Chłopcy z MDK Bartoszyce wygrali MPEC Cup 2014

Chłopcy z MDK Bartoszyce wygrali MPEC Cup 2014

W niedzielę (30 listopada) w Uranii odbył się turniej w piłce ręcznej chłopców MPEC Cup.

Firma ciepłownicza była patronem imprezy, natomiast bezpośrednim organizatorem Olsztyński Klub Piłki Ręcznej Warmia Traveland Olsztyn. Rywalizacja młodych adeptów stała się uwerturą do I-ligowego spotkania Warmii z Piotrkowianinem. Do turnieju przystąpiły cztery zespoły (Olsztyniak I grał poza konkursem), a najlepsi okazali się szczypiorniści z MDK Bartoszyce.

O wszystkim decydowało ostatnie spotkanie między gospodarzami – UKS Olsztyniak II i drużyna z Bartoszyc. Olsztynianie musieli wygrać i byli bliscy celu, bowiem prowadzili na trzy minuty przed końcem 5:3. Ambitni rywale wyrównali, a potem z poświęceniem bronili remisu i cel osiągnęli.

Warto zaznaczyć, że zespół Olsztyniaka I, którego wyniki nie zaliczały się do tabeli wygrał wszystkie mecze.

Wyniki

UKS Olsztyniak I – UKS Olsztyniak II 14:6 (pk)

KS Szczypiorniak Olsztyn – SP 9 Elbląg 18:11

UKS Olsztyniak II – KS Szczypiorniak Olsztyn 11:8

MDK Bartoszyce – UKS Olsztyniak I 4:14 (pk)

KS Szczypiorniak Olsztyn – MDK Bartoszyce 12”15

SP 9 Elbląg – UKS Olsztyniak II 12:12

MDK Bartoszyce – SP 9 Elbląg 15:7

UKS Olsztyniak I – KS Szczypiorniak Olsztyn 18:10 (pk)

SP 9 Elbląg – UKS Olsztyniak I 10:20 (pk)

UKS Olsztyniak II – MDK Bartoszyce 5:5

Tabela

1 MDK Bartoszyce 3 5 35:24
2 UKS Olsztyniak II 3 4 28:26
3 KS Szczypiorniak Olsztyn 4 2 39:37
4 SP 9 Elbląg 3 1 33:50

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy bramkarz: Kamil Godziewski – UKS Olsztyniak
Król strzelców: Igor Graczyk – KS Szczypiorniak Olsztyn
MVP turnieju: Tymoteusz Borysiuk (MDK Bartoszyce

Najlepsi w zespołach:

Wiktor Kwiatkowski – MDK Bartoszyce
Jakub Ałaj - KS Szczypiorniak Olsztyn
Jakub Potoczby – SP 9 Elbląg
Kacper Walczak – UKS Olsztyniak


źródło: www.wama-sport.pl


Data: 05.12.2014

Następny mecz:

fotografia meczowa
Brak danych
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 26 803 662 141 / 68
    2 KPR Legionowo 26 760 667 93 / 55
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 26 774 692 82 / 53
    4 Stal Gorzów 26 703 697 6 / 48
    5 SRS Przemyśl 26 790 786 4 / 44
    6 GKS Żukowo 26 785 789 -4 / 40
    7 Padwa Zamość 26 730 726 4 / 38
    8 Śląsk Wrocław 26 726 784 -58 / 36
    9 Zagłębie Sosnowiec 26 780 808 -28 / 34
    10 MKS Wieluń 26 704 734 -30 / 34
    11 Warmia Energa 26 718 723 -5 / 33
    12 Nielba Wągrowiec 26 770 801 -31 / 29
    13 Miedź Legnica 26 714 777 -63 / 18
    14 MKS Grudziądz 26 720 831 -111 / 16
  • Kolejka 26
    - GKS Żukowo 25:25
    (14:13)
    MKS Wieluń
    - Padwa Zamość 27:23
    (15:12)
    Śląsk Wrocław
    - Miedź Legnica 27:32
    (13:16)
    KPR Legionowo
    - SRS Przemyśl 33:31
    (21:14)
    Nielba Wągrowiec
    - AZS-AWF Biała Podlaska 31:28
    (13:16)
    KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
    - Zagłębie Sosnowiec 36:27
    (16:15)
    MKS Grudziądz
    - Stal Gorzów 27:27
    (11:16)
    Warmia Energa
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 133 29 121/26 12/3 4.59 b/m
    Michał Klapka 92 28 85/25 7/3 3.29 b/m
    Adam Konkel 84 28 71/25 13/3 3 b/m
    Damian Didyk 81 28 75/25 6/3 2.89 b/m
    Adrian Chełmiński 80 27 76/25 4/2 2.96 b/m
    Adrian Gruszczyński 79 28 72/25 7/3 2.82 b/m
    Dawid Reichel 71 29 64/26 7/3 2.45 b/m
    Mateusz Kopyciński 54 25 43/22 11/3 2.16 b/m
    Jakub Zemełka 43 21 36/18 7/3 2.05 b/m
    Marcin Laskowski 24 29 22/26 2/3 0.83 b/m
    Dominik Stępień 23 29 21/26 2/3 0.79 b/m
    Michał Sikorski 19 25 15/22 4/3 0.76 b/m
    Michał Safiejko 8 12 5/10 3/2 0.67 b/m
    Jakub Kozłowski 7 13 7/12 0/1 0.54 b/m
    Daniel Makowski 1 28 1/25 0/3 0.04 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 22 0/19 0/3 0 b/m
    Krystian Matusiak 0 21 0/17 0/2 0 b/m
Sponsor tytularny: Energa Grupa Orlen
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn