W Starych Jabłonkach sport i...zabawa

W Starych Jabłonkach sport i...zabawa

Już 20 i 21 sierpnia na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach,  po raz trzeci odbędzie się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej. Ta wersja handballu cieszy się coraz większą popularnością, jest bardzo interesująca ze względu na widowiskowość gry i rodzaj punktacji preferujący indywidualne umiejętności zawodników. Ekwilibrystyczne popisy są solą tej gry. Gospodarzami imprezy i obrońcami tytułu są piłkarze ręczni Warmii Olsztyn,

Czym charakteryzuje się ta odmiana piłki ręcznej?

-zespoły składają się z 3 zawodników i bramkarza,

- mecz trwa 2 połowy po 10 minut każda, z 5 minutową przerwą pomiędzy,

- w każdej z części musi być wyłoniony zwycięzca, w przypadku remisu gra

 toczy się do”złotej bramki”, 

- zdobycie bramki w „zwykły” sposób to 1 pkt., natomiast trafienie wyjątkowe np. po wrzutce innego zawodnika lub rzut z obrotem to już 2 pkt,

- jeśli po 2 połowach jest remis, sędzia zarządza tzw. shoot –out, czyli rzuty sam na sam z bramkarzem- po podaniu od goalkipera własnej drużyny, zawodnik rzuca w dowolny sposób na bramkę przeciwników.

  Gospodarzami turnieju, a także obrońcami tytułu mistrzowskiego wśród mężczyzn jest drużyna Warmii Olsztyn. Oprócz nich w turnieju panów zagrają także ekipy- BHT GRU Poznań, SMS Rondel Team Legnica, Gwardii Koszalin, BHT Damy Radę Inowrocław, LKS Promień Kowalewo Pomorskie, Gwardia Opole, Fuzja Olsztyn i w razie wycofania się któregoś z powyższych zespołów KSZO Ostrowiec.

Wśród pań tytułu broniły będą zawodniczki AZS AWF Wrocław. W turnieju kobiet zagrają także- Byczki Kowalewo Pomorskie, Reflex Pyrki AZS ZWF Poznań, Tor Dobrzeń Wielki, Warszawa Skład, Red Hod Czili Buk, Relax Warszawa oraz Po-goń Szczecin.

  Stadion główny, na którym w ostatnim tygodniu lipca odbył się Puchar Świata w siatkówce plażowej, pomieści 2 500 kibiców.

Organizatorzy, znani z wzorowej organizacji turniejów World Tour w siatkówce plażowej zapewniają, że atrakcji na światowym poziomie, nie zabraknie również podczas turnieju plażowej odmiany piłki ręcznej.

  Zapraszamy 20 i 21 sierpnia na plażę Hotelu Anders w Starych Jabłonkach!

Finał Mistrzostw Polski w Plażowej Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn

Stare Jabłonki 20-21 sierpnia 2011 r.

 

 

PROGRAM:

20 sierpnia (sobota)

godz. 9:00 odprawa zespołów i losowanie grup

godz. 10:00 – 18:30 eliminacje (mecze w grupach)

godz. 20:00 – 24:00 Grill Party (tylko na specjalne zaproszenia)          

21 sierpnia (niedziela)

godz.   10:00 – mecze półfinałowe kobiet

            10:50 – mecze półfinałowe mężczyzn

             11:30 – 15:00 – mecze o miejsca 5-8 ( Boisko B)

             12:00 – mecz o 3 miejsce kobiet

              13:00 – mecz o 3 miejsce mężczyzn

              14:00 – mecz o 1 miejsce kobiet

              15:00 - mecz o 1 miejsce mężczyzn

 W niedzielę przed każdym meczem muzykę „na żywo” zaprezentuje zespół D’Dorsch.

W przerwach spotkań do kibicowania zachęcały będą olsztyńskie cheerleaderki z grupy Soltare.

