Dwa mecze przed świętami i kurowanie

Olsztyniakom pozostały dwa mecze przed przerwą świąteczna i nowym rokiem. Pozostałe spotkania pierwszej rundy zaplanowane zostały na styczeń.

Warmiacy powoli odczuwają skutki gry na pełnych obrotach z wąską kadrą. W zespole pojawiają się pierwsze objawy zmęczenia. Sen z powiek spędza trenerowi uraz Marcina Malewskiego. Lider strzelców od kilku spotkań gra z bólem, a jedyną opcją wyleczenia jest dłuższa przerwa. Przerwa, na którą "nie stać" zespołu, bo wciąż kontuzjowani są: Łukasz Kozakiewicz i Michał Krawczyk.

W najbliższy weekend podopiecznych Daniela Żółtaka czeka potyczka z ekipą AZS-u Warszawa. Zawodnicy ze stolicy mieli udany początek ligowych zmagań, gdy wygrywali z MKS Grudziądz i Astromalem Leszno, potem było już jednak w kratkę. Łącznie akademicy zgromadzili na swoim koncie 14 punktów i zajmują 7. pozycję w tabeli. Liderami ofensywy gospodarzy najbliższego spotkania jest duet Przybysz-Makowski. Łącznie zdobyli oni 95 trafień z 285 bramek drużyny. Bramki AZS-u strzeże znany z boisk superligowych Piotr Ner. Dzieniszewskiego i spółkę czeka kolejny mecz walki o ligowe punkty.

Rok 2017 Warmia Energa Olsztyn zakończy na własnym parkiecie starciem z MKS-em Sierpc [15 grudnia, piątek - g. 17:00], którego barw broni były kołowy olsztynian - Piotr Pakulski. Ewentualne wygrane Warmiaków pozwoliłyby zespołowi na utrzymanie się w górnej części tabeli i spokojne przygotowywanie się do zakończenia rundy i spotkań rewanżowych. Dwie kolejki pierwszej odsłony sezonu odbędą się w drugiej połowie stycznia, a finałem pierwszej rundy będzie mecz 31 stycznia 2018 roku w ramach 1/16 Pucharu Polski przeciwko superligowcowi - MMTS Kwidzyn.