Jankowski i Bartczak rzucają dla Polski

Pięć bramek zdobyli olsztyńscy szczypiorniści w wygranym spotkaniu z pierwszą reprezentacją Włoch. W turnieju rozgrywanym w Wągrowcu udział biorą także drugie reprezentacje Czech i Norwegii.

Formę II reprezentacji Polski sprawdziła I kadra Włoch. W pierwszej połowie lepiej piłkę rozgrywali nasi kadrowicze prowadząc kilkoma trafieniami. W 23. minucie było 13:9 dla Polski. Na przerwę goście z Półwyspu Apenińskiego schodzili z 4-bramkową stratą (16:12). Potem gra się bardziej wyrównała. Ostatecznie polskiej reprezentacji udało się pokonać nieznacznie rywala, zdobywając dwa punkty.

Polska "B" - Włochy "A" 37:36 (16:12)

Polska: Kostrzewa Damian 7, Szyba Michał 4, Podsiadło Paweł 4, Babicz Adam 4, Bartczak Michał 3, Krieger Kamil 3, Gumiński Wojciech 3, Jankowski Mateusz 2, Peret Michał 2, Seroka Mateusz 2, Masłowski Piotr 1, Żak Ireneusz 1, Twardo Adam 1.
Włochy: Skatar Michele 8, Maione Pasquale 6, Radovcic Demis 6, Bisori Alessio 5, Tokic Tin 3, Volpi Francesco 3, Radojkovic Jan 2, Giannoccaro Umberto 2, Di Maggio Adriano 1.
Kary: Polska (10 minut), Włochy (12 minut).

Wynik drugiego spotkania

Norwegia "B" - Czechy "B" 24:33 (16:16)

Norwegia: Spanne Christian 5, Jondal Magnus 3, Bolov-Olsen Trym 3, Pedersen Eirik Heia 3, Stegavik Steffen 3, Hykkerud Jakim 2, Roe Anders 2, Dragne Thomas 1, Lindboe Andre 1, Fjeldtvedt Edwin 1.
Czechy: Becvar Roman 7, Cadra Zdenek 4, Petrovsky Vojtech 3, Hrstka Jakub 3, Reznicek Tomas 3,Sira Jakub 3, Brykner Ladislav 2, Lehocky Martin 2, Sik Vojtech 2, Landa Jan 1, Pozarek Roman 1, Krupa Stefan 1, Mika Ondrej 1.
Kary: Czechy (8 minut), Norwegia (6 minut).

Tabela po pierwszym dniu turnieju

1. Czechy 2 33 : 24
2. Polska 2 37 : 36
3. Włochy 0 36 : 37
4. Norwegia 0 24 : 33

W piątek kolejny dzień imprezy. Najpierw Norwegia zmierzy się z Włochami, a potem Polacy zagrają z Czechami. W sobotę zakończenie turnieju.

Data: 29.10.2010