Miejsce zawodów: Plaża Hotelu Anders w Starych Jabłonkach
Zakwaterowanie: Hotel Anders, tel. 89 642 70 00, www.hotelanders.pl i inne obiekty.

 

Sędzia Główny Zawodów: Andrzej Jaworski

 

Dyrektor Turnieju : Tomasz Dowgiałło

 

PR Menedżer Turnieju: Maciej Lewandowski

 

Biuro Zawodów: Katarzyna Bałuch

 

Udział w zawodach: 8 zespołów męskich, 8 zespołów żeńskich

 

System rozgrywek: eliminacje w grupach, półfinały rozgrywają drużyny, które zajęły 1 i 2 miejsca,

                                     Finały – zwycięzcy półfinałów  walczą o 1 miejsce, zespoły przegrane walczą o 3 miejsce

 

Organizatorzy i sponsorzy: Hotel Anders, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Związek Piłki Ręcznej w Polsce

                                                  Warta,Toyota, Yoona, JBB Łyse, Jubirex

 

Patronat medialny:  Radio Olsztyn, ESKA, Gazeta Olsztyńska, Olsztyniak, wm.pl, handball.pl

 


Data: 18.08.2011

Następny mecz:

fotografia meczowa
Brak danych
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 Gwardia Koszalin 24 841 550 291 / 69
    2 Warmia Energa Olsztyn 24 865 672 193 / 60
    3 Jeziorak Iława 24 818 743 75 / 58
    4 SMS ZPRP I Kwidzyn 24 822 772 50 / 48
    5 Jedynka Morąg 24 725 667 58 / 45
    6 Tytani Wejherowo 24 821 762 59 / 44
    7 MKS Grudziądz 24 738 677 61 / 42
    8 KPR Gryfino 24 778 840 -62 / 28
    9 Sparta Oborniki 24 666 732 -66 / 22
    10 Sambor Tczew 24 652 784 -132 / 22
    11 USAR Kwidzyn 24 650 733 -83 / 15
    12 AZS Bydgoszcz 24 671 803 -132 / 15
    13 Szczypiorniak Olsztyn 24 582 894 -312 / 0
  • Kolejka 16
    - Szczypiorniak Olsztyn 18:33
    (10:13)
    Sparta Oborniki
    - Jeziorak Iława 35:33
    (19:14)
    Jedynka Morąg
    - Sambor Tczew 25:35
    (11:18)
    Tytani Wejherowo
    - AZS Bydgoszcz 19:37
    (9:18)
    Gwardia Koszalin
    - USAR Kwidzyn 28:33
    (16:16)
    Warmia Energa Olsztyn
    - KPR Gryfino 28:32
    (14:15)
    MKS Grudziądz
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Andrzej Kryński 210 24 210/24 0/0 8.75 b/m
    Marcin Malewski 110 24 110/24 0/0 4.58 b/m
    Jakub Zemełka 105 23 105/23 0/0 4.57 b/m
    Szymon Adamczyk 103 24 103/24 0/0 4.29 b/m
    Michał Safiejko 68 23 68/23 0/0 2.96 b/m
    Dawid Reichel 61 19 61/19 0/0 3.21 b/m
    Michał Sikorski 42 24 42/24 0/0 1.75 b/m
    Filip Drobik 39 23 39/23 0/0 1.7 b/m
    Dawid Przysiek 38 23 38/23 0/0 1.65 b/m
    Piotr Dzido (K) 35 24 35/24 0/0 1.46 b/m
    Piotr Skiba 21 20 21/20 0/0 1.05 b/m
    Jan Lewandowski 17 24 17/24 0/0 0.71 b/m
    Bartosz Prusko 6 11 6/11 0/0 0.55 b/m
    Dominik Jaworski 3 21 3/21 0/0 0.14 b/m
    Wiktor Zamojski 3 6 3/6 0/0 0.5 b/m
    Piotr Rynkiewicz 2 21 2/21 0/0 0.1 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 21 0/21 0/0 0 b/m
Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn