Czarnej serii ciąg dalszy. Mazur Sieprc - Warmia Energa 27:22 (12:9)

W 8. kolejce spotkań I ligi Warmiacy odnieśli szóstą porażkę, przegrywając 27:22 z Mazurem Sierpc.

Mazur Sierpc - Warmia Energa Olsztyn 27:22 (12:9)

Mazur:
najwięcej - Lisicki Sylwester 7, Rutkowski 6, Piórkowski 5, Lisicki Łukasz 4
Warmia Energa:
Gawryś, Pikura, Kłodziński - Dzieniszewski 7, Hegier 4, Kopyciński 4, Sikorski 4, Olewniczak 2, Golks 1, Deptuła, Malewski, Dzido, Starzec, Idzikowski, Kosmala
kary: Mazur - 8 min; Warmia - 6 min

Olsztynianie nie mogą zaliczyć obecnych rozgrywek do udanych. W poprzednim sezonie, który Warmia Energa zakończyła na drugim miejscu, motorem napędowym zespołu była silna defensywa. Do sezonu 2018/2019 ekipa ze stolicy Warmii i Mazur przystąpiła jednak bez trio: Krawczyk - Królik - Żółtak. W letniej przerwie nie udało się załatać tej luki, a kontuzje podstawowych zawodników sprawiły, że do gry Warmia przygotowywała się w eksperymentalnym składzie, ze skrzydłowymi w roli rozgrywających. Teraz sytuacja się "uspokoiła", ale wciąż nie widać, aby podopieczni Daniela Żółtaka włączyli drugi bieg.

W Sierpcu do protokołu pierwsi wpisali się Dzieniszewski i Olewniczak. Dzięki temu było 0:2 dla gości. Obie ekipy popełniały dużo błędów, czego skutkiem był bardzo niski wynik. Dość powiedzieć, że w 16. minucie było... 5:5. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli gospodarze i to oni zbudowali sobie przewagę trzech trafień do szatni (12:19).

Po przerwie, zawodnicy Mazura podbudowani dobrą serią nie zwalniali tempa. Prym wiódł duet Damian Piórkowski - Sylwester Lisicki, za którego sprawą drużyna z Sierpca wyszła na sześciobramkowe prowadzenie (38. min - 17:11). Szansą na poprawę wyniku była seria pomiędzy 53. i 55. minutą, gdy skrzydłowi Warmii - Kopyciński i Sikorski zdobyli cztery bramki z rzędu. W tym momencie było 23:22 i wszystko było możliwe. Niestety, zamiast bramki na remis inicjatywę przejęli sierpczanie i do końca meczu punktowali cztery razy, ustalając wynik spotkania na 27:22. Nie takiej końcówki oczekiwał trener Warmii. Ponowny raz finisz nie był mocną stroną zespołu, który tak wiele razy w poprzednim sezonie potrafił przechylać szalę zwycięstwa właśnie w ostatnich minutach gry.

Przed Warmią Energa kolejne trudne wyzwanie. W najbliższy weekend Dzieniszewski  i spółka podejmą w hali Urania zespół lidera rozgrywek, Nielbę Wągrowiec. Ekipa z Wągrowca nie poniosła jeszcze porażki w tym sezonie i do Olsztyna przyjedzie w roli zdecydowanego faworyta.