W. Boniecki: Moim największym atutem jest głód gry

W. Boniecki: Moim największym atutem jest głód gry

::4069:: Jednym z zawodników, którzy po nieudanym ostatnim sezonie pozostali w zespole jest Wojciech Boniecki. Zapraszamy do wywiadu z popularnym Bońkiem.

Do Wojtka Bonieckiego przylepiona została łatka "wiecznie drugiego" bramkarza Warmii. Po dołączeniu do ekipy ze stolicy Warmii i Mazur młody golkiper musiał walczyć o pozycję z doświadczonymi w Ekstraklasie Robertem Łobuzińskim, a potem Adamem Wolańskim. Przez ostatni sezon prym wiódł za to Sebastian Sokołowski. Nie mogąc znaleźć sobie miejsca w składzie wychowanek UKS Dwójki Ełk grał między innymi w pierwszoligowym Techtransie Elbląg. Właśnie tam zbierał pochwały za dobrą grę. Niestety w Olsztynie wciąż przegrywał rywalizację o miano pierwszego bramkarza. Po spadku Warmii z Superligi i odejściu Sokołowskiego Boniek po raz pierwszy znalazł się w sytuacji, gdy lista bramkarzy była tworzona rozpoczynając od jego nazwiska...

Przed sezonem było wiele spekulacji na temat tego, czy zagrasz jeszcze w Warmii. Co zadecydowało o podpisaniu kontraktu z zespołem?


Wojciech Boniecki: Nosiłem się z zamiarem zakończenia kariery, jednak ciekawa wizja budowy zespołu, złożonego w większości z młodych, ambitnych zawodników była kusząca. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, postanowiłem spróbować jeszcze swoich sił na parkiecie.

Miałeś propozycje z innych klubów, chociażby Superligi?

- Nie, nawet nie szukałem, bo jak już wspomniałem zastanawiałem się nad zakończeniem kariery. Rozważałem wsparcie II ligowego Szczypiorniaka jak również pójście w stronę szkolenia młodzieży.

Po nieudanej inauguracji zaliczyliście trzy zwycięstwa pod rząd. Czy pierwszy mecz był zatem zwyczajnym wypadkiem przy pracy?

- Jesteśmy praktycznie nowym zespołem, cały czas się docieramy. Z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej. W meczu z Kościerzyną zawiodło wiele aspektów, budujące jest to, że wyciągamy wnioski.

Przed sezonem padały głosy, ze zespół mają „ciągnąc” przede wszystkim doświadczeni zawodnicy, którzy występowali na parkietach Superligi. Czy podzielasz to zdanie?

- Mamy 10 zupełnie nowych zawodników, a podział na zawodników z przeszłością superligową i resztę jest dużym błędem. Musimy stanowić kolektyw, nie ma miejsca na podziały, każdy kto wchodzi na boisko ma za zadanie dać z siebie wszystko i wnieść do gry zespołu jak najwięcej.

Po raz pierwszy w Twojej karierze jako zawodnik Warmii wszystkie oczy są zwrócone, jeśli chodzi o bramkę, na Ciebie. Jak sobie radzisz z tą presją?

- Szczerze mówiąc nie czuję praktycznie żadnej presji. Po sezonie spędzonym na ławce wręcz odpowiada mi taka sytuacja.

W ostatnim meczu zebrałeś dużo pochwał za swoją grę. Czy stabilizacja formy już jest?

- Trudno to ocenić, okaże się za parę kolejek. Póki co cieszy mnie, że nie schodzę poniżej pewnego poziomu. Moja gra jest w dużej mierze uzależniona od gry obrony, która jak na razie spisuje się bardzo dobrze.

Jak oceniasz rywalizację z dwoma mniej doświadczonymi zawodnikami?

- Nasza współpraca polega na wzajemnym wsparciu i zdrowej sportowej rywalizacji.

Co uważasz za swój największy atut?

- Myślę, że trzeba by zapytać o to trenerów i kolegów z drużyny. W tej chwili uważam, że moim największym atutem jest głód gry i na pewno doświadczenie z Superligi.

Obecnie zajmujecie fotel wicelidera i już dochodzą informacje, że Warmia będzie się liczyć w walce o awans. Jak ocenisz szanse Warmii w walce o czołowe lokaty w I lidze?

- Rozegraliśmy dopiero cztery spotkania i trudno powiedzieć co będzie dalej. Myślę, że ubiegłe sezony nauczyły nas, że nie ma co "rozdawać medali" przedwcześnie.

Zespół po raz kolejny ma problemy kadrowe. Niezdolnych do gry jest aż 5 graczy. Jak sobie poradzicie z tym problemem?

- Jest pięciu kontuzjowanych, ale zostało jeszcze jedenastu zdrowych i na pewno nic się nie zmieni w stylu naszej gry. Będziemy starali się dawać z siebie wszystko i walczyć. Pozostaje nam tylko czekać na powrót do zdrowia kolejnych zawodników.

Czy w najbliższym meczu w Warszawie możemy oczekiwać dwóch punktów?

- Nie będzie to łatwy mecz, zważywszy na wspomniane osłabienia. Jednak jeżeli zagramy na podobnym poziomie, jak w ostatnich spotkaniach to mamy duże szanse na korzystny wynik. Na pewno nie możemy nikogo lekceważyć i do każdego meczu podchodzić w pełni skoncentrowani i zmobilizowani.

Który zawodnik z zakontraktowanych w tym sezonie jest według Ciebie najlepszym transferem?

- Nie mi to oceniać, sezon dopiero się zaczął i za wcześnie na takie wnioski.

Dziękuję za wywiad i powodzenia!

shmon

Data: 09.10.2012

Następny mecz:

fotografia meczowa
KPR Żukowo
VS
Warmia Energa Olsztyn
Data: 2024.08.16 00:00
 • Tabela

 • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
  1 Warmia Energa Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  2 Sparta Oborniki 0 0 0 0 / 0
  3 Sambor Tczew 0 0 0 0 / 0
  4 AZS Bydgoszcz 0 0 0 0 / 0
  5 KPR Gryfino 0 0 0 0 / 0
  6 SMS ZPRP II Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  7 Tytani Wejherowo 0 0 0 0 / 0
  8 MKS Grudziądz 0 0 0 0 / 0
  9 USAR Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  10 Szczypiorniak Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  11 Jedynka Morąg 0 0 0 0 / 0
  12 Jeziorak Iława 0 0 0 0 / 0
  13 SMS Płock 0 0 0 0 / 0
  14 Wybrzeże I Gdańsk 0 0 0 0 / 0
 • Kolejka
  Brak danych
 • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
  Brak danych
Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn