Powołania Warmiaków do kadry B

Powołania Warmiaków do kadry B

W dniach 18-19 grudnia reprezentacja Polski "B" piłkarzy ręcznych rozegra dwa towarzyskie spotkania z drużyną narodową Rumunii "B". Wśród powołanych graczy znaleźli się m.in. skrzydłowy Warmii Abders Group Społem Olsztyn - Michał Bartczak oraz kołowy - Mateusz Jankowski.

Powołanie popularnego Barszcza nie może dziwić. Podczas poprzedniej konsultacji drugiej reprezentacji Michał był wyróżniającym się zawodnikiem. Teraz leworęczny zawodnik swoją wysoką formę będzie mógł skonfrontować z innym skutecznym zawodnikiem na swojej pozycji - Arkadiuszem Miszką, zawodnikiem płockiej Wisły. W przypadku Janka, ma on za sobą występy w pierwszej reprezntacji i wciąż znajduje się wśród zawodników mogących w niedalekiej przyszłości zastapić Bartosza Jureckiego. W składzie rezerwowym kadry B znalazło się dwóch innych szczypiornistów, grających w Olsztynie - Paweł Ćwikliński i Sebastian Sokołowski.

Program:
16-17.12.2010 - Żagań - konsultacja szkoleniowa
18-19.12.2010 - Żagań / Zielona Góra - mecze międzypaństwowe Polska B – Rumunia B

Kadra:
1. Wichary Marcin - SPR Wisła Płock SA
2. Miszka Arkadiusz - SPR Wisła Płock SA
3. Przysiek Dawid - MKS Nielba Wągrowiec
4. Gierak Łukasz - MKS Nielba Wągrowiec
5. Babicz Adam - SPR BRW Stal Mielec
6. Szpera Marek - SPR BRW Stal Mielec
7. Szyba Michał - KS Azoty Puławy
8. Gumiński Wojciech - KS AZS AWF Gorzów Wlkp.
9. Jankowski Mateusz - OKPR Warmia Anders Group Społem Olsztyn
10. Masłowski Piotr - MKS Piotrkowianin Piotrków Tr.
11. Adamuszek Michał - MMTS Kwidzyn
12. Kostrzewa Damian - KS Vive-Targi Kielce
13. Krieger Kamil - KS Vive-Targi Kielce
14. Wysokiński Michał - SPR Chrobry Głogów
15. Stachera Rafał - SPR Chrobry Głogów
16. Bartczak Michał - OKPR Warmia Anders Group Społem Olsztyn

Zawodnicy pozostający w rezerwie:
- Bednarek Michał - SPR Chrobry Głogów
- Żak Ireneusz - SPR Chrobry Głogów
- Seroka Mateusz - MMTS Kwidzyn
- Sobut Grzegorz - SPR BRW Stal Mielec
- Ćwikliński Paweł - OKPR Warmia Anders Group Społem Olsztyn
- Sokołowski Sebastian - OKPR Warmia Anders Group Społem Olsztyn
- Skrabania Adam - KS Miedź Legnica
- Witkowski Bartosz - MKS Nielba Wągrowiec
- Kubiszewski Marek - MKS Nielba Wągrowiec

Kadra szkoleniowa:
- Biernacki Leszek - trener główny
- Pilch Marcin - trener
- Hess Maciej - lekarz
- Kot Tomasz - fizjoterapeuta
- Kaczorowski Andrzej - statystyk


źródło: www.zprp.pl

 

Data: 10.12.2010

Następny mecz:

fotografia meczowa
Zagłębie Sosnowiec
VS
Warmia Olsztyn
Data: 2022.10.08 18:00
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 AZS-AWF Biała Podlaska 3 102 81 21 / 9
    2 KPR Legionowo 3 84 70 14 / 8
    3 Handball Stal Mielec 3 93 80 13 / 8
    4 Warmia Olsztyn 3 84 76 8 / 6
    5 Śląsk Wrocław 3 92 85 7 / 6
    6 Stal Gorzów 3 72 66 6 / 4
    7 Olimpia Piekary Śląskie 3 84 85 -1 / 4
    8 MKS Wieluń 2 56 56 0 / 3
    9 SRS Przemyśl 3 88 93 -5 / 3
    10 Zagłębie Sosnowiec 3 83 90 -7 / 3
    11 Anilana Łódź 3 75 85 -10 / 3
    12 KPR Żukowo 3 77 88 -11 / 3
    13 Padwa Zamość 2 48 57 -9 / 0
    14 Nielba Wągrowiec 3 67 93 -26 / 0
  • Kolejka 3
    - Anilana Łódź 29:23
    (14:11)
    Olimpia Piekary Śląskie
    - SRS Przemyśl 31:35
    (14:15)
    Handball Stal Mielec
    - Stal Gorzów 21:21
    (11:12)
    KPR Legionowo
    - Śląsk Wrocław 33:25
    (14:8)
    Padwa Zamość
    - KPR Żukowo 35:33
    (15:13)
    Zagłębie Sosnowiec
    - AZS-AWF Biała Podlaska 37:24
    (20:13)
    Nielba Wągrowiec
    - Warmia Olsztyn 30:26
    (15:16)
    MKS Wieluń
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Dawid Reichel 13 3 13/3 0/0 4.33 b/m
    Marcin Malewski 11 3 11/3 0/0 3.67 b/m
    Michał Safiejko 11 3 11/3 0/0 3.67 b/m
    Mateusz Kopyciński 8 3 8/3 0/0 2.67 b/m
    Adam Konkel 7 3 7/3 0/0 2.33 b/m
    Piotr Skiba 7 3 7/3 0/0 2.33 b/m
    Dominik Stępień 7 3 7/3 0/0 2.33 b/m
    Marcin Laskowski 5 3 5/3 0/0 1.67 b/m
    Damian Szniter 5 3 5/3 0/0 1.67 b/m
    Szymon Mucha 3 3 3/3 0/0 1 b/m
    Michał Sikorski 3 2 3/2 0/0 1.5 b/m
    Jakub Zemełka 1 3 1/3 0/0 0.33 b/m
    Daniel Makowski 0 3 0/3 0/0 0 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 3 0/3 0/0 0 b/m
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn