Drugie miejsce w Ciechanowie

Drugie miejsce w Ciechanowie

Ostatnim sprawdzianem piłkarzy ręcznych Warmii AndersGroup Społem Olsztyn przed wznowieniem rozgrywek ligowych jest udział w turnieju w Ciechanowie. W inauguracyjnym spotkaniu olsztynianie zremisowali z liderem II ligi KPR Legionowo 26:26 (12:10). W kolejnym spotkaniu juz w sobotę Warmia przegrała z MMTS Kwidzyn 28:39 (17:19). Na zakończenie olsztynianie wygrali z gospodarzami 28:24 (14:12) i zajęli drugie miejsce w turnieju.
I dzień
Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – KPR Legionowo 26:26 (12:10)
Warmia AndersGroup Społem Olsztyn:  Sebastian Sokołowski i Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-2, Mateusz Jankowski-2, Mariusz Gujski-1, Jacek Zyśk-1, Bartosz Wuszter-6, Tomasz Garbacewicz-4, Dominik Płócienniczak-0, Michał Bartczak-3, Krzysztof Szymkowiak-0, Sebastian Rumniak-1, Piotr Swat-3, Michał Krawczyk-2, Marcin Malewski-1
Najwięcej bramek dla Legionowa: Kasprzak-6, Bulej-5
Najlepsz zawodnik w Warmii (wyróżnienie organizatorów) - Wojciech Boniecki
Wynik może stanowić niespodziankę i idzie w świat, nie mniej nie należy z tego wyciągać zbyt daleko idących wniosków, bo na zawodnikach  ciążyło zmęczenie pracą zgrupowaniu. Inna sprawa, że można było dowieźć zwycięstwo, bo wrażenie tez się liczy. W Ciechanowie brakuje przeziębionego Kazimierza Kotlińskiego.
W drugim meczu Jurand Ciechanów przegrał z MMTS Kwidzyn 30:35 (13:22)

II dzień (II seria)

W pierwszym spotkaniu drugiego dnia turnieju Warmia AndersGroup Społem Olsztyn przegrała z MMTS Kwidzyn 28:39 (17:19). Po wyrównanej pierwszej części w drugiej rywale zdecydowanie „odjechali”, zdobywając dużo bramek z kontrataków. Byli szybsi, a to polowa sukcesu
Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – MMTS Kwidzyn 28:39 (17:19)
Warmia AndersGroup Społem Olsztyn: Sebastian Sokołowski i Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-1, Mateusz Jankowski-6, Mariusz Gujski-7, Bartosz Wuszter-2, Tomasz Garbacewicz-4, Dominik Płócienniczak-4, Krzysztof Szymkowiak-0, Michał Bartczak-4, Sebastian Rumniak-0, Piotr Swat-1, Michał Krawczyk-0, Marcin Malewski-0
Najwięcej bramek dla MMTS: Sadowski-10, Waszkiewicz-6
Najlepszy zawodnik w Warmii (wyróżnienie organizatorów): Mateusz Jankowski
W drugim meczu drugiej serii Jurand Ciechanów pokonał KPR Legionowo 38:22 (16:12)

II dzień (III seria)

W ostatnim swoim występie w Ciechanowie Warmia AndersGroup Olsztyn pokonała gospodarzy – Jurand Ciechanów 28:24 (14:12). Jak widać w takich turniejach trudno przewidzieć scenariusz. Dobrze, że olsztynianie miłym akcentem zakończyli imprezę i ostatecznie awansowali na drugie miejsce
W siódemce turnieju znalazło się dwóch szczypiornistów Warmii: Michał Bartczak i Sebastian Sokołowski.
Jurand Ciechanów – Warmia Anders Group Społem Olsztyn 24:28 (12:14)
Warmia Anders Group Społem Olsztyn: Sebastian Sokołowski i Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-3, Mateusz Jankowski-4, Mariusz Gujski-2, Jacek Zyśk-0, Bartosz Wuszter-1, Tomasz Garbecewicz-1, Dominik Płócienniczak-6, Michał Bartczak-1, Krzysztof Szymkowiak-0, Sebastian Rumniak-1, Piotr Swat-6, Michał Krawczyk-1, Marcin Malewski-2
Najwięcej bramek dla Juranda: Prątnicki-7 i Jeżyna-5
Najlepszy zawodnik Warmii (wyróżnienie organizatorów) Dominik Płócienniczak
W innym meczu KPR Legionowo pokonał MMTS Kwidzyn 28:20

Tabela turnieju
1 MMTS Kwidzyn    3  4  94:86
2 Warmia Olsztyn  3  3  82:89
3 KPR Legionowo  3  3  76:94
4 Jurand Ciechanów  3  2  92:85


Data: 27.01.2012

Następny mecz:

fotografia meczowa
Stal Gorzów
VS
Warmia Energa
Data: 2022.05.21 18:00
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 25 775 631 144 / 68
    2 KPR Legionowo 25 728 640 88 / 52
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 25 743 664 79 / 50
    4 Stal Gorzów 25 676 670 6 / 47
    5 SRS Przemyśl 25 757 755 2 / 41
    6 GKS Żukowo 25 760 764 -4 / 39
    7 Śląsk Wrocław 25 703 757 -54 / 36
    8 Padwa Zamość 25 703 703 0 / 35
    9 MKS Wieluń 25 679 709 -30 / 32
    10 Warmia Energa 25 691 696 -5 / 31
    11 Zagłębie Sosnowiec 25 744 781 -37 / 31
    12 Nielba Wągrowiec 25 739 768 -29 / 29
    13 Miedź Legnica 25 687 745 -58 / 18
    14 MKS Grudziądz 25 693 795 -102 / 16
  • Kolejka 24
    - SRS Przemyśl 34:35
    (20:19)
    Warmia Energa
    - Miedź Legnica 25:27
    (9:14)
    Śląsk Wrocław
    - AZS-AWF Biała Podlaska 24:23
    (9:12)
    KPR Legionowo
    - Stal Gorzów 27:24
    (14:11)
    MKS Wieluń
    - MKS Grudziądz 21:36
    (10:22)
    KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
    - Zagłębie Sosnowiec 25:35
    (16:14)
    Nielba Wągrowiec
    - GKS Żukowo 31:30
    (18:14)
    Padwa Zamość
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 129 28 117/25 12/3 4.61 b/m
    Michał Klapka 89 27 82/24 7/3 3.3 b/m
    Adam Konkel 83 27 70/24 13/3 3.07 b/m
    Damian Didyk 79 27 73/24 6/3 2.93 b/m
    Adrian Gruszczyński 76 27 69/24 7/3 2.81 b/m
    Adrian Chełmiński 71 26 67/24 4/2 2.73 b/m
    Dawid Reichel 69 28 62/25 7/3 2.46 b/m
    Mateusz Kopyciński 52 24 41/21 11/3 2.17 b/m
    Jakub Zemełka 43 21 36/18 7/3 2.05 b/m
    Marcin Laskowski 24 28 22/25 2/3 0.86 b/m
    Dominik Stępień 23 28 21/25 2/3 0.82 b/m
    Michał Sikorski 18 24 14/21 4/3 0.75 b/m
    Michał Safiejko 8 12 5/10 3/2 0.67 b/m
    Jakub Kozłowski 7 12 7/11 0/1 0.58 b/m
    Daniel Makowski 1 27 1/24 0/3 0.04 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 22 0/19 0/3 0 b/m
    Krystian Matusiak 0 20 0/16 0/2 0 b/m
Sponsor tytularny: Energa Grupa Orlen
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn