Moc walki i pech na koniec. GKS Żukowo - Warmia Energa 20:19

W 10. kolejce olsztynianie na trudnym terenie w Żukowie odnieśli pechową przegraną. Nieszczęśliwą, bo bramka na wygraną gospodarzy padła w kontrowersyjnych okolicznościach.

GKS Żukowo - OKPR Warmia Energa Olsztyn 20:19 (10:10)

GKS: najwięcej bramek - Dorsz 7, Gądek 7, Didyk 4,
Warmia Energa: Gawryś, Kłodziński - Kopyciński 8 (2/1), Dzieniszewski 4 (2/2), Hegier 3, Kosmala 1, Malewski 1, Olewniczak 1, Sikorski 1, Deptuła, Dzido, Golks, Idzikowski
kary: GKS - 8 min; Warmia - 8 min (Dzieniszewsi, Olewniczak, Golks, Idzikowski)

relacja wama-sport.pl:

Olsztynianie weszli w to spotkanie wyśmienicie. Bardzo szybkie kontry dały nam prowadzenie w 10 minucie 6:2. Gospodarze skorygowali ustawienie i goście od tego momentu mieli ogromne problemy w ofensywie. Przez prawie kwadrans nie zdobyli bramki i w 22 min. Żukowo doprowadziło do wyrównania 6:6. Połowa zakończyła się remisem 10:10. Olsztynianie niesamowicie walczyli w obronie i tym nadrabiali niedostatki w ataku. Najgorzej, że w 25 minucie kontuzji doznał grający trener Marcin Malewski i na boisko juz nie wrócił.

Tuż po przerwie goście dali się zaskoczyć i gospodarze wyszli na 12:10. Była to chwila dekoncentracji, bowiem wkrótce znów był remis 15:15, a w 48 min. to Warmia prowadziła jednym trafieniem. Żadna ze stron nie odpuściła. W 55 minucie, a więc już w kluczowym momencie spotkania, notowaliśmy kolejny remiz 17:17. Mało bramek, za to ogromny ładunek emocji. W wojnie nerwów więcej szczęścia mieli gospodarze. Jeszcze na parę sekund przed końcem na tablicy był wynik 19:19, zapowiadało sie na kolejny konkurs rzutów karnych. Ostatnia akcja Żukowa dała im 20 trafienie i zwycięstwo. Na ironie był to rzut z ponad 10 metrów i wydawało się, że kapitalnie broniący w tym spotkaniu Mateusz Gawryś odbije pilkę. Ta jednak trafiła do siatki.To, że wpadła nie podlega dyskusji, natomiast były wątpliwolści czy zdobyto ją w regulaminowym czasie gry.Sędziowie między soba wymieniali opinie, aż wreszie bramkę uznali. Olsztynianie mimo wielkiej determinacji wracają do domu bez punktów.