Drugie miejsce w Ciechanowie

Drugie miejsce w Ciechanowie

Ostatnim sprawdzianem piłkarzy ręcznych Warmii AndersGroup Społem Olsztyn przed wznowieniem rozgrywek ligowych jest udział w turnieju w Ciechanowie. W inauguracyjnym spotkaniu olsztynianie zremisowali z liderem II ligi KPR Legionowo 26:26 (12:10). W kolejnym spotkaniu juz w sobotę Warmia przegrała z MMTS Kwidzyn 28:39 (17:19). Na zakończenie olsztynianie wygrali z gospodarzami 28:24 (14:12) i zajęli drugie miejsce w turnieju.
I dzień
Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – KPR Legionowo 26:26 (12:10)
Warmia AndersGroup Społem Olsztyn:  Sebastian Sokołowski i Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-2, Mateusz Jankowski-2, Mariusz Gujski-1, Jacek Zyśk-1, Bartosz Wuszter-6, Tomasz Garbacewicz-4, Dominik Płócienniczak-0, Michał Bartczak-3, Krzysztof Szymkowiak-0, Sebastian Rumniak-1, Piotr Swat-3, Michał Krawczyk-2, Marcin Malewski-1
Najwięcej bramek dla Legionowa: Kasprzak-6, Bulej-5
Najlepsz zawodnik w Warmii (wyróżnienie organizatorów) - Wojciech Boniecki
Wynik może stanowić niespodziankę i idzie w świat, nie mniej nie należy z tego wyciągać zbyt daleko idących wniosków, bo na zawodnikach  ciążyło zmęczenie pracą zgrupowaniu. Inna sprawa, że można było dowieźć zwycięstwo, bo wrażenie tez się liczy. W Ciechanowie brakuje przeziębionego Kazimierza Kotlińskiego.
W drugim meczu Jurand Ciechanów przegrał z MMTS Kwidzyn 30:35 (13:22)

II dzień (II seria)

W pierwszym spotkaniu drugiego dnia turnieju Warmia AndersGroup Społem Olsztyn przegrała z MMTS Kwidzyn 28:39 (17:19). Po wyrównanej pierwszej części w drugiej rywale zdecydowanie „odjechali”, zdobywając dużo bramek z kontrataków. Byli szybsi, a to polowa sukcesu
Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – MMTS Kwidzyn 28:39 (17:19)
Warmia AndersGroup Społem Olsztyn: Sebastian Sokołowski i Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-1, Mateusz Jankowski-6, Mariusz Gujski-7, Bartosz Wuszter-2, Tomasz Garbacewicz-4, Dominik Płócienniczak-4, Krzysztof Szymkowiak-0, Michał Bartczak-4, Sebastian Rumniak-0, Piotr Swat-1, Michał Krawczyk-0, Marcin Malewski-0
Najwięcej bramek dla MMTS: Sadowski-10, Waszkiewicz-6
Najlepszy zawodnik w Warmii (wyróżnienie organizatorów): Mateusz Jankowski
W drugim meczu drugiej serii Jurand Ciechanów pokonał KPR Legionowo 38:22 (16:12)

II dzień (III seria)

W ostatnim swoim występie w Ciechanowie Warmia AndersGroup Olsztyn pokonała gospodarzy – Jurand Ciechanów 28:24 (14:12). Jak widać w takich turniejach trudno przewidzieć scenariusz. Dobrze, że olsztynianie miłym akcentem zakończyli imprezę i ostatecznie awansowali na drugie miejsce
W siódemce turnieju znalazło się dwóch szczypiornistów Warmii: Michał Bartczak i Sebastian Sokołowski.
Jurand Ciechanów – Warmia Anders Group Społem Olsztyn 24:28 (12:14)
Warmia Anders Group Społem Olsztyn: Sebastian Sokołowski i Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-3, Mateusz Jankowski-4, Mariusz Gujski-2, Jacek Zyśk-0, Bartosz Wuszter-1, Tomasz Garbecewicz-1, Dominik Płócienniczak-6, Michał Bartczak-1, Krzysztof Szymkowiak-0, Sebastian Rumniak-1, Piotr Swat-6, Michał Krawczyk-1, Marcin Malewski-2
Najwięcej bramek dla Juranda: Prątnicki-7 i Jeżyna-5
Najlepszy zawodnik Warmii (wyróżnienie organizatorów) Dominik Płócienniczak
W innym meczu KPR Legionowo pokonał MMTS Kwidzyn 28:20

Tabela turnieju
1 MMTS Kwidzyn    3  4  94:86
2 Warmia Olsztyn  3  3  82:89
3 KPR Legionowo  3  3  76:94
4 Jurand Ciechanów  3  2  92:85


Data: 27.01.2012

Następny mecz:

fotografia meczowa
Warmia Energa Olsztyn
VS
Stal Gorzów
Data: 2022.12.10 18:00
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Legionowo 10 344 241 103 / 29
    2 Handball Stal Mielec 10 299 260 39 / 26
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 10 302 267 35 / 24
    4 Śląsk Wrocław 10 305 303 2 / 17
    5 MKS Wieluń 10 277 283 -6 / 16
    6 KPR Żukowo 10 289 295 -6 / 15
    7 Stal Gorzów 10 255 246 9 / 14
    8 Olimpia Piekary Śląskie 10 284 280 4 / 13
    9 Zagłębie Sosnowiec 10 285 317 -32 / 11
    10 Nielba Wągrowiec 10 265 308 -43 / 11
    11 SRS Przemyśl 10 286 310 -24 / 10
    12 Padwa Zamość 10 231 255 -24 / 9
    13 Anilana Łódź 10 258 290 -32 / 9
    14 Warmia Energa Olsztyn 10 264 289 -25 / 6
  • Kolejka 10
    - Olimpia Piekary Śląskie 30:31
    (17:18)
    Nielba Wągrowiec
    - KPR Legionowo 45:28
    (24:15)
    Śląsk Wrocław
    - Handball Stal Mielec 39:29
    (21:14)
    Zagłębie Sosnowiec
    - Anilana Łódź 26:26
    (14:15)
    MKS Wieluń
    - Stal Gorzów 25:29
    (11:15)
    KPR Żukowo
    - AZS-AWF Biała Podlaska 24:23
    (9:10)
    Padwa Zamość
    - SRS Przemyśl 28:26
    (11:11)
    Warmia Energa Olsztyn
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 51 11 43/9 8/2 4.64 b/m
    Marcin Laskowski 43 11 33/9 10/2 3.91 b/m
    Dawid Reichel 43 11 34/9 9/2 3.91 b/m
    Michał Safiejko 26 11 21/9 5/2 2.36 b/m
    Adam Konkel 24 11 17/9 7/2 2.18 b/m
    Piotr Skiba 24 11 21/9 3/2 2.18 b/m
    Michał Sikorski 22 8 22/8 0/0 2.75 b/m
    Dominik Stępień 17 10 10/8 7/2 1.7 b/m
    Mateusz Kopyciński 13 4 13/4 0/0 3.25 b/m
    Damian Szniter 12 11 10/9 2/2 1.09 b/m
    Szymon Mucha 12 11 5/9 7/2 1.09 b/m
    Jakub Zemełka 10 11 4/9 6/2 0.91 b/m
    Jakub Kohrs 8 3 5/1 3/2 2.67 b/m
    Damian Pawelec 2 2 2/2 0/0 1 b/m
    Daniel Makowski 0 11 0/9 0/2 0 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 11 0/9 0/2 0 b/m

Liga Centralna

Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn