Sikorski 1, Kosmala 1, Golks 1, Targoński 1, Ostrówka
MKS: Rumniak 10, Bartecki 4, Bieniek 3

W półfinale szczypiorniści z Olsztyna zagrali mecz z drugoligowcem z Grudziądza. Był to sentymentalny powrót dla obecnego szkoleniowca drużyny ze solicy Warmii iMazur, Jarosława Knopika, który w przeszłosci był grajacym trenerem MKS-u. Spotkanie dugimi orkesami było dosć wyrównane, gównie za sprawą dobrej postawy w szeregacg gosci byłego reprezentanta Polski i zawodnika Warmii - Sebastiana Rumniaka. W rozgrywanym systemem 2x25 minut meczu Warmiacy długo nie mogli odskoczyć nizej notowanej ekipie . Przełom nastapił po przerwie, gdy w ciągu dwunastu minut Dzieniszewski  i spólka zdobyli 10 bramek z rzędu (!) i wynik na tablicy brzmiał 25:15. Goście nie potrafili już przeciwstawić się rozpędzonej Warmii i organziatorzy turnieju zasłuzenie awansowali do finału zawodów.

KS Meble Wójcik Elbląg – Wisła II Płock 27:25 (16:11)

Finały

o 3 miejsce

MKS Grudziądz – Wisła II Płock 24:34 (13:15)

o 1 miejsce

OKPR Warmia Energa Olsztyn – KS Meble Wójcik Elbląg 26:24 (15:10)

Warmia Energa: Gawryś, Pikura, Kłodziński - Golks 9, Malewski 6, Dzido 3, Hegier 2, Dzieniszewski 2, Kosmala 2, Pasymowski 1, Kopyciński 1, Starzec, Idzikowski, Ostrówka, Sikorski, Targoński, Olewniczak, Deptuła
Meble Wójcik Elbląg: Dąbrowski, Jaworski, Ram - Boneczko 9, Nowakowski 4, Karczewski 3, Cieślak 2, Stępień 2, Sparzak 1, Krawiec 1, Budzich 1, Lachowicz 1, Rudnicki
kary: Warmia - 10 min; Elbląg - 2 min

Finał turnieju odbywał się pod dyktado Warmii Energa Olsztyn. Od pierwszych minut przewaga Warmii wynosiła 4-5 bramek (7. min 6:1) Skutecznością błyszczał Wojciech Golks. Po przeciwnej stronie doskonale funkcjonowała wspólpraca z Markiem Boneczko, dzięki czemu goście nie pozwalali olsztynianom na zbudowanie wiekszej przewagi. W 45. minucie wynik brzmiał 25:18 i wydawało się, że ostatnie dziesięć minut nie przyniesie wielkich zmian. Dekoncentrację olsztynian wykorzystała ekipa z Elbląga, która w ciągu trzynastu minut zdobyła 6 trafień z rzędu (!). Na więcej nie pozwolił Golks i ostatecznie organizatorzy jednodniowego turnieju o Puchar Burmistzra Korsz wygrali zasłuzenie 26:24. To dobry prognostyk przed meczem ligowym, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Elblągu.

Na koniec nie można zapomnieć o głównym organizatorze i inicjatorze zawodów. Pan Burmistrz Korsz, Ryszard Ostrowski aktywnie kibicował podczas meczów, a po zakończeniu turnieju - przy wystrzałach konfetti - wręczył zwycięzcom okazały puchar. Jednodniowa impreza miała swietną oprawę, o którą zadbał dyrektor Hali Widowisko-Sportowej, Pan Przemysław Piwiszkis.