Powołania Warmiaków do kadry B

Powołania Warmiaków do kadry B

W dniach 18-19 grudnia reprezentacja Polski "B" piłkarzy ręcznych rozegra dwa towarzyskie spotkania z drużyną narodową Rumunii "B". Wśród powołanych graczy znaleźli się m.in. skrzydłowy Warmii Abders Group Społem Olsztyn - Michał Bartczak oraz kołowy - Mateusz Jankowski.

Powołanie popularnego Barszcza nie może dziwić. Podczas poprzedniej konsultacji drugiej reprezentacji Michał był wyróżniającym się zawodnikiem. Teraz leworęczny zawodnik swoją wysoką formę będzie mógł skonfrontować z innym skutecznym zawodnikiem na swojej pozycji - Arkadiuszem Miszką, zawodnikiem płockiej Wisły. W przypadku Janka, ma on za sobą występy w pierwszej reprezntacji i wciąż znajduje się wśród zawodników mogących w niedalekiej przyszłości zastapić Bartosza Jureckiego. W składzie rezerwowym kadry B znalazło się dwóch innych szczypiornistów, grających w Olsztynie - Paweł Ćwikliński i Sebastian Sokołowski.

Program:
16-17.12.2010 - Żagań - konsultacja szkoleniowa
18-19.12.2010 - Żagań / Zielona Góra - mecze międzypaństwowe Polska B – Rumunia B

Kadra:
1. Wichary Marcin - SPR Wisła Płock SA
2. Miszka Arkadiusz - SPR Wisła Płock SA
3. Przysiek Dawid - MKS Nielba Wągrowiec
4. Gierak Łukasz - MKS Nielba Wągrowiec
5. Babicz Adam - SPR BRW Stal Mielec
6. Szpera Marek - SPR BRW Stal Mielec
7. Szyba Michał - KS Azoty Puławy
8. Gumiński Wojciech - KS AZS AWF Gorzów Wlkp.
9. Jankowski Mateusz - OKPR Warmia Anders Group Społem Olsztyn
10. Masłowski Piotr - MKS Piotrkowianin Piotrków Tr.
11. Adamuszek Michał - MMTS Kwidzyn
12. Kostrzewa Damian - KS Vive-Targi Kielce
13. Krieger Kamil - KS Vive-Targi Kielce
14. Wysokiński Michał - SPR Chrobry Głogów
15. Stachera Rafał - SPR Chrobry Głogów
16. Bartczak Michał - OKPR Warmia Anders Group Społem Olsztyn

Zawodnicy pozostający w rezerwie:
- Bednarek Michał - SPR Chrobry Głogów
- Żak Ireneusz - SPR Chrobry Głogów
- Seroka Mateusz - MMTS Kwidzyn
- Sobut Grzegorz - SPR BRW Stal Mielec
- Ćwikliński Paweł - OKPR Warmia Anders Group Społem Olsztyn
- Sokołowski Sebastian - OKPR Warmia Anders Group Społem Olsztyn
- Skrabania Adam - KS Miedź Legnica
- Witkowski Bartosz - MKS Nielba Wągrowiec
- Kubiszewski Marek - MKS Nielba Wągrowiec

Kadra szkoleniowa:
- Biernacki Leszek - trener główny
- Pilch Marcin - trener
- Hess Maciej - lekarz
- Kot Tomasz - fizjoterapeuta
- Kaczorowski Andrzej - statystyk


źródło: www.zprp.pl

 

Data: 10.12.2010

Następny mecz:

fotografia meczowa
Brak danych
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 Gwardia Koszalin 24 841 550 291 / 69
    2 Warmia Energa Olsztyn 24 865 672 193 / 60
    3 Jeziorak Iława 24 818 743 75 / 58
    4 SMS ZPRP I Kwidzyn 24 822 772 50 / 48
    5 Jedynka Morąg 24 725 667 58 / 45
    6 Tytani Wejherowo 24 821 762 59 / 44
    7 MKS Grudziądz 24 738 677 61 / 42
    8 KPR Gryfino 24 778 840 -62 / 28
    9 Sparta Oborniki 24 666 732 -66 / 22
    10 Sambor Tczew 24 652 784 -132 / 22
    11 USAR Kwidzyn 24 650 733 -83 / 15
    12 AZS Bydgoszcz 24 671 803 -132 / 15
    13 Szczypiorniak Olsztyn 24 582 894 -312 / 0
  • Kolejka 16
    - Szczypiorniak Olsztyn 18:33
    (10:13)
    Sparta Oborniki
    - Jeziorak Iława 35:33
    (19:14)
    Jedynka Morąg
    - Sambor Tczew 25:35
    (11:18)
    Tytani Wejherowo
    - AZS Bydgoszcz 19:37
    (9:18)
    Gwardia Koszalin
    - USAR Kwidzyn 28:33
    (16:16)
    Warmia Energa Olsztyn
    - KPR Gryfino 28:32
    (14:15)
    MKS Grudziądz
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Andrzej Kryński 210 24 210/24 0/0 8.75 b/m
    Marcin Malewski 110 24 110/24 0/0 4.58 b/m
    Jakub Zemełka 105 23 105/23 0/0 4.57 b/m
    Szymon Adamczyk 103 24 103/24 0/0 4.29 b/m
    Michał Safiejko 68 23 68/23 0/0 2.96 b/m
    Dawid Reichel 61 19 61/19 0/0 3.21 b/m
    Michał Sikorski 42 24 42/24 0/0 1.75 b/m
    Filip Drobik 39 23 39/23 0/0 1.7 b/m
    Dawid Przysiek 38 23 38/23 0/0 1.65 b/m
    Piotr Dzido (K) 35 24 35/24 0/0 1.46 b/m
    Piotr Skiba 21 20 21/20 0/0 1.05 b/m
    Jan Lewandowski 17 24 17/24 0/0 0.71 b/m
    Bartosz Prusko 6 11 6/11 0/0 0.55 b/m
    Dominik Jaworski 3 21 3/21 0/0 0.14 b/m
    Wiktor Zamojski 3 6 3/6 0/0 0.5 b/m
    Piotr Rynkiewicz 2 21 2/21 0/0 0.1 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 21 0/21 0/0 0 b/m
Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn