Po turnieju w Wągrowcu...

Po turnieju w Wągrowcu...

Zakończył się wągrowiecki turniej piłki ręcznej, którego gospodarzem był klub Nielby Wągrowiec. W imprezie wzięły udział zespoły: gospodarzy, Warmii Anders Group Społem Olsztyn oraz MMTS Kwidzyn. Drużyny, wobec odwołania przyjazdu przez Miedź Legnica, rozegrały turniej systemem mecz i rewanż.

W piątek Warmiacy zanotowali dwa spotkanie bez porażki. Najpierw zremisowali z brązowym medalistą sezonu 2009/2010, MMTS Kwidzyn, a następnie wysoko pokonali gospodarzy.

 

MMTS Kwidzyn - Warmia Anders Group Społem Olsztyn 22:22 (9:14)

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Mroczkowski 4, Seroka 4, Orzechowski 3, Rombel 3, Peret 2, Cieślak 2, Pacześny 1, Nogowski 1, Adamuszek 1, Rosiak 1, Marhun.
Warmia: Sokołowski, Boniecki - Rumniak 4, Bartczak 4, Jankowski 3, Krawczyk 3, Malewski 3, Moszczyński 2, Ćwikliński 2, Nowak 1, Gujski, Zyśk, Molenda, Garbacewicz, Kopyciński.
Kary: MMTS (10 minut), Warmia (10 minut)
Sędziowali: Paweł Kaszubski oraz Piotr Wojdyr (obaj z Gdańska)

 

Nielba Wągrowiec - Warmia Anders Group Społem Olsztyn 21:29 (15:15)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Gierak 5, Płócienniczak 3, Witkowski 3, Białaszek 3, Szyczkow 2, Przybylski 2, Przysiek 1, Wasilek 1, Widziński 1, Szulc, Świerad, Tórz, Ciok, Krajewski, Matłoka.
Warmia: Sokołowski, Boniecki - Bartczak 5, Kopyciński 4, Gujski 4, Jankowski 3, Moszczyński 3, Rumniak 3, Cwikliński 2, Krawczyk 2, Zyśk 1, Molenda 1,Garbacewicz 1, Nowak, Malewski.
Kary: Nielba (8 minut), Warmia (4 minuty)
Sędziowali: Paweł Kaszubski oraz Piotr Wojdyr (obaj z Gdańska)

W drugim dniu zawodów Warmiacy odnieśli zwycięstwo nad podopiecznymi Zbigniewa Markuszewskiego oraz minimalną przegraną z Nielbą Wągrowiec. Dwa zwycięstwa i jeden remis pozwolił olsztynianom na zajęcie drugiego miejsca w turnieju. Niestety w zawodach nie wziął udziału zspół Miedzi Legnica, w związku z czym organizatorzy zadecydowali o rozgrywaniu spotkań systemem mecz - rewanż.
 

MMTS Kwidzyn - Warmia Anders Group Społem Olsztyn 23:25 (10:13)

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Orzechowski 9, Pacześny 3, Mroczkowski 3, Rosiak 2, Łangowski 2, Cieślak 1, Nogowski 1, Peret 1, Adamuszek 1, Rombel, Seroka.
Warmia: Sokołowski, Boniecki - Jankowski 5, Krawczyk 4, Ćwikliński 4, Moszczyński 3, Rumniak 2, Gujski 2, Malewski 2, Zyśk 1, Kopyciński 1, Bartczak 1, Boniecki, Nowak, Molenda, Garbacewicz.
Kary: MMTS (0 minut), Warmia (4 minuty)
Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz oraz Jakub Tarczykowski (obaj ze Szczecina)


Nielba Wągrowiec - Warmia Anders Group-Społem Olsztyn 26:23 (16:9)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Gierak 6, Wasilek 4, Przysiek 3, Krajewski 2, Białaszek 2, Płócienniczak 2, Przybylski 2, Tórz 2, Witkowski 1, Widziński 1, Świerad 1, Szulc, Ciok, Matłoka.
Warmia: Sokołowski, Boniecki - Bartczak 6, Nowak 2, Rumniak 2, Zyśk 2, Kopyciński 2, Jankowski 2, Krawczyk 2, Moszczyński 2, Gujski 1, Ćwikliński 1, Garbacewicz 1, Molenda, Malewski.
Kary: Nielba (12 minut), Warmia (14 minut)
Sędziowali: Paweł Kaszubski oraz Piotr Wojdyr (obaj z Gdańska)


Pozostałe spotkania:

Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 30:21 (18:12)
Nielba: Kubiszewski, Konczewski - Przysiek 8, Świerad 4, Białaszek 4, Tórz 3, Gierak 2, Witkowski 2, Krajewski 2, Szyczkow 2, Przybylski 2, Ciok 1, Płócienniczak, Szulc, Wasilek, Widziński, Matłoka.
MMTS: Suchowicz, Jedowski - Mroczkowski 6, Pacześny 3, Peret 2, Rosiak 2, Adamuszek 2, Rombel 2, Seroka 2, Marhun 1, Cieślak 1, Nogowski, Orzechowski, Łęgowski.
Kary Nielba (2 minuty), MMTS (6 minut)
Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz oraz Jakub Tarczykowski (obaj ze Szczecina)

Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 26:18 (11:12)
Nielba: Kubiszewski, Konczewski - Witkowski 4, Przysiek 4, Gierak 4, Krajewski 3, Białaszek 3, Płócienniczak 3, Tórz 3, Wasilek 1, Świerad 1, Szulc, Ciok, Przybylski, Widziński.
MMTS: Suchowicz, Jedowski - Rosiak 4, Orzechowski 4, Peret 3, Mroczkowski 3, Cieślak 2, Nogowski 1, Rombel 1, Adamuszek, Seroka.
Kary: Nielba (6 minut), MMTS (6 minut)
Sędziowali: Paweł Kaszubski oraz Piotr Wojdyr (obaj z Gdańska)


Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Nielba Wągrowiec - 6 punktów
2. Warmia Olsztyn - 5 punktów
3. MMTS Kwidzyn - 1 punkt

Król strzelców: Dawid Przysiek (Nielba Wągrowiec)
Najlepszy zawodnik: Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn)
Najlepszy bramkarz: Sebastian Sokołowski (Warmia Olsztyn)



shmon

wykorzystano material z oficjalnego serwisu Nielby Wągrowiec - www.reczna.nielba.pl

 

Data: 17.01.2011

Następny mecz:

fotografia meczowa
Warmia Energa Olsztyn
VS
Handball Stal Mielec
Data: 2023.04.01 18:00
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 KPR Legionowo 19 597 467 130 / 49
    2 Handball Stal Mielec 19 568 503 65 / 45
    3 AZS-AWF Biała Podlaska 19 556 492 64 / 43
    4 Śląsk Wrocław 19 559 544 15 / 35
    5 Stal Gorzów 19 497 480 17 / 34
    6 Olimpia Piekary Śląskie 19 542 516 26 / 32
    7 Padwa Zamość 19 495 497 -2 / 27
    8 MKS Wieluń 19 529 549 -20 / 25
    9 Nielba Wągrowiec 19 518 583 -65 / 25
    10 KPR Żukowo 18 525 531 -6 / 24
    11 Zagłębie Sosnowiec 18 521 553 -32 / 20
    12 Anilana Łódź 19 501 554 -53 / 18
    13 SRS Przemyśl 19 533 599 -66 / 10
    14 Warmia Energa Olsztyn 19 499 572 -73 / 9
  • Kolejka 20
    - Olimpia Piekary Śląskie vs Stal Gorzów
    - SRS Przemyśl vs AZS-AWF Biała Podlaska
    - Padwa Zamość vs Anilana Łódź
    - Handball Stal Mielec vs KPR Żukowo
    - Nielba Wągrowiec vs MKS Wieluń
    - KPR Legionowo 32:23
    (17:11)
    Warmia Energa Olsztyn
    - Śląsk Wrocław vs Zagłębie Sosnowiec
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Marcin Malewski 95 21 87/19 8/2 4.52 b/m
    Dawid Reichel 82 20 73/18 9/2 4.1 b/m
    Marcin Laskowski 61 18 51/16 10/2 3.39 b/m
    Adam Konkel 48 21 41/19 7/2 2.29 b/m
    Szymon Mucha 48 20 41/18 7/2 2.4 b/m
    Michał Safiejko 39 21 34/19 5/2 1.86 b/m
    Piotr Skiba 39 20 36/18 3/2 1.95 b/m
    Michał Sikorski 25 12 25/12 0/0 2.08 b/m
    Damian Pawelec 25 11 25/11 0/0 2.27 b/m
    Dominik Stępień 21 20 14/18 7/2 1.05 b/m
    Mateusz Kopyciński 18 11 18/11 0/0 1.64 b/m
    Aleksander Pinda 18 8 18/8 0/0 2.25 b/m
    Damian Szniter 16 18 14/16 2/2 0.89 b/m
    Jakub Zemełka 15 20 9/18 6/2 0.75 b/m
    Jakub Kohrs 11 9 8/7 3/2 1.22 b/m
    Daniel Makowski 0 21 0/19 0/2 0 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 21 0/19 0/2 0 b/m

Liga Centralna

Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn