Trener i siódemka 15-lecia: Typuje Leszek Dublaszewski

Trener i siódemka 15-lecia: Typuje Leszek Dublaszewski

Pomysłodawca plebiscytu, piastujący funkcję dyrektora klubu od samego początku... O swoje typy spośród nominowanych w plebiscycie 15-lecia zapytaliśmy dyrektora klubu, Leszka Dublaszewskiego.

::4545::
Leszek Dublaszewski: OKPR Warmia Traveland w tym roku obchodzi XV lecie istnienia. Ogłaszając plebiscyt na siódemkę 15 lecia chcieliśmy przypomnieć kibicom, że klub nasz w przeszłości sprawiał wiele radości naszym sympatykom. Chcemy również przypmnieć, że klub nasz nadal funkcjonuje, chociaż może nie jest w najlepszej kondycji finansowej. Zależało nam na tym, żeby przypomnieć i przybliżyć zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali, jak również dalej reprezentują nasze barwy klubowe i zasłużyli się klubowi. Przypominamy również trenerów.

Moje typy:

Bramkarz
Adam Wolański - najlepszy na tej pozycji zawodnik w histori klubu; nie zawsze się zgadzaliśmy, ale kiedy Adam wychodził na parkiet bronił najlepiej jak mógł, dając z siebie wszystko

lewe skrzydło
Marcin Malewski - wychowanek klubu, świetny zawodnik; najlepszy zawodnik w histori klubu na tej pozycji; grał właściwie na wszystkich pozycjach z wyjątkiem bramki.

Lewa połówka
Jacek Zyśk - ikona zespołu, najstarszy wychowanek, świetny zawodni, skromny człowiek, dobry duch drużyny; potrafi pogodzić obowiązki zawodowe z obowiązkami sportowymi.

Prawe skrzydło
Michał Bartczak - sprowadzony przez Edwarda Strząbałę, zrobił ogromne postępy grając w naszym klubie; był nawet powoływany do reprezentacji Polski. Jego firmowe zagranie to rzut z obiegu.

Prawe rozegranie
Piotr Frelek - moim zdaniem najlepszy zawodnik w histori klubu; niezwykle ambitny, oddany klubowi, wybiegając na boisko dawał z siebie wszystko; grał w czasie meczu na 200%

Obrotowy
Marek Boneczko - znakomity zawodnik; w ciągu trzech sezonów reprezentował nasz klub; w czasie spotkań ligowych również dawał z siebie wszystko, świetny technicznie; żałuję, że trener prowadzący zespół w nowym sezonie zrezygnował z niego.

Środek rozegrania
Adam Tetyk - wychowanek klubu; posiadał znakomity przegląd gry na boisku; Adam może nie miał świetnych warunków fizycznych, ale jak mawiał trener Mieczysław Nowak miał głowę do gry. Świetną karierę przerwała mu kontuzja, z tego powodu Adam zrezygnował z uprawiania sportu.

Trener

Mieczysław Nowak - współtwórca klubu; wspólnie z trenerami Ryszardem Gołdynem, Piotrem Nidzgorskim, zdobywał w 1998 r, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów oraz srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Następnie M. Nowak przez trzy lata prowadzi II-ligowy zespół złożony z medalistów MP, po trzech latach awansował do I ligi; po czterech latach zespół prowadzony przez trenera M. Nowaka zdobywa historyczny awanas do Ekstraklasy. Trener M. Nowak mimo silnej konkurencji w pełni zasługuje na trenera 15 lecia OKPR Warmia Traveland.

Zapraszamy wszystkich do głosowania w plebiscycie [ TUTAJ ]

shmon
zdj. Tomasz Waszczuk / Gazeta Wyborcza

 

Data: 14.11.2013

Następny mecz:

fotografia meczowa
KPR Żukowo
VS
Warmia Energa Olsztyn
Data: 2024.08.16 00:00
 • Tabela

 • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
  1 Warmia Energa Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  2 Sparta Oborniki 0 0 0 0 / 0
  3 Sambor Tczew 0 0 0 0 / 0
  4 AZS Bydgoszcz 0 0 0 0 / 0
  5 KPR Gryfino 0 0 0 0 / 0
  6 SMS ZPRP II Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  7 Tytani Wejherowo 0 0 0 0 / 0
  8 MKS Grudziądz 0 0 0 0 / 0
  9 USAR Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  10 Szczypiorniak Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  11 Jedynka Morąg 0 0 0 0 / 0
  12 Jeziorak Iława 0 0 0 0 / 0
  13 SMS Płock 0 0 0 0 / 0
  14 Wybrzeże I Gdańsk 0 0 0 0 / 0
 • Kolejka
  Brak danych
 • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
  Brak danych
Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn