Gościnny Hotel Zamek Ryn czeka na Warmiaków

Gościnny Hotel Zamek Ryn czeka na Warmiaków

Dobiegają końca indywidualne przygotowania zawodników do zbliżającego się sezonu. W najbliższą niedzielę podopieczni Daniel Żółtaka udadzą się do Rynu, gdzie przeprowadzą krótki obóz przygotowawczy.

 

Warmiacy od kilku dni indywidualnie przygotowywali się do nadchodzącego sezonu. Plan treningowy ułożony przez trenera jest weryfikowany dzięki… aplikacji Endomondo, z której „rozliczać się” muszą poszczególni zawodnicy. Dzięki temu Daniel Żółtak może kontrolować poczynania podopiecznych, jednocześnie dając im szansę na indywidualne ustawianie czasu na trening. Dzięki Andrzejowi Dowgiałło, Prezesowi Grupy Anders, olsztynianie kolejny raz mogą skorzystać ze znakomitej bazy do przygotowań w postaci Hotelu Zamek Ryn. Do Rynu pojedzie trzynastu zakontraktowanych zawodników, do których dołączą dwaj zawodnicy Szczypiorniaka oraz testowany zawodnik leworęczny. Prawdopodobnie do grupy obozowej dołączy kolejny rozgrywający, przymierzany do zespołu ze stolicy Warmii i Mazur.

Dość niespodziewanie plany treningowe trenera Żółtaka pokrzyżował terminarz I ligi, którego losowanie odbyło się 12 lipca br. Pierwszy mecz [z Meble Wójcik Elbląg – shmon] Warmiacy rozegrają dopiero 22. lub 23. września, czyli o dwa tygodnie później, niż miało to miejsce dotychczas. Dłuższy okres na przygotowania oznacza, że trener drugiej drużyny poprzedniego sezonu musiał zmodyfikować nieco przygotowania zespołu. Tygodniowe zgrupowanie w Rynie zostanie zakończone wolnym weekendem, który szkoleniowiec zaplanował właśnie ze względu na długi czas do inauguracji ligi.

Po wizycie w Rynie olsztynianie będą kontynuować treningi w hali Urania. Ponadto planowane są weekendowe mecze sparingowe i turnieje. Na dziś wiadomo, że Dzieniszewski i spółka zagrają w zawodach rozgrywanych w Korszach (1.09) oraz Sierpcu (8.09). Ponadto organizowane są sparingi ze Spójnią Gdańsk, Meblami Wójcik Elbląg oraz Pomezanią. Niewykluczone, że Warmiacy „sprawdzą” także młodzież ze Szczypiorniaka.

Na obecną chwilę sen z powiek trenera spędza brak nominalnych obrońców. Po tym, jak zakończenie gry zapowiedzieli Michał Krawczyk i Karol Królik, a sam Żółtak w całości chce się poświecić roli szkoleniowca, na środku defensywy powstała spora luka kadrowa. Warmia Energa Olsztyn w poprzednim sezonie imponowała obroną, która wsparta dobrymi bramkarzami stanowiła o sile i ostatecznym wyniku zespołu. Dlatego dużo będzie zależało od tego, kto przed sezonem wzmocni ekipę. W przeciwnym razie trener będzie musiał szukać nowego ustawienia dla zawodników, których ma do dyspozycji.

shmon

 

 

 

 

Data: 19.07.2018

Następny mecz:

fotografia meczowa
KPR Żukowo
VS
Warmia Energa Olsztyn
Data: 2024.08.16 00:00
 • Tabela

 • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
  1 Warmia Energa Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  2 Sparta Oborniki 0 0 0 0 / 0
  3 Sambor Tczew 0 0 0 0 / 0
  4 AZS Bydgoszcz 0 0 0 0 / 0
  5 KPR Gryfino 0 0 0 0 / 0
  6 SMS ZPRP II Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  7 Tytani Wejherowo 0 0 0 0 / 0
  8 MKS Grudziądz 0 0 0 0 / 0
  9 USAR Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  10 Szczypiorniak Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  11 Jedynka Morąg 0 0 0 0 / 0
  12 Jeziorak Iława 0 0 0 0 / 0
  13 SMS Płock 0 0 0 0 / 0
  14 Wybrzeże I Gdańsk 0 0 0 0 / 0
 • Kolejka
  Brak danych
 • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
  Brak danych
Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn