Przytuła zamiast na Puchar jedzie na kadrę

Przytuła zamiast na Puchar jedzie na kadrę

Zawodnik Warmii Traveland Olsztyn, Damian Przytuła otrzymał powołanie do reprezentacji Polski.



Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi rozgrywający od dłuższego czasu znajduje się w kręgu zainteresowania szkoleniowców. Tym razem wychowanek Jezioraka Iława otrzymał powołanie do kadry narodowej juniorów (ur.1998 r. i mł.) na następujący cykl akcji szkoleniowych:

13.12 – 15.12.2016 – Niemcy – mecz międzypaństwowy GER-POL
15.12 – 22.12.2016 – Lubin – konsultacja szkoleniowa
26.12 – 30.12.2016 – Niemcy – turniej międzypaństwowy

Powołani zawodnicy:

1. Bartosik Marek – MKS Zagłębie Lubin – SMS
2. Mauer Patryk – UKS Dziewiątka Legnica – SMS
3. Rybski Piotr – SPR Stal Mielec – SMS
4. Pawelec Damian – MKS Truso Elbląg – SMS
5. Zarzycki Maciej – KS Unia Lublin – SMS
6. Bondzior Krystian – MKS Zagłębie Lubin
7. Bulski Jakub – KS Vive Tauron Kielce
8. Foterek Mateusz – KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
9. Makowski Tomasz – AZS UW Warszawa
10. Dudkowski Paweł – LKPR Moto-Jelcz Oława
11. Guziewicz Alan – MTS Kwidzyn
12. Krysiak Dawid – Sandra SPA Pogoń Szczecin
13. Urbaniak Przemysław – KS Azoty Puławy
14. Adamczyk Kamil – Wybrzeże Gdańsk SA
15. Gregułowski Patryk – MSPR Siódemka Legnica
16. Przytuła Damian – Warmia Traveland Olsztyn

Zawodnicy dodatkowo powołani na konsultację w Lubinie:

17. Orpik Jakub – UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – SMS
18. Jarosiewicz Piotr – UKPR Agrykola Warszawa – SMS
19. Wołowiec Krystian – SPR Wisła Płock SSA
20. Antosik Kacper – CHKS Łódź
21. Wolski Paweł – UKS Bursa Puławy
22. Urbański Artur – CHKS Łódź

Zawodnicy rezerwowi:

• Komarzewski Krzysztof – Wybrzeże Gdańsk SA – SMS
• Gądek Krzysztof – Wybrzeże Gdańsk SA – SMS
• Milewski Michał – UKS Iskra Bydgoszcz – SMS
• Beczek Andrzej – MKS Zryw Chorzów – SMS
• Ockert Jędrzej – MKS Poznań
• Fedeńczak Dawid – Sandra SPA Pogoń Szczecin
• Olkowski Aleks – SPR Wisła Płock SSA

Kadra szkoleniowa:

Tomaszewski Dariusz – trener główny (od 14.12.2016)
Skórski Michał – trener współpracujący (od 17.12.2016)
Góral Artur – trener współpracujący
Kułakowski Paweł – fizjoterapeuta
Adamczyk Szymon – statystyk (do 15.12.2016)

Wyjazd na zgrupowanie oznacza, że Przytuła nie pomoże kolegom w najbliższym spotkaniu meczu z Bestiosem Białystok [14 grudnia]. W kontekście absencji wielu zawodników zespołu, to bardzo duża strata. Młody rozgrywający w ostatnim spotkaniu przeciwko drużynie SMS- Gdańsk zebrał dobre noty i można było liczyć na kolejne zdobycze bramkowe Damiana w ostatnich zawodach w tym roku. Zamiast teg rozgrywający zmierzy się z równowieśnikami z Niemiec oraz zagra w turnieju międzynarodowym.


shmon


 

Data: 12.12.2016

Następny mecz:

fotografia meczowa
Warmia Energa Olsztyn
VS
Stal Gorzów
Data: 2022.12.10 18:00
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Legionowo 10 344 241 103 / 29
    2 Handball Stal Mielec 10 299 260 39 / 26
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 10 302 267 35 / 24
    4 Śląsk Wrocław 10 305 303 2 / 17
    5 MKS Wieluń 10 277 283 -6 / 16
    6 KPR Żukowo 10 289 295 -6 / 15
    7 Stal Gorzów 10 255 246 9 / 14
    8 Olimpia Piekary Śląskie 10 284 280 4 / 13
    9 Zagłębie Sosnowiec 10 285 317 -32 / 11
    10 Nielba Wągrowiec 10 265 308 -43 / 11
    11 SRS Przemyśl 10 286 310 -24 / 10
    12 Padwa Zamość 10 231 255 -24 / 9
    13 Anilana Łódź 10 258 290 -32 / 9
    14 Warmia Energa Olsztyn 10 264 289 -25 / 6
  • Kolejka 10
    - Olimpia Piekary Śląskie 30:31
    (17:18)
    Nielba Wągrowiec
    - KPR Legionowo 45:28
    (24:15)
    Śląsk Wrocław
    - Handball Stal Mielec 39:29
    (21:14)
    Zagłębie Sosnowiec
    - Anilana Łódź 26:26
    (14:15)
    MKS Wieluń
    - Stal Gorzów 25:29
    (11:15)
    KPR Żukowo
    - AZS-AWF Biała Podlaska 24:23
    (9:10)
    Padwa Zamość
    - SRS Przemyśl 28:26
    (11:11)
    Warmia Energa Olsztyn
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 51 11 43/9 8/2 4.64 b/m
    Marcin Laskowski 43 11 33/9 10/2 3.91 b/m
    Dawid Reichel 43 11 34/9 9/2 3.91 b/m
    Michał Safiejko 26 11 21/9 5/2 2.36 b/m
    Adam Konkel 24 11 17/9 7/2 2.18 b/m
    Piotr Skiba 24 11 21/9 3/2 2.18 b/m
    Michał Sikorski 22 8 22/8 0/0 2.75 b/m
    Dominik Stępień 17 10 10/8 7/2 1.7 b/m
    Mateusz Kopyciński 13 4 13/4 0/0 3.25 b/m
    Damian Szniter 12 11 10/9 2/2 1.09 b/m
    Szymon Mucha 12 11 5/9 7/2 1.09 b/m
    Jakub Zemełka 10 11 4/9 6/2 0.91 b/m
    Jakub Kohrs 8 3 5/1 3/2 2.67 b/m
    Damian Pawelec 2 2 2/2 0/0 1 b/m
    Daniel Makowski 0 11 0/9 0/2 0 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 11 0/9 0/2 0 b/m

Liga Centralna

Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn