Remis z liderem na zakończenie przygotowań

Olsztyńscy szczypiorniści zmierzyli się w sobotę z liderem I ligi gr A, KPR-em Legionowo. W towarzyskim spotkaniu padł remis 25:25.

OKPR Warmia Traveland Olsztyn - KPR Borodino Legionowo 25:25 (11:11)

Warmia: Zakreta, Gawryś - Droździk 9, Królik 4, Kempiński 4, Jankowski 3, Deptuła 2, Hegier 2, Sikorski 1 oraz Kopyciński, Nogal, Terlecki.
Kary: 4 min.
Karne: 4/4

KPR: Krekora, Ner - Titow 7, Prątnicki 4, Gawęcki 3, Ciok 3, Wolski 3, Bulej 3, Dzieniszewski 1, Kasprzak 1 oraz Wuszter, Suliński, Bożek, Brinovec.
Kary: 0 min.
Karne: 2/3

Kary: Warmia Traveland - 4 min. (Królik, Droździk), KPR Borodino - 0 min

Towarzyskie zawody z liderującym ligowym rozgrywkom KPR-em Warmiacy rozegrali bez czterech zawodników: Marcina Malewskiego, Michała Krawczyka, Sebastiana Koledzińskiego i Bartosza Bonka. To spowodowało, że trener Karol Adamowicz nie miał zbyt wielu opcji zmian na kilku pozycjach. Na szczęście do gry powrócił już Łukasz Zakreta, który - jak się potem okazało - był jednym z najlepszych aktorów spotkania. Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany, o czym świadczy fakt, że żadna ekipa przez 60 minut nie prowadziła różnicą wyższą, niż dwa trafienia. Na parkiecie LO V obserwowaliśmy dobry poziom, co jest świetnym prognostykiem przed zbliżającym się spotkaniem ligowym zespołu ze stolicy Warmii i Mazur.

Olsztynianie mieli szansę wygrać sparing, bo na dwie minuty przed końcem na listę strzelców wpisał się Oskar Kempiński i Królik i spółka prowadzili 25:24. Niestety wyrównującą bramkę rzucił Michał Prątnicki i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem. W środę (21 stycznia) w Uranii odbędzie się rozgrywana awansem 15. kolejka I ligi. Start meczu, w którym przeciwnikiem Warmii Traveland Olsztyn będzie MKS Brodnica o godzinie 17:00.