Z Elblągiem bez liderów?

Niepokojące wieści dochodzą z obozu olsztyńskiej Warmii. Po ostatnim spotkaniu przeciwko Pomezanii kontuzji nabawiło się dwóch doświadczonych zawodników olsztyńskiego zespołu - Jacek Zyśk i Karol Królik.

Jacek Zyśk w 57. minucie meczu 20. kolejki podczas wykonywania zwodu upadł na ziemię z bólem kolana. Jak się okazało problemem jest wiązadło poboczne w operowanym dwa sezony temu stawie kolanowym. Niestety stan zawodnika nie pozwala mu na wystąpienie w najbliższym meczu, a lekarz dokonujący diagnozy urazu zastrzegł, że popularny Zyziek nie będzie mógł trenować przez najbliższe sześć tygodni. To może oznaczać koniec sezonu dla rozgrywającego świetny sezon wychowanka klubu.

Nie mniej groźna jest kontuzja Karola Królika, której zawodnik nabawił się w pierwszej połowie meczu z Pomezanią Malbork. Pomimo bólu wychowanek MMTS-u Kwidzyn wytrzymał na parkiecie całe spotkanie, jednak stan stawu łokciowego nie pozwala rozgrywającemu na wykonywanie rzutów. W tej sytuacji sytuacja kadrowa Warmii jest nie do pozazdroszczenia. Do dyspozycji duetu trenerskiego jest zaledwie 13 zawodników, w tym trzech bramkarzy, a nominalnych rozgrywających można policzyć na palcach jednej ręki...

Tymczasem przed Warmiakami lokalne derby z drużyną z Elbląga. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie olsztynianie rozbili rywali w stosunku 40:27 odnosząc jedno z najwyższych zwycięstw w  lidze. Tym razem o taki wynik będzie bardzo trudno, chociaż rozpędzeni Warmiacy na pewno będą walczyć z poświęceniem o kolejne dwa punkty.