Niemoc strzelecka, potem gonitwa. Meble Wójcik Elbląg - Warmia Energa 27:25 (14:10)

W wojewódzkim finale Pucharu Polski drużyna Warmii Energa nieznacznie uległa lokalnemu rywalowi z Elbląga.

KS Meble Wójcik Elbląg - OKPR Warmia Energa Olsztyn 27:25 (14:10)

Meble Wójcik: Dabrowski, Jaworski, Ram - Spychalski 9, Stępień 5, Nowakowski 4, Boneczko 4, Krawiec 2, Rudziński 1, Budzich 1, Ławrynowicz 1, Lachowicz, Karczewski, Ostałowski, Sparzak
Warmia Energa: Gawryś, Pikura, Kłodziński - Malewski 5, Golks 5, Hegier 3, Deptuła 3, Dzido 2, Idzikowski 2, Kopyciński 2, Sikorski 2, Kosmala 1, Kozłowski, Olewniczak, Starzec
kary: Meble Wójcik - 4 min; Warmia Energa - 6 min

Od pierwszych minut to elblążanie atakowali, czego efektem było prowadzenie nawet pięcioma bramkami (12. min - 8:3). Pomimo starań, zdecydowanie szwankowała skuteczność Warmiaków. O ile lepiej prezentowała się defensywa, to w ataku goście nie potrafili pokonać bramkarza Meble Wójcik i wypracowana na początku spotkania przewaga nie ulegała zmianie.

Gra się wyrównała w drugiej odsłonie meczu, jednak na wieksze emocje trzeba było czekać do 46. minuty, gdy Malewski i spółka zdobyli bramkę kontaktową i było już tylko 19:18. Ostatnie dziesięć minut to bramka za bramkę (53 min. - 24:23). Wszelkie atuty były po stronie łapiących drugi oddech olsztynianach, jednak to Meblarze zebrali szyki i w ostatnich minutach to oni przejęli kontrolę nad grą. Do końca rywalizacji gospodarze utrzymywali nieznaczną przewagę i ostatecznie to oni wygrali w wojewódzkim finale Pucharu Polski.