Przytuła zamiast na Puchar jedzie na kadrę

Przytuła zamiast na Puchar jedzie na kadrę

Zawodnik Warmii Traveland Olsztyn, Damian Przytuła otrzymał powołanie do reprezentacji Polski.



Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi rozgrywający od dłuższego czasu znajduje się w kręgu zainteresowania szkoleniowców. Tym razem wychowanek Jezioraka Iława otrzymał powołanie do kadry narodowej juniorów (ur.1998 r. i mł.) na następujący cykl akcji szkoleniowych:

13.12 – 15.12.2016 – Niemcy – mecz międzypaństwowy GER-POL
15.12 – 22.12.2016 – Lubin – konsultacja szkoleniowa
26.12 – 30.12.2016 – Niemcy – turniej międzypaństwowy

Powołani zawodnicy:

1. Bartosik Marek – MKS Zagłębie Lubin – SMS
2. Mauer Patryk – UKS Dziewiątka Legnica – SMS
3. Rybski Piotr – SPR Stal Mielec – SMS
4. Pawelec Damian – MKS Truso Elbląg – SMS
5. Zarzycki Maciej – KS Unia Lublin – SMS
6. Bondzior Krystian – MKS Zagłębie Lubin
7. Bulski Jakub – KS Vive Tauron Kielce
8. Foterek Mateusz – KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
9. Makowski Tomasz – AZS UW Warszawa
10. Dudkowski Paweł – LKPR Moto-Jelcz Oława
11. Guziewicz Alan – MTS Kwidzyn
12. Krysiak Dawid – Sandra SPA Pogoń Szczecin
13. Urbaniak Przemysław – KS Azoty Puławy
14. Adamczyk Kamil – Wybrzeże Gdańsk SA
15. Gregułowski Patryk – MSPR Siódemka Legnica
16. Przytuła Damian – Warmia Traveland Olsztyn

Zawodnicy dodatkowo powołani na konsultację w Lubinie:

17. Orpik Jakub – UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – SMS
18. Jarosiewicz Piotr – UKPR Agrykola Warszawa – SMS
19. Wołowiec Krystian – SPR Wisła Płock SSA
20. Antosik Kacper – CHKS Łódź
21. Wolski Paweł – UKS Bursa Puławy
22. Urbański Artur – CHKS Łódź

Zawodnicy rezerwowi:

• Komarzewski Krzysztof – Wybrzeże Gdańsk SA – SMS
• Gądek Krzysztof – Wybrzeże Gdańsk SA – SMS
• Milewski Michał – UKS Iskra Bydgoszcz – SMS
• Beczek Andrzej – MKS Zryw Chorzów – SMS
• Ockert Jędrzej – MKS Poznań
• Fedeńczak Dawid – Sandra SPA Pogoń Szczecin
• Olkowski Aleks – SPR Wisła Płock SSA

Kadra szkoleniowa:

Tomaszewski Dariusz – trener główny (od 14.12.2016)
Skórski Michał – trener współpracujący (od 17.12.2016)
Góral Artur – trener współpracujący
Kułakowski Paweł – fizjoterapeuta
Adamczyk Szymon – statystyk (do 15.12.2016)

Wyjazd na zgrupowanie oznacza, że Przytuła nie pomoże kolegom w najbliższym spotkaniu meczu z Bestiosem Białystok [14 grudnia]. W kontekście absencji wielu zawodników zespołu, to bardzo duża strata. Młody rozgrywający w ostatnim spotkaniu przeciwko drużynie SMS- Gdańsk zebrał dobre noty i można było liczyć na kolejne zdobycze bramkowe Damiana w ostatnich zawodach w tym roku. Zamiast teg rozgrywający zmierzy się z równowieśnikami z Niemiec oraz zagra w turnieju międzynarodowym.


shmon


 

Data: 12.12.2016

Następny mecz:

fotografia meczowa
Stal Gorzów
VS
Warmia Energa
Data: 2022.05.21 18:00
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 25 775 631 144 / 68
    2 KPR Legionowo 25 728 640 88 / 52
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 25 743 664 79 / 50
    4 Stal Gorzów 25 676 670 6 / 47
    5 SRS Przemyśl 25 757 755 2 / 41
    6 GKS Żukowo 25 760 764 -4 / 39
    7 Śląsk Wrocław 25 703 757 -54 / 36
    8 Padwa Zamość 25 703 703 0 / 35
    9 MKS Wieluń 25 679 709 -30 / 32
    10 Warmia Energa 25 691 696 -5 / 31
    11 Zagłębie Sosnowiec 25 744 781 -37 / 31
    12 Nielba Wągrowiec 25 739 768 -29 / 29
    13 Miedź Legnica 25 687 745 -58 / 18
    14 MKS Grudziądz 25 693 795 -102 / 16
  • Kolejka 24
    - SRS Przemyśl 34:35
    (20:19)
    Warmia Energa
    - Miedź Legnica 25:27
    (9:14)
    Śląsk Wrocław
    - AZS-AWF Biała Podlaska 24:23
    (9:12)
    KPR Legionowo
    - Stal Gorzów 27:24
    (14:11)
    MKS Wieluń
    - MKS Grudziądz 21:36
    (10:22)
    KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
    - Zagłębie Sosnowiec 25:35
    (16:14)
    Nielba Wągrowiec
    - GKS Żukowo 31:30
    (18:14)
    Padwa Zamość
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 129 28 117/25 12/3 4.61 b/m
    Michał Klapka 89 27 82/24 7/3 3.3 b/m
    Adam Konkel 83 27 70/24 13/3 3.07 b/m
    Damian Didyk 79 27 73/24 6/3 2.93 b/m
    Adrian Gruszczyński 76 27 69/24 7/3 2.81 b/m
    Adrian Chełmiński 71 26 67/24 4/2 2.73 b/m
    Dawid Reichel 69 28 62/25 7/3 2.46 b/m
    Mateusz Kopyciński 52 24 41/21 11/3 2.17 b/m
    Jakub Zemełka 43 21 36/18 7/3 2.05 b/m
    Marcin Laskowski 24 28 22/25 2/3 0.86 b/m
    Dominik Stępień 23 28 21/25 2/3 0.82 b/m
    Michał Sikorski 18 24 14/21 4/3 0.75 b/m
    Michał Safiejko 8 12 5/10 3/2 0.67 b/m
    Jakub Kozłowski 7 12 7/11 0/1 0.58 b/m
    Daniel Makowski 1 27 1/24 0/3 0.04 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 22 0/19 0/3 0 b/m
    Krystian Matusiak 0 20 0/16 0/2 0 b/m
Sponsor tytularny: Energa Grupa Orlen
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn