Olsztyn plażówką stoi!

Olsztyn plażówką stoi!

Po sukcesach piłkarzy ręcznych plażowych Warmii Olsztyn w stolicy Warmii i Mazur nastąpiła moda na grę w plażową piłkę ręczną. Olsztyńscy zawodnicy grają w dwóch klubach walczących w eliminacjach do Mistrzostw Polski, a w klubie z Inowrocławia gra kolejnych dwóch szczypiornistów Warmii...

O tym, ze plażowa piłka ręczna to świetny pomysł na okres roztrenowania nie trzeba było długo przekonywać olsztyńskich drugoligowców. Przypomnijmy, ze od trzech sezonów zawodnicy Warmii Olsztyn grali w letniej odmianie szczypiorniaka. Reprezentanci Superligi na piasku spisywali się znakomicie - m.in. zdobyli złoty medal Mistrzostw Polski w 2010 roku, pokonując na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach dwukrotnego zwycięzcę tych rozgrywek. W składzie "plażowiczów" grali: Sebastian Sokolowski, Łukasz Szymański, Marcin Malewski, Krzysztof Szymkowiak, Jacek Zyśk, Michał Bartczak, Paweł Ćwikliński, Mateusz Kopyciński, Daniel Urbanowicz i Adam Wolański.

::3890::
Po roszadach kadrowych i spadku z ekstraklasy Warmiacy zakończyli swój udział w rozgrywkach, ponieważ zawodnicy nie dostali zgody od klubów na grę na piasku. Jednak duch plażowej piłki ręcznej nie upadł i obecnie w Olsztynie regularnie grają i występują w turniejach dwa zespoły - BHT Fuzja Olsztyn i BHT Orły Kopcysia Olsztyn. Dla tych pierwszych to już drugi sezon na piasku. Co ciekawe, wśród zawodników Fuzji występują obecni zawodnicy pierwszoligowej Warmii Olsztyn. Pełny skład Fuzji to: Maciej Koledziński, Łukasz Kowalczyk, Radosław Dzieniszewski (Warmia Olsztyn), Sebastian Koledziński (Szczypiorniak Olsztyn), Piotr Wiśniewski, Szymon Wierzbicki, Piotr Pstrągowski (AZS UWM Olsztyn), Jakub Siciarz, Sebastian Witczak, Mateusz Kojtych.

W ślad za Fuzją powstał zespół Orłów, wśród których nie brakuje zawodników znanych z ligowych parkietów, chociażby eks-akademika Tomasza Łazickiego. Pełny skład zespołu opartego głównie na byłych i obecnych studentach Olsztyńskiej Szkoły Wyższej  to: Filip Wiejek, Adam Cudzewicz, Maciej Malinowski (Szczypiorniak Olsztyn), Tomasz Łazicki, Adam Malina, Tomasz Oczkowski, Piotr Radomski, Adam Barczak, Piotr Szuman, Mateusz Czerwiński i Krzysztof Kruszewski.

Szczypiorniści z Olsztyna mogą się pochwalić własnym boiskiem umiejscowionym na plaży miejskiej, gdzie spędzają każdą wolną chwilę. Rad udziela im "weteran" plażowej odmiany piłki ręcznej i reprezentant Polski na plaży - Marcin Malewski, który wraz z Łukaszem Szymańskim (były bramkarz Warmii) dołączył do zespołu BHT Damy Radę Inowrocław.

::3891::
Olsztyńskie zespoły ze zmiennym szczęściem grają w turniejach eliminacyjnych do finałowych zawodów, które odbędą się na początku sierpnia w Świnoujściu. W tym roku oba teamy zaliczyły po 3 turnieje. W Inowrocławiu Fuzja zajęła 7. miejsce, a debiutujące na plaży Orły 9. W kolejnych zawodach w Jantarze Fuzja zaliczyła udany występ i zajęła 3. miejsce, natomiast koledzy 7. W zakończonym w ostatni weekend turnieju w Sierpcu osłabiona Fuzja musiała się pogodzić z 10. pozycją, a Orły pokazały, że ich forma rośnie zajmując w dobrze obsadzonym turnieju 7. miejsce. Malewski i Szymański cieszyli się natomiast wraz z zespołem Damy Radę ze zwycięstwa w zawodach. Dla popularnego Malesia jest to już kolejny turniej z zawodnikami z Inowrocławia (lider klasyfikacji eliminacyjnych turniejów), którzy w tym roku wystartowali m.in. w finałach klubowych Mistrzostw Europy gdzie zajęli siódme miejsce.


W finałowym turnieju Mistrzostw Polski zagra co najmniej 20 szczypiornistów z Olsztyna. To sprawia, ze stolica Warmii i Mazur już za rok może zostać stolicą plażowej piłki ręcznej w Polsce. W planach zawodników Orłów Kopcysia jest organizacja turnieju w Olsztynie. Specjalne koszulki przygotowane przez Orłów już cieszą się ogromnym powodzeniem wśród innych zespołów, a zawodnicy zapowiadają, że wkrótce powstanie teledysk poświęcony tej dyscyplinie. Taki zapał na pewno przydałby się działaczom odpowiedzialnym za propagowanie tego świetnego sportu.


Shmon

Data: 16.07.2012

Następny mecz:

fotografia meczowa
KPR Żukowo
VS
Warmia Energa Olsztyn
Data: 2024.08.16 00:00
 • Tabela

 • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
  1 Warmia Energa Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  2 Sparta Oborniki 0 0 0 0 / 0
  3 Sambor Tczew 0 0 0 0 / 0
  4 AZS Bydgoszcz 0 0 0 0 / 0
  5 KPR Gryfino 0 0 0 0 / 0
  6 SMS ZPRP II Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  7 Tytani Wejherowo 0 0 0 0 / 0
  8 MKS Grudziądz 0 0 0 0 / 0
  9 USAR Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  10 Szczypiorniak Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  11 Jedynka Morąg 0 0 0 0 / 0
  12 Jeziorak Iława 0 0 0 0 / 0
  13 SMS Płock 0 0 0 0 / 0
  14 Wybrzeże I Gdańsk 0 0 0 0 / 0
 • Kolejka
  Brak danych
 • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
  Brak danych
Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn