Wenta wybrał S. Sokołowskiego

Wenta wybrał S. Sokołowskiego

Na początku kwietnia reprezentacje polskich piłkarzy ręcznych czeka najważniejsza próba tego półrocza – turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. W hiszpańskim mieście Alicante nasi szczypiorniści walczyć będą o jedno z dwóch premiowanych miejsc. Trener Bogdan Wenta powołał 28-osobową kadrę, a wśród wybrańców jest Sebastian Sokołowski – bramkarz olsztyńskiej Warmii. Jego szanse na udział w decydujących rozgrywkach, przyznajmy szczerze, są niewielkie, ale sam fakt zauważenia zawodnika przez selekcjonera jest małym światełkiem w mrocznym w sumie sezonie olsztyńskiego klubu.
Polacy przed wyprawą do Hiszpanii mają zaplanowany, niezwykle prestiżowy mecz z Niemcami -2 kwietnia w gdańskiej ERGO ARENIE. Wcześniej, bo już 28 marca, zbiorą się na zgrupowaniu w Cetniewie. Po spotkaniu z drużyną naszych zachodnich sąsiadów podopieczni Wenty zostaną na dzień w Gdańsku, by 4 kwietnia udać się do Alicante.
Kadra na turniej przedolimpijski:
1. Bielecki  Karol  Rhein-Neckar Loewen (GER)
2.Grabarczyk Piotr  KS Vive-Targi Kielce
3.Jachlewski Mateusz  KS Vive-Targi Kielce
4.Janyst  Łukasz  SPR Stal Mielec
5.Jaszka  Bartłomiej  Fuesche Berlin (GER)
6.Jurasik Mariusz  KS Vive-Targi Kielce
7.Jurecki Bartosz  S.C. Magdeburg (GER)
8.Jurecki  Michał KS Vive-Targi Kielce
9.Jurkiewicz  Mariusz BM Atletico Madryt (ESP)
10.Kuchczyński Patryk KS Vive-Targi Kielce
11. Kwiatkowski Zbigniew SPR Wisła Płock S.A.
12.Lijewski  Krzysztof Rhein-Neckar Loewen (GER)
13.Lijewski  Marcin  HSV Hamburg (GER)
14.Malcher Adam MKS Zagłębie Lubin
15.Orzechowski Robert  MMTS Kwidzyn
16.Paczkowski Paweł SPR Wisła Płock S.A.
17.Rosiński Tomasz KS Vive-Targi Kielce
18.Sokołowski Sebastian OKPR Warmia-Traveland Olsztyn
19.Syprzak Kamil SPR Wisła Płock S.A.
20.Szmal  Sławomir  KS Vive-Targi Kielce
21.Tkaczyk  Grzegorz  KS Vive-Targi Kielce
22.Tłuczyński  Tomasz  TuS N-Luebbecke (GER)
23.Tomczak Bartłomiej KS Vive-Targi Kielce
24.Twardo Adam  SPR Wisła Płock S.A.
25.Wichary Marcin  SPR Wisła Płock S.A.
26.Wiśniewski  Adam SPR Wisła Płock S.A.
27.Wyszomirski  Piotr KS Azoty Puławy
28.Zaremba Mateusz KS Vive-Targi Kielce.


Data: 07.03.2012

Następny mecz:

fotografia meczowa
Warmia Energa Olsztyn
VS
Stal Gorzów
Data: 2022.12.10 18:00
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Legionowo 10 344 241 103 / 29
    2 Handball Stal Mielec 10 299 260 39 / 26
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 10 302 267 35 / 24
    4 Śląsk Wrocław 10 305 303 2 / 17
    5 MKS Wieluń 10 277 283 -6 / 16
    6 KPR Żukowo 10 289 295 -6 / 15
    7 Stal Gorzów 10 255 246 9 / 14
    8 Olimpia Piekary Śląskie 10 284 280 4 / 13
    9 Zagłębie Sosnowiec 10 285 317 -32 / 11
    10 Nielba Wągrowiec 10 265 308 -43 / 11
    11 SRS Przemyśl 10 286 310 -24 / 10
    12 Padwa Zamość 10 231 255 -24 / 9
    13 Anilana Łódź 10 258 290 -32 / 9
    14 Warmia Energa Olsztyn 10 264 289 -25 / 6
  • Kolejka 10
    - Olimpia Piekary Śląskie 30:31
    (17:18)
    Nielba Wągrowiec
    - KPR Legionowo 45:28
    (24:15)
    Śląsk Wrocław
    - Handball Stal Mielec 39:29
    (21:14)
    Zagłębie Sosnowiec
    - Anilana Łódź 26:26
    (14:15)
    MKS Wieluń
    - Stal Gorzów 25:29
    (11:15)
    KPR Żukowo
    - AZS-AWF Biała Podlaska 24:23
    (9:10)
    Padwa Zamość
    - SRS Przemyśl 28:26
    (11:11)
    Warmia Energa Olsztyn
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 56 12 48/10 8/2 4.67 b/m
    Marcin Laskowski 49 12 39/10 10/2 4.08 b/m
    Dawid Reichel 43 12 34/10 9/2 3.58 b/m
    Michał Safiejko 28 12 23/10 5/2 2.33 b/m
    Adam Konkel 28 12 21/10 7/2 2.33 b/m
    Piotr Skiba 25 12 22/10 3/2 2.08 b/m
    Michał Sikorski 22 9 22/9 0/0 2.44 b/m
    Dominik Stępień 18 11 11/9 7/2 1.64 b/m
    Szymon Mucha 14 12 7/10 7/2 1.17 b/m
    Mateusz Kopyciński 13 4 13/4 0/0 3.25 b/m
    Damian Szniter 12 12 10/10 2/2 1 b/m
    Jakub Zemełka 10 12 4/10 6/2 0.83 b/m
    Jakub Kohrs 8 4 5/2 3/2 2 b/m
    Damian Pawelec 2 2 2/2 0/0 1 b/m
    Daniel Makowski 0 12 0/10 0/2 0 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 12 0/10 0/2 0 b/m

Liga Centralna

Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn