Bez kapitana z Warszawianką!

Potwierdziły się złe przypuszczenia co do gry kapitana Warmii, Karola Królika w nadchodzącym meczu. Rozgrywający otrzymał zawieszenie i nie będzie mógł pomóc kolegom na parkiecie.

W ostatnim meczu wygranym przez olsztynian 29:28, czerwoną kartką ukarany został rozgrywający ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. Pomimo, że faul nie był brutalny, to ostrzejsze przewinienie w ostatnich minutach spotkania jest klasyfikowany jako przekroczenie przepisów, za które sędziowie karzą wykluczeniem z gry. Taka sytuacja miała miejsce w Olsztynie. W ostatniej akcji spotkania Królik próbował powstrzymać przeciwnika, przekraczając przepisy. Niestety boiskowi rozjemcy ten faul potraktowali jako automatyczne wykluczenie i zawodnik nie dokończył zawodów.

::4850:: Czerwona kartka w spotkaniu 11. kolejki to nie jest jednak największy problem zespołu. Jak stanowią przepisy, kartonik tego koloru pokazany zawodnikowi w końcowych minutach [w przypadku, gdy nie jest z gradacji kar - shmon], oznacza automatyczne wykluczenie. Potwierdził to w rozmowie telefonicznej z dyrektorem klubu Bogusław Trojan, Komisarz Ligi. Wcześniej, w pomeczowych rozmowach z delegatem wydawało się, że być może cała sytuacja zostanie zinterpretowana inaczej i rozgrywający będzie mógł zagrać w najbliższym meczu. Tymczasem zawieszenie na co najmniej jeden mecz oznacza, że w kolejnym spotkaniu, w którym Warmia zmierzy się z Warszawianką, do dyspozycji trenerów będzie tylko czterech rozgrywających: Michał Krawczyk, Radosław Jankowski, Paweł Deptuła i spędzający niewiele minut na parkiecie Patryk Terlecki. Z trybun, oprócz wspomnianego kapitana Warmiaków, mecz obejrzy Oskar Kempiński, który nie został dopuszczony do gry w meczu w specjalnej masce zabezpieczającej złamany nos.