Historyczna wygrana na piasku!

::2847::
W swoim drugim sezonie gry na piasku zawodnicy Travelandu Społem Olsztyn, występujący pod nazwą "Warmia Traveland", odnieśli duży sukces, wygrywając w I Warszawskim Turnieju Plażowej Piłki Ręcznej. Impreza sportowa w Warszawie była jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym europejskiego cyklu zawodów na piasku.

Postawa olsztyńskich szczypiornistów jest przykładem tego, że można prezentować solidny poziom w plażowej odmianie piłki ręcznej, pomimo tego, że priorytetem dla zawodników jest zdecydowanie sezon na hali. Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim było zdobycie brązowego medalu na MP rozgrywanych w Starych Jabłonkach, w tym roku Warmiacy zdecydowanie podnieśli poziom swojej gry na piasku. Dzięki temu są w stanie rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce, które znacznie więcej czasu mogą poświęcić na treningi tej odmiany piłki ręcznej. Zespól Warmii Traveland Olsztyn na sobotnio-niedzielny turniej do Warszawy udał się prosto ze zgrupowania w Rynie, gdzie szczypiorniści głównie "budowali" motorykę przed sezonem. Do Michała Bartczaka, Marcina Malewskiego, Jacka Zyśka, Sebastiana Sokołowskiego, Krzysztofa Szymkowiaka i Mateusza Kopycińskiego ponownie dołączył Łukasz Szymański. W siedmioosobowym składzie Warmiacy liczyli na udany występ w stolicy i zapewnienie sobie miejsca w czołowej ósemce, która zagra w finałowym turnieju. Finał sezonu plażówki kolejny raz odbędzie się nad jeziorem Szeląg Mały - 21/22 sierpnia.

::2848::
W grupowych spotkaniach Warmiacy nie mieli sobie równych, pokonując gładko 2:0: Beach Boys Warszawa, TSHV Camelot (Holandia) i MUKS Legionowo. W tym ostatnim zespole spotkali się "starzy" zawodnicy z Olsztyna, a mianowicie grający w ekipie z Legionowa: Grzegorz Steć, Adam Waśko i Marcin Żelazek. Trzy wygrane pierwszego dnia zapewniły Warmii awans do ćwierćfinałów imprezy, w której wystąpiło w sumie 16 męskich i 8 damskich drużyn. Pierwszym, niedzielnym rywalem zespołu z Olsztyna było SPA Nałęczów. Zawodnicy Warmii nie dali przeciwnikom szans na wygraną, zapewniając sobie awans do półfinałów, w których zmierzyli się z ubiegłorocznym pogromcą z  finału ze Starych Jabłonek - GRU Poznań. Tym razem to olsztynianie byli górą, chociaż sam mecz był bardzo zacięty. Drugi set tego spotkania zakończył się różnicą zaledwie 1 punkta, a bohaterem ostatnich sekund był Michał Bartczak, który najpierw wykonał udaną akcję w obronie, po czym faulowany zdobył bramkę za jeden punkt i zapewnił drużynie wygraną w dwóch setach.

::2849::
W finale imprezy Warmia Traveland Olsztyn zmierzyła się z Gwardią Opole. Rozpędzeni zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur za wszelką cenę chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo turniejowe i ta sztuka im się powiodła. Niesieni dopingiem publiczności, grający niezłe spotkