Po turnieju w Wągrowcu...

Po turnieju w Wągrowcu...

Zakończył się wągrowiecki turniej piłki ręcznej, którego gospodarzem był klub Nielby Wągrowiec. W imprezie wzięły udział zespoły: gospodarzy, Warmii Anders Group Społem Olsztyn oraz MMTS Kwidzyn. Drużyny, wobec odwołania przyjazdu przez Miedź Legnica, rozegrały turniej systemem mecz i rewanż.

W piątek Warmiacy zanotowali dwa spotkanie bez porażki. Najpierw zremisowali z brązowym medalistą sezonu 2009/2010, MMTS Kwidzyn, a następnie wysoko pokonali gospodarzy.

 

MMTS Kwidzyn - Warmia Anders Group Społem Olsztyn 22:22 (9:14)

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Mroczkowski 4, Seroka 4, Orzechowski 3, Rombel 3, Peret 2, Cieślak 2, Pacześny 1, Nogowski 1, Adamuszek 1, Rosiak 1, Marhun.
Warmia: Sokołowski, Boniecki - Rumniak 4, Bartczak 4, Jankowski 3, Krawczyk 3, Malewski 3, Moszczyński 2, Ćwikliński 2, Nowak 1, Gujski, Zyśk, Molenda, Garbacewicz, Kopyciński.
Kary: MMTS (10 minut), Warmia (10 minut)
Sędziowali: Paweł Kaszubski oraz Piotr Wojdyr (obaj z Gdańska)

 

Nielba Wągrowiec - Warmia Anders Group Społem Olsztyn 21:29 (15:15)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Gierak 5, Płócienniczak 3, Witkowski 3, Białaszek 3, Szyczkow 2, Przybylski 2, Przysiek 1, Wasilek 1, Widziński 1, Szulc, Świerad, Tórz, Ciok, Krajewski, Matłoka.
Warmia: Sokołowski, Boniecki - Bartczak 5, Kopyciński 4, Gujski 4, Jankowski 3, Moszczyński 3, Rumniak 3, Cwikliński 2, Krawczyk 2, Zyśk 1, Molenda 1,Garbacewicz 1, Nowak, Malewski.
Kary: Nielba (8 minut), Warmia (4 minuty)
Sędziowali: Paweł Kaszubski oraz Piotr Wojdyr (obaj z Gdańska)

W drugim dniu zawodów Warmiacy odnieśli zwycięstwo nad podopiecznymi Zbigniewa Markuszewskiego oraz minimalną przegraną z Nielbą Wągrowiec. Dwa zwycięstwa i jeden remis pozwolił olsztynianom na zajęcie drugiego miejsca w turnieju. Niestety w zawodach nie wziął udziału zspół Miedzi Legnica, w związku z czym organizatorzy zadecydowali o rozgrywaniu spotkań systemem mecz - rewanż.
 

MMTS Kwidzyn - Warmia Anders Group Społem Olsztyn 23:25 (10:13)

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Orzechowski 9, Pacześny 3, Mroczkowski 3, Rosiak 2, Łangowski 2, Cieślak 1, Nogowski 1, Peret 1, Adamuszek 1, Rombel, Seroka.
Warmia: Sokołowski, Boniecki - Jankowski 5, Krawczyk 4, Ćwikliński 4, Moszczyński 3, Rumniak 2, Gujski 2, Malewski 2, Zyśk 1, Kopyciński 1, Bartczak 1, Boniecki, Nowak, Molenda, Garbacewicz.
Kary: MMTS (0 minut), Warmia (4 minuty)
Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz oraz Jakub Tarczykowski (obaj ze Szczecina)


Nielba Wągrowiec - Warmia Anders Group-Społem Olsztyn 26:23 (16:9)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Gierak 6, Wasilek 4, Przysiek 3, Krajewski 2, Białaszek 2, Płócienniczak 2, Przybylski 2, Tórz 2, Witkowski 1, Widziński 1, Świerad 1, Szulc, Ciok, Matłoka.
Warmia: Sokołowski, Boniecki - Bartczak 6, Nowak 2, Rumniak 2, Zyśk 2, Kopyciński 2, Jankowski 2, Krawczyk 2, Moszczyński 2, Gujski 1, Ćwikliński 1, Garbacewicz 1, Molenda, Malewski.
Kary: Nielba (12 minut), Warmia (14 minut)
Sędziowali: Paweł Kaszubski oraz Piotr Wojdyr (obaj z Gdańska)


Pozostałe spotkania:

Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 30:21 (18:12)
Nielba: Kubiszewski, Konczewski - Przysiek 8, Świerad 4, Białaszek 4, Tórz 3, Gierak 2, Witkowski 2, Krajewski 2, Szyczkow 2, Przybylski 2, Ciok 1, Płócienniczak, Szulc, Wasilek, Widziński, Matłoka.
MMTS: Suchowicz, Jedowski - Mroczkowski 6, Pacześny 3, Peret 2, Rosiak 2, Adamuszek 2, Rombel 2, Seroka 2, Marhun 1, Cieślak 1, Nogowski, Orzechowski, Łęgowski.
Kary Nielba (2 minuty), MMTS (6 minut)
Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz oraz Jakub Tarczykowski (obaj ze Szczecina)

Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 26:18 (11:12)
Nielba: Kubiszewski, Konczewski - Witkowski 4, Przysiek 4, Gierak 4, Krajewski 3, Białaszek 3, Płócienniczak 3, Tórz 3, Wasilek 1, Świerad 1, Szulc, Ciok, Przybylski, Widziński.
MMTS: Suchowicz, Jedowski - Rosiak 4, Orzechowski 4, Peret 3, Mroczkowski 3, Cieślak 2, Nogowski 1, Rombel 1, Adamuszek, Seroka.
Kary: Nielba (6 minut), MMTS (6 minut)
Sędziowali: Paweł Kaszubski oraz Piotr Wojdyr (obaj z Gdańska)


Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Nielba Wągrowiec - 6 punktów
2. Warmia Olsztyn - 5 punktów
3. MMTS Kwidzyn - 1 punkt

Król strzelców: Dawid Przysiek (Nielba Wągrowiec)
Najlepszy zawodnik: Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn)
Najlepszy bramkarz: Sebastian Sokołowski (Warmia Olsztyn)



shmon

wykorzystano material z oficjalnego serwisu Nielby Wągrowiec - www.reczna.nielba.pl

 

Data: 17.01.2011

Następny mecz:

fotografia meczowa
Brak danych
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 26 803 662 141 / 68
    2 KPR Legionowo 26 760 667 93 / 55
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 26 774 692 82 / 53
    4 Stal Gorzów 26 703 697 6 / 48
    5 SRS Przemyśl 26 790 786 4 / 44
    6 GKS Żukowo 26 785 789 -4 / 40
    7 Padwa Zamość 26 730 726 4 / 38
    8 Śląsk Wrocław 26 726 784 -58 / 36
    9 Zagłębie Sosnowiec 26 780 808 -28 / 34
    10 MKS Wieluń 26 704 734 -30 / 34
    11 Warmia Energa 26 718 723 -5 / 33
    12 Nielba Wągrowiec 26 770 801 -31 / 29
    13 Miedź Legnica 26 714 777 -63 / 18
    14 MKS Grudziądz 26 720 831 -111 / 16
  • Kolejka 26
    - GKS Żukowo 25:25
    (14:13)
    MKS Wieluń
    - Padwa Zamość 27:23
    (15:12)
    Śląsk Wrocław
    - Miedź Legnica 27:32
    (13:16)
    KPR Legionowo
    - SRS Przemyśl 33:31
    (21:14)
    Nielba Wągrowiec
    - AZS-AWF Biała Podlaska 31:28
    (13:16)
    KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
    - Zagłębie Sosnowiec 36:27
    (16:15)
    MKS Grudziądz
    - Stal Gorzów 27:27
    (11:16)
    Warmia Energa
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 133 29 121/26 12/3 4.59 b/m
    Michał Klapka 92 28 85/25 7/3 3.29 b/m
    Adam Konkel 84 28 71/25 13/3 3 b/m
    Damian Didyk 81 28 75/25 6/3 2.89 b/m
    Adrian Chełmiński 80 27 76/25 4/2 2.96 b/m
    Adrian Gruszczyński 79 28 72/25 7/3 2.82 b/m
    Dawid Reichel 71 29 64/26 7/3 2.45 b/m
    Mateusz Kopyciński 54 25 43/22 11/3 2.16 b/m
    Jakub Zemełka 43 21 36/18 7/3 2.05 b/m
    Marcin Laskowski 24 29 22/26 2/3 0.83 b/m
    Dominik Stępień 23 29 21/26 2/3 0.79 b/m
    Michał Sikorski 19 25 15/22 4/3 0.76 b/m
    Michał Safiejko 8 12 5/10 3/2 0.67 b/m
    Jakub Kozłowski 7 13 7/12 0/1 0.54 b/m
    Daniel Makowski 1 28 1/25 0/3 0.04 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 22 0/19 0/3 0 b/m
    Krystian Matusiak 0 21 0/17 0/2 0 b/m
Sponsor tytularny: Energa Grupa Orlen
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn