W Kętrzynie wygrał MMTS Kwidzyn

W Kętrzynie wygrał MMTS Kwidzyn

Ostatnim sprawdzianem piłkarzy ręcznych Warmii AndresGroup Społem Olsztyn przed inauguracją rozgrywek superligi był udział w międzynarodowym turnieju o Puchar Burmistrza Kętrzyna, w którym grali też: Granitas Kowno (Litwa), MMTS Kwidzyn i Jurand Ciechanów.Olsztynianie zajęli drugie miejsce pokonując Jurand Ciechanów 37:24 (17:11), Granitas Kowno 35:25 (17:15) i przegrywając w ostatniej potyczce z MMTS Kwidzyn 19:28 (13:10). Turniej wygrał MMTS Kwidzyn.

Piątek

W pierwszym spotkaniu turnieju MMTS Kwidzyn wygrał z Granitasem Kowno 38:26 (19:13)

W drugim spotkaniu Warmia Olsztyn pokonała wysoko drużynę Juranda Ciechanów 37:24 (17:11), mając zdecydowana przewagę przez cały mecz.

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – Jurand Ciechanów 37:24 (17:11)

Warmia: Kazimierz Kotliński, Sebastian Sokołowski, Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-4, Mateusz Kopyciński-7, Mateusz Jankowski-3, Daniel Żółtak-1, Mariusz Gujski-3, Bartosz Wuszter-3, Tomasz Garbacewicz-3, Michał Bartczak-3, Sebastian Rumniak-3, Dominik Płócienniczak-3, Michał Krawczyk-1, Marcin Malewski-3.

Najwięcej bramek dla Juranda: Rurarz i Prątnicki po 5.

Olsztynianie grają w tym turnieju bez kontuzjowanego Damiana Moszczyńskiego. Jak widać po zdobyczach bramkowych, skład jest bardzo wyrównany. Siedem bramek Mateusza Kopycińskiego to efekt wielu udanych kontrataków.

Sobota

W pierwszym meczu drugiego dnia MMTS Kwidzyn pokonał Juranda Ciechanów 36:27 (17:16)

W drugim meczu drugiej serii Warmia Olsztyn wygrała z Granitasem Kowno 35:25 (17:15)

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – Granitas Kowno 35:25 (17:15)

 Warmia: Kazimierz Kotliński, Sebastian Sokołowski, Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-2, Mateusz Kopyciński-1, Mateusz Jankowski-2, Daniel Żółtak-2, Mariusz Gujski-3, Bartosz Wuszter-5, Tomasz Garbacewicz-2, Michał Bartczak-7, Sebastian Rumniak-4, Dominik Płócienniczak-4, Michał Krawczyk-1, Marcin Malewski-2.

Najwięcej dla Litwinów  Dreviniskas – 8

Kolejne łatwe zwycięstwo olsztynian, którzy zwłaszcza w drugiej części wykorzystali swoje atuty. Litwini po przerwie zagrali znacznie słabiej w obronie.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju Jurand Ciechanów pokonał Granitas Kowno 28:27 (14:13)

W meczu o 1 miejsce olsztynianie mimo dobrego początku przegrali z MMTS Kwidzyn 19:28 (13:10)

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – MMTS Kwidzyn 19:28 (13:10)

Warmia: Kazimierz Kotliński, Sebastian Sokołowski, Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-1, Mateusz Kopyciński-0, Mateusz Jankowski-2, Daniel Żółtak-1, Mariusz Gujski-2, Bartosz Wuszter-2, Tomasz Garbacewicz-1, Michał Bartczak-5, Sebastian Rumniak-1, Dominik Płócienniczak-1, Michał Krawczyk-1, Marcin Malewski-2.

Do przerwy olsztynianie mieli kontrole nad grą. Po zmianie stron zawodnicy Warmii zupełnie stanęli w miejscu i rywale bezkarnie zdobywali bramki. W tej sytuacji MMTS wygrał cały turniej z kompletem zwycięstw, Warmia zajęła drugie miejsce

Wyniki

MMTS Kwidzyn – Granitas Kowno 38:26 (19:13)

Warmia Olsztyn – Jurand Ciechanów 37:24 (17:11)

MMTS Kwidzyn – Jurand Ciechanów 36:27 (17:16)

Warmia Olsztyn – Granitas Kowno 35:25 (17:15)

Jurand Ciechanów - Granitas Kowno 28:27 (14:13)

Warmia Olsztyn – MMTS Kwidzyn 19:28 (13:10)

Tabela:

1 MMTS Kwidzyn  3  6  102:72

2 Warmia Olsztyn  3   4  91:77

3 Jurand Ciechanów  3  2  79:100

4 Granitas Kowno   3   0   77:101

Nagrody indywidualne (najlepsi w zespołach)

Kamil Sadowski (MMTS Kwidzyn)

Mateusz Jankowski (Warmia Olsztyn)

Marek Wróbel (Jurand Ciechanów)

Valdas Deviniskas (Granitas Kowno)

 

Data: 26.08.2011

Następny mecz:

fotografia meczowa
Warmia Energa Olsztyn
VS
Stal Gorzów
Data: 2022.12.10 18:00
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Legionowo 10 344 241 103 / 29
    2 Handball Stal Mielec 10 299 260 39 / 26
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 10 302 267 35 / 24
    4 Śląsk Wrocław 10 305 303 2 / 17
    5 MKS Wieluń 10 277 283 -6 / 16
    6 KPR Żukowo 10 289 295 -6 / 15
    7 Stal Gorzów 10 255 246 9 / 14
    8 Olimpia Piekary Śląskie 10 284 280 4 / 13
    9 Zagłębie Sosnowiec 10 285 317 -32 / 11
    10 Nielba Wągrowiec 10 265 308 -43 / 11
    11 SRS Przemyśl 10 286 310 -24 / 10
    12 Padwa Zamość 10 231 255 -24 / 9
    13 Anilana Łódź 10 258 290 -32 / 9
    14 Warmia Energa Olsztyn 10 264 289 -25 / 6
  • Kolejka 10
    - Olimpia Piekary Śląskie 30:31
    (17:18)
    Nielba Wągrowiec
    - KPR Legionowo 45:28
    (24:15)
    Śląsk Wrocław
    - Handball Stal Mielec 39:29
    (21:14)
    Zagłębie Sosnowiec
    - Anilana Łódź 26:26
    (14:15)
    MKS Wieluń
    - Stal Gorzów 25:29
    (11:15)
    KPR Żukowo
    - AZS-AWF Biała Podlaska 24:23
    (9:10)
    Padwa Zamość
    - SRS Przemyśl 28:26
    (11:11)
    Warmia Energa Olsztyn
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 51 11 43/9 8/2 4.64 b/m
    Marcin Laskowski 43 11 33/9 10/2 3.91 b/m
    Dawid Reichel 43 11 34/9 9/2 3.91 b/m
    Michał Safiejko 26 11 21/9 5/2 2.36 b/m
    Adam Konkel 24 11 17/9 7/2 2.18 b/m
    Piotr Skiba 24 11 21/9 3/2 2.18 b/m
    Michał Sikorski 22 8 22/8 0/0 2.75 b/m
    Dominik Stępień 17 10 10/8 7/2 1.7 b/m
    Mateusz Kopyciński 13 4 13/4 0/0 3.25 b/m
    Damian Szniter 12 11 10/9 2/2 1.09 b/m
    Szymon Mucha 12 11 5/9 7/2 1.09 b/m
    Jakub Zemełka 10 11 4/9 6/2 0.91 b/m
    Jakub Kohrs 8 3 5/1 3/2 2.67 b/m
    Damian Pawelec 2 2 2/2 0/0 1 b/m
    Daniel Makowski 0 11 0/9 0/2 0 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 11 0/9 0/2 0 b/m

Liga Centralna

Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn