Podział grup I ligi

Podział grup I ligi

Kolegium Ligi przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce dokonało podziału grup I ligi mężczyzn w sezonie 2014/15. Jeden spadkowicz z Superligi znalazł się w grupie A, dwóch w grupie B.

Sprawa podziału grup pierwszoligowych rozgrywek ważyła się od kilku tygodni. Kolegium Ligi kilkukrotnie przesuwało termin ogłoszenia swojej decyzji, początkowo jednym z nich był 11 czerwca, kiedy to KL obradowało w Częstochowie przed spotkaniem reprezentacji Polski kobiet w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2014 z Czarnogórą.

Ostateczne decyzje zapadły jednak dopiero we wtorek 17 czerwca. Sześciu beniaminków rozgrywek zostało zgodnie podzielonych między dwie grupy - w grupie A znalazły się AZS AWF Biała Podlaska, MKS Eltronik Brodnica oraz Warszawianka Warszawa, a do grupy B trafiły AZS UZ Zielona Góra, MTS Chrzanów i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Grupa A:

KPR Legionowo (spadkowicz z PGNiG Superligi)
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (spadkowicz z PGNiG Superligi)
Polski Cukier-Pomezania Malbork
Warmia Traveland Olsztyn
Wolsztyniak Wolsztyn
Real Astromal Leszno
Meble Wójcik Elbląg
Vetrex Sokół Kościerzyna
MKS Poznań
Kar-Do Spójnia Gdynia
SMS ZPRP Gdańsk
AZS AWF Biała Podlaska (beniaminek)
MKS Eltronik Brodnica (beniaminek)
Warszawianka Warszawa (beniaminek)

Grupa B:

PE Gwardia Opole (spadkowicz z PGNiG Superligi)
KSSPR Końskie
Siódemka Miedź Legnica
Viret CMC Zawiercie
Olimpia Piekary Śląskie
UKS Olimp Grodków
AZS Przemyśl
SPR Tarnów
MKS Kalisz
Ostrovia Ostrów Wlkp.
ŚKPR Świdnica
AZS UZ Zielona Góra (beniaminek)
MTS Chrzanów (beniaminek)
KSZO Ostrowiec Św. (beniaminek)


źródło: www.SportoweFakty.pl


 

Data: 26.06.2014

Następny mecz:

fotografia meczowa
Warmia Energa Olsztyn
VS
Stal Gorzów
Data: 2022.12.10 18:00
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Legionowo 10 344 241 103 / 29
    2 Handball Stal Mielec 10 299 260 39 / 26
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 10 302 267 35 / 24
    4 Śląsk Wrocław 10 305 303 2 / 17
    5 MKS Wieluń 10 277 283 -6 / 16
    6 KPR Żukowo 10 289 295 -6 / 15
    7 Stal Gorzów 10 255 246 9 / 14
    8 Olimpia Piekary Śląskie 10 284 280 4 / 13
    9 Zagłębie Sosnowiec 10 285 317 -32 / 11
    10 Nielba Wągrowiec 10 265 308 -43 / 11
    11 SRS Przemyśl 10 286 310 -24 / 10
    12 Padwa Zamość 10 231 255 -24 / 9
    13 Anilana Łódź 10 258 290 -32 / 9
    14 Warmia Energa Olsztyn 10 264 289 -25 / 6
  • Kolejka 10
    - Olimpia Piekary Śląskie 30:31
    (17:18)
    Nielba Wągrowiec
    - KPR Legionowo 45:28
    (24:15)
    Śląsk Wrocław
    - Handball Stal Mielec 39:29
    (21:14)
    Zagłębie Sosnowiec
    - Anilana Łódź 26:26
    (14:15)
    MKS Wieluń
    - Stal Gorzów 25:29
    (11:15)
    KPR Żukowo
    - AZS-AWF Biała Podlaska 24:23
    (9:10)
    Padwa Zamość
    - SRS Przemyśl 28:26
    (11:11)
    Warmia Energa Olsztyn
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 51 11 43/9 8/2 4.64 b/m
    Marcin Laskowski 43 11 33/9 10/2 3.91 b/m
    Dawid Reichel 43 11 34/9 9/2 3.91 b/m
    Michał Safiejko 26 11 21/9 5/2 2.36 b/m
    Adam Konkel 24 11 17/9 7/2 2.18 b/m
    Piotr Skiba 24 11 21/9 3/2 2.18 b/m
    Michał Sikorski 22 8 22/8 0/0 2.75 b/m
    Dominik Stępień 17 10 10/8 7/2 1.7 b/m
    Mateusz Kopyciński 13 4 13/4 0/0 3.25 b/m
    Damian Szniter 12 11 10/9 2/2 1.09 b/m
    Szymon Mucha 12 11 5/9 7/2 1.09 b/m
    Jakub Zemełka 10 11 4/9 6/2 0.91 b/m
    Jakub Kohrs 8 3 5/1 3/2 2.67 b/m
    Damian Pawelec 2 2 2/2 0/0 1 b/m
    Daniel Makowski 0 11 0/9 0/2 0 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 11 0/9 0/2 0 b/m

Liga Centralna

Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn