Jacek Zyśk - były zawodnik, trener, pracownik olsztyńskich wodociągów. Czas na Radnego?

Jacek Zyśk - były zawodnik, trener, pracownik olsztyńskich wodociągów. Czas na Radnego?

Wychowanek olsztyńskiej Warmii nie daje o sobie zapomnieć. Podczas sobotniego spotkania derbowego z drużyną z Elbląga były kapitan ekipy ze stolicy Warmii i Mazur ogłosił, że będzie kandydował do Rady Miasta.

::4828::
Popularny Zyziek podjął w tym roku decyzję o kandydowaniu do Rady Miasta z Komitetu Wyborczego Wyborców Piotra Grzymowicza. Jacek był dość "łakomym" kąskiem jako były sportowiec, doskonale zorientowany w potrzebach miasta, ale dzięki częstym wyjazdom mogący też porównać Olsztyn do innych miejsc w Polsce. Co istotne, sportowa kariera rozgrywającego odbywała się razem z rozwojem kariery zawodowej jako finansisty w olsztyńskich wodociągach. W ostatnich sezonach występujący w roli kapitana Zyśk często występował w mediach, wypowiadając się w imieniu klubu i kolegów, dlatego praktyki mu nie brakuje. Teraz czeka go kolejny sprawdzian -  zaufania mieszkańców Olsztyna. W wywiadzie dla portalu www.sport.egit.pl Jacek Zyśk opowiada o powodach swojej decyzji:

- Skończyłem pewien etap w swoim życiu, skończyła się moja przygoda z piłką jako zawodnika. To nie jest tak, że powstała u mnie jakaś pustka, bo jestem asystentem trenera, natomiast podjąłem decyzję, żeby kandydować w wyborach z komitetu wyborczego obecnego Prezydenta, Pana Piotra Grzymowicza. Stwierdziłem, że mogę bardzo dużo dać. Jestem byłym sportowcem, znam problemy olsztyńskiego sportu, ale i rekreacji od podszewki. Wiem, że w Olsztynie brakuje infrastruktury sportowej z prawdziwego zdarzenia. Wiem z jakimi problemami borykają się nasze olsztyńskie kluby i postanowiłem, że będę kandydował w nadchodzących wyborach samorządowych. Jako były sportowiec chciałbym zrobić kilka rzeczy dla olsztyńskiego sportu, ale też jestem finansistą, osobą wykształconą i wydaje mi się, że mam podstawy żeby ubiegać się o mandat radnego. Chcę się sprawdzić w czymś nowym, traktuje to jako wyzwanie.
::4829:: Dla naszego miasta potrzebny jest głos młodych ludzi, nowe, świeższe spojrzenie na problemy naszej małej ojczyzny. Liczę oczywiście na poparcie kibiców, nie tylko piłki ręcznej ale i piłki nożnej, siatkowej i innych dyscyplin, bo Olsztyn fajnie się rozwija, są inwestycje, mamy nowe drogi nowe parki natomiast musimy zrobić też krok w kierunku poprawy poziomu infrastruktury sportowej. Z tym głównym przesłaniem kandyduje na radnego, ale chcę się zająć także innymi sprawami. Budowa nowoczesnej hali widowiskowo- sportowej jest niezbędna. Stomil ma duże ambicje wejścia do Ekstraklasy i wizytówką naszego miasta nie może być obiekt jaki mamy obecnie, musimy zrobić wszystko, żeby ten stadion wyglądał inaczej i żebyśmy nie musieli się wstydzić podczas telewizyjnych transmisji. Wszyscy nasi sportowcy zasługują na to, żeby trenowali i rozgrywali zawody w normalnych warunkach, na wysokim poziomie. Chciałbym skomunikować całe miasto ścieżkami rowerowymi bo jest na to zapotrzebowanie, trzeba też zadbać o ścieżki rowerowe wokół miasta. Chciałbym zadbać tez o place zabaw dla dzieci. Jestem ojcem pięcioletniej córeczki i boli mnie to, że cały Olsztyn zjeżdża się na jedyny plac zabaw z prawdziwego zdarzenia który mamy miedzy Nagórkami, a Jarotami. Place zabaw, duże, nowoczesne i bezpieczne powinny powstać na większości osiedli. Może zabrzmi, to populistycznie ale bardzo ważna jest poprawa naszych chodników i jezdni, które są w opłakanym stanie . Mówię o tym, co dotyka mnie jako mieszkańca naszego miasta. Kolejnym tematem jest stworzenie miejsc zieleni przeznaczonych do aktywnego spędzania czasu przez Olsztynian. Jestem mieszkańcem Jarot i widzę jak bardzo jest to potrzebne. Bardzo wielu ludzi chce spędzać czas aktywnie, jeździć na rowerach, rolkach, biegać i ćwiczyć, musimy im to umożliwić. Jestem przekonany, że to można zrobić i powinniśmy to zrobić .Ja jestem osobą aktywną i jest mi ruch potrzebny ale widzę, że moim sąsiadom i współmieszkańcom również. Chciałbym się też zająć tematem promocji Olsztyna trochę poprzez moją pracę. Jestem pracownikiem Wodociągów, w których do gustu przypadł pomysł wykreowania nowego produktu olsztyńskiego jakim jest mineralizowana woda z kranu. Uważam, że jest to świetny pomysł, o który trzeba zadbać bo naprawdę wodę w Olsztynie mamy bardzo dobrej jakości. Jest to woda o wiele lepsza niż sprzedawana w butelkach. Kandyduję jako były sportowiec, wykształcony finansista, ale przede wszystkim jako rodowity Olsztynianin, który całe swoje życie spędził w naszym mieście i dla którego problemy miasta i mieszkańców są bardzo ważne. Liczę na to, że osiągnę dobry wynik.

Cieszymy się, że sportowcy włączają się aktywnie w polityczne życie Olsztyna i podejmowane w nim decyzje. Liczymy, że wsparcie wyborców pomoże mu zrealizować ambitne plany, które wpłyną na jakość życia w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Zapraszamy do sledzenia profilu na Facebooku - TUTAJ


shmon
fragment wywiadu za: www.sport.egid.pl

Data: 27.10.2014

Następny mecz:

fotografia meczowa
Warmia Energa Olsztyn
VS
USAR Kwidzyn
Data: 2023.09.30 17:00
 • Tabela

 • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
  1 KPR Gryfino 1 33 30 3 / 3
  2 Warmia Energa Olsztyn 1 27 25 2 / 3
  3 SMS ZPRP I Kwidzyn 1 33 32 1 / 3
  4 USAR Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  5 Szczypiorniak Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  6 Jeziorak Iława 0 0 0 0 / 0
  7 Kospel Gwardia Koszalin 0 0 0 0 / 0
  8 Tytani Wejherowo 0 0 0 0 / 0
  9 AZS Bydgoszcz 0 0 0 0 / 0
  10 Jedynka Morąg 0 0 0 0 / 0
  11 Sambor Tczew 1 32 33 -1 / 0
  12 MKS Grudziądz 1 25 27 -2 / 0
  13 Sparta Oborniki 1 30 33 -3 / 0
 • Kolejka 1
  - Sparta Oborniki 30:33
  (14:17)
  KPR Gryfino
  - SMS ZPRP I Kwidzyn 33:32
  (14:18)
  Sambor Tczew
  - Kospel Gwardia Koszalin 30:20
  (15:9)
  USAR Kwidzyn
  - Jedynka Morąg 30:23
  (17:9)
  Szczypiorniak Olsztyn
  - Tytani Wejherowo 47:32
  (18:15)
  AZS Bydgoszcz
  - Warmia Energa Olsztyn 27:25
  (16:13)
  MKS Grudziądz
 • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
  Michał Safiejko 7 1 7/1 0/0 7 b/m
  Marcin Malewski 6 1 6/1 0/0 6 b/m
  Andrzej Kryński 4 1 4/1 0/0 4 b/m
  Dawid Przysiek 3 1 3/1 0/0 3 b/m
  Jakub Zemełka 1 1 1/1 0/0 1 b/m
  Piotr Skiba 1 1 1/1 0/0 1 b/m
  Jan Lewandowski 0 1 0/1 0/0 0 b/m
  Dominik Jankowski 0 1 0/1 0/0 0 b/m
  Piotr Rynkiewicz 0 1 0/1 0/0 0 b/m
  Piotr Dzido (K) 0 1 0/1 0/0 0 b/m
  Cezary Kaczmarczyk 0 1 0/1 0/0 0 b/m
  Dominik Jaworski 0 1 0/1 0/0 0 b/m
  Michał Sikorski 0 1 0/1 0/0 0 b/m
  Filip Drobik 0 1 0/1 0/0 0 b/m
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn