3 pytania do: Królik, Kryszeń, Koledziński

3 pytania do: Królik, Kryszeń, Koledziński

Na kilka dni przed derbowym spotkaniem z Wójcik Meble Elbląg zadaliśmy 3 pytania do zawodników Warmii. Sprawdźcie, co nam odpowiedzieli...

Warmia przed dwiema kolejkami kończącymi zmagania I-ligowe zajmuje 4 miesjce. To wiećej niż się spodziewałeś?

Karol Królik: Zdecydowanie tak. Ja zawsze jestem realistą, który twardo stąpa po ziemi i tak było przed tym sezonem. Ze względu na zawirowania w kadrze zespołu - niemal połowa zawodników przyszła z UWM - bardziej oswajałem się z myślą, że będziemy bić się o środek tabeli, powiedzmy 6-8 miejsce. Na spotkaniu z zarządem, ustalono nam przed sezonem cel - 5 miejsce. Uważałem, że to wysokie wymagania ze strony klubu. Dzisiaj mamy zagwarantowane 4. miejsce i dodatkowo mamy szanse na podium, jeżeli wygramy z Malborkiem w ostatniej kolejce. Przy odpowiednich wynikach wystarczyłby nam remis. Cała sytuacja tylko potwierdza, że Warmia to solidna ekipa, a ciężka systematyczna praca spowodowała, że zespół który przed sezonem był delegowany do spadku, ma szanse na 3. miejsce. Bardzo lubię robić takie niespodzianki konkurentom z parkietu.

Aleksander Kryszeń: Przed sezonem przychodząc tutaj wiedziałem niewiele o zespole. Nie wiedziałem czego się spodziewać. Cele postawione przed nami były trochę inne, niż miejsce, o które walczymy . To cieszy, ponieważ potencjał w zespole był i został wykorzystany, a teraz walczymy o 3. miejsce w lidze.

Sebastian Koledziński: Przed sezonem wiele osób skazywało nas na walkę o utrzymanie. Doszło do nas sporo zawodników z II-Ligowego AZS. Pokazaliśmy swoje charaktery oraz to, że potrafimy grać w piłkę ręczną i nie przypadkiem zajmujemy 4. miejsce w Lidze. Przed nami dwa bardzo ciężkie mecze - z Elblągiem i Malborkiem, i aby myśleć o zajęciu 3. miejsca na koniec sezonu musimy w tych pojedynkach wyrwać komplet punktów.

Przed Wami spotkanie z Elblągiem. Na co liczycie w tym meczu?

K. Królik: W meczu z Elblągiem liczymy na swoją dobrą i konsekwentną grę, a finalnie na pewne zwycięstwo. Mam również nadzieję, że przyjdzie trochę kibiców i razem z zespołem z Elbląga zapewnimy atrakcyjne widowisko.

A. Kryszeń: Mecz z Elblągiem jest jak wiadome to spotkanie derbowe, a one rządzą się swoimi prawami. Podchodzimy do spotkania jak do kolejnego meczu w lidze, na pewno chcemy aby punkty zostały w Olsztynie i innej opcji nie widzimy na to spotkanie.

Sebastian Koledziński
: Oczywiście, że liczymy tylko na dwa punkty, innego scenariusza nie widzimy. Wiemy, że czeka nas ciężki bój... To są debry, a jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami. Zrobimy wszystko, aby te punkty zostały w Olsztynie. Mam nadzieję, że kibice nam w tym pomogą.

Juz 30 kwietnia w Malborku zakończycie sezon meczem wyjazdowym. Czy wiesz już, gdzie zagrasz w przyszłym sezonie?

K. Królik: Zgadza się, tym ważnym dla nas meczem, który zdecyduje o końcowej klasyfikacji obydwu zespołów zakończymy ligowe boje. Zwycięzca będzie na podium. Dla nas to byłoby wyśmienite zakończenie rozgrywek. Jeżeli chodzi o moją przyszłość to jeszcze nie wiem, jak będzie to wyglądało w przyszłym sezonie. Mam jednaj nadzieję, że będzie mi dane dalej reprezentować barwy Warmii, bo bardzo dobrze czuję się w zespole, ale póki co nie było żadnych rozmów.

A. kryszeń: Mamy nadzieję, że spotkanie z Malborkiem będzie podsumowaniem całego udanego sezonu i będziemy się cieszyć z tego 3. miejsce na koniec. Rozmowy kontraktowe wciąż trwają, a niedługi czas pokaże czy zostanę w Olsztynie bądź wyląduje w jakimś innym zespole.

Sebastian Koledziński: Będzie to ostatni nasz mecz w tym sezonie. Mam nadzieję, że zakończymy go wygraną w Malborku. Mam kilka ofert, ale muszę sobie na spokojnie wszystko przemyśleć, na razie skupiam się na tych dwóch ostatni meczach.


shmon


 

Data: 23.04.2014

Następny mecz:

fotografia meczowa
KPR Żukowo
VS
Warmia Energa Olsztyn
Data: 2024.08.16 00:00
 • Tabela

 • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
  1 Warmia Energa Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  2 Sparta Oborniki 0 0 0 0 / 0
  3 Sambor Tczew 0 0 0 0 / 0
  4 AZS Bydgoszcz 0 0 0 0 / 0
  5 KPR Gryfino 0 0 0 0 / 0
  6 SMS ZPRP II Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  7 Tytani Wejherowo 0 0 0 0 / 0
  8 MKS Grudziądz 0 0 0 0 / 0
  9 USAR Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  10 Szczypiorniak Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  11 Jedynka Morąg 0 0 0 0 / 0
  12 Jeziorak Iława 0 0 0 0 / 0
  13 SMS Płock 0 0 0 0 / 0
  14 Wybrzeże I Gdańsk 0 0 0 0 / 0
 • Kolejka
  Brak danych
 • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
  Brak danych
Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn