Trener i siódemka 15-lecia wybrane!

Trener i siódemka 15-lecia wybrane!

Zakończył się plebiscyt, w którym kibice olsztyńskiego klubu mieli okazję oddać swój głos na trenera i siódemkę Warmii Olsztyn.

Zabawa, która powstała z inicjatywy dyrektora klubu, Leszka Dublaszewskiego przyjęła się wsród kibiców zespołu ze stolicy Warmii i Mazur. W konkursie głosowano łącznie1030 razy. Historyczną siódemkę, według kibiców, utworzyli:

Bramkarz: Sebastian Sokołowski - 323 głosy
Lewoskrzydłowy: Marcin Malewski - 402 glosy
Prawoskrzydłowy: Michał Bartczak - 624 głosów
Lewy rozgrywający: Jacek Zyśk - 454 głosy
Prawy rozgrywający: Piotr Frelek - 734 głosy
Środek rozegrania: Adam Tetyk - 458 głosów
Kołowy: Marek Boneczko - 639 głosów

Szkoleniowcem 15-lecia został śp. Edward Strząbała, który poprowadził zespół Warmii do historycznego V miejsca w PGNiG Superlidze [3. miejsce w sezonie zasadniczym-shmon].

Pozostałe miejsca w rankingu:
bramkarze: 2. Adam Wolański (290 głosów), 3. Wojciech Boniecki (136), 4. Robert Łabuziński (118), 5. Łukasz Szymański (105), 6. Adam Piekarski (58)
lewoskrzydłowi: 2. Mateusz Kopyciński (400), 3. Adam Waśko (124), 4. Grzegorz Steć (74), 5. Jarosław Sapalski (30)
prawoskrzydłowi: 2. Dawid Wojtaszewski (135), 3. Andrzej Bystram (118), 4. Paweł Ćwikliński (93), 5. Kamil Kwiecień (60)
Lewy rozgrywajacy: 2. Krzysztof Szymkowiak (240), 3. Krzysztof Kłosowski (185), 4. Karol Królik (84), 5. Tomasz Kuczyński (67)
prawy rozgrywający: 2. Daniel Urbanowicz (122), 3. Marek Staniszewski 103), 4. Tomasz Garbacewicz (71)
środkowy rozgrywajacy: 2. Mariusz Gujski (315), 3. Michał Krawczyk (92), 4. Tomasz Dowgiałło (85), 5. Łukasz Masiak (80)
kołowy: 2. Krzysztof Maciejewski (165), 3. Szymon Hegier (123), 4. Marcin Jakacji (61), 5. Bartosz Wuszter (42)

Ponadto kapitan Warmii, Jacek Zyśk wylosował nagrody dla uczestników plebiscytu. Fundatorem nagród rzeczowych była firma Florentyna, a nagrody wręczył jej Prezes - Andrzej Wróbel.

Nagrodzeni:
Adam Malina
Marek Raćkowski
Artur Szczepański

Nagroda specjalna - dzień meczowy z zawodnikami Warmii:
Kornelia Romanowska

UWAGA! Osoby, które w trakcie meczu nie odebrały nagrody zapraszamy do klubu po ich odbiór (Olsztyn, ul.Dworcowa 48A, tel: 89 539 01 01). Panią Kornelię prosimy o kontakt z dyrektorem klubu, Leszkiem Dublaszewskim w celu umówienia dnia meczowego z zawodnikami. Planowany dzień to 15 stycznia 2014 (pierwsza kolejka rundy rewanżowej; spotkanie z SMS Gdańsk)


shmon

 

Data: 16.12.2013

Następny mecz:

fotografia meczowa
KPR Legionowo
VS
Warmia Energa Olsztyn
Data: 2023.03.25 19:00
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Legionowo 19 597 467 130 / 49
    2 Handball Stal Mielec 19 568 503 65 / 45
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 19 556 492 64 / 43
    4 Śląsk Wrocław 19 559 544 15 / 35
    5 Stal Gorzów 19 497 480 17 / 34
    6 Olimpia Piekary Śląskie 19 542 516 26 / 32
    7 Padwa Zamość 19 495 497 -2 / 27
    8 MKS Wieluń 19 529 549 -20 / 25
    9 Nielba Wągrowiec 19 518 583 -65 / 25
    10 KPR Żukowo 18 525 531 -6 / 24
    11 Zagłębie Sosnowiec 18 521 553 -32 / 20
    12 Anilana Łódź 19 501 554 -53 / 18
    13 SRS Przemyśl 19 533 599 -66 / 10
    14 Warmia Energa Olsztyn 19 499 572 -73 / 9
  • Kolejka 19
    - Zagłębie Sosnowiec 23:28
    (12:14)
    Olimpia Piekary Śląskie
    - MKS Wieluń 32:28
    (17:14)
    Śląsk Wrocław
    - KPR Żukowo 33:34
    (15:22)
    KPR Legionowo
    - Padwa Zamość 25:29
    (12:16)
    Handball Stal Mielec
    - AZS-AWF Biała Podlaska 31:28
    (16:18)
    Anilana Łódź
    - Stal Gorzów 33:32
    (12:12)
    SRS Przemyśl
    - Warmia Energa Olsztyn 26:31
    (17:15)
    Nielba Wągrowiec
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 95 21 87/19 8/2 4.52 b/m
    Dawid Reichel 82 20 73/18 9/2 4.1 b/m
    Marcin Laskowski 61 18 51/16 10/2 3.39 b/m
    Adam Konkel 48 21 41/19 7/2 2.29 b/m
    Szymon Mucha 48 20 41/18 7/2 2.4 b/m
    Michał Safiejko 39 21 34/19 5/2 1.86 b/m
    Piotr Skiba 39 20 36/18 3/2 1.95 b/m
    Michał Sikorski 25 12 25/12 0/0 2.08 b/m
    Damian Pawelec 25 11 25/11 0/0 2.27 b/m
    Dominik Stępień 21 20 14/18 7/2 1.05 b/m
    Mateusz Kopyciński 18 11 18/11 0/0 1.64 b/m
    Aleksander Pinda 18 8 18/8 0/0 2.25 b/m
    Damian Szniter 16 18 14/16 2/2 0.89 b/m
    Jakub Zemełka 15 20 9/18 6/2 0.75 b/m
    Jakub Kohrs 11 9 8/7 3/2 1.22 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 21 0/19 0/2 0 b/m
    Daniel Makowski 0 21 0/19 0/2 0 b/m

Liga Centralna

Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn