Porażka z Grunwaldem

Tym razem nie udało się wygrać. W rozegranym awansem spotkaniu z Grundwaldem Poznań przegraliśmy 20:23. Na ten mecz kibice weszli za darmo, dziękujemy za wsparcie!

Jeszcze przed meczem z Nielbą Wągrowiec działacze Grunwaldu zgłosili się o przyśpieszenie tego spotkania. W niedzielę hala Urania jest wolna dlatego mogliśmy się zastanowić nad tą prośbą. - Po ostatnim meczu poprosiłem zawodników, żeby powiedzieli mi jak z ich stanem zdrowia - mówi trener Warmii Energa Daniel Żółtak. - Dostałem potwierdzenie, że nie pojawiły się nowe urazy i będziemy mogli zagrać w takim składzie jak ostatnio. Dlatego pozytywnie przychyliliśmy się do prośby Grunwaldu.

Praktycznie przez całe spotkanie prowadzili goście z Poznania. Nasza drużyna grała mocno nieskutecznie i dlatego nie udało się tym razem zdobyć ligowych punktów.

- Grunwald prowadził od początku do końca, my wyszliśmy chyba tylko raz w drugiej połowie na prowadzenie - mówił po meczu trener olsztyńskiego zespołu Daniel Żółtak. - Ta różnica nie była duża, czasem się zbliżaliśmy, niestety nie udało nam się utrzymać naszego prowadzenia i to rywal zasłużenie wygrał. Zabrakło nam skuteczności przede wszystkim w sytuacjach stuprocentowych, a w pierwszej połowie było ich sporo, w drugiej też kilka. W ostatecznym rozrachunku to zadecydowało, że to Poznań się cieszy.

I dodaje: - Najbliższy tydzień mamy wolny. Musimy wypocząć, zregenerować się, a po majówce zaczynamy przygotowywać się pod Warszawę. Zawodnicy będą mieli dwie jednostki treningowe, które będą musieli zrealizować sami, ale traktujemy to bardziej jako tygodniowy odpoczynek.

Mecz z AZS-em UW Warszaw odbędzie się w Olsztynie w weekend 12-13 maja.

• Warmia Energa Olsztyn - Grunwald Poznań 20:23 (8:11)

Warmia Energa: Kłodziński, Pikura, Gawryś - Hegier 1, Koledziński 5, Golks 4, Sikorski 4, Dzieniszewski 6, Pasymowski, Idzikowski, Żółtak

Kary: 8 minut - 12 minut

Data: 29.04.2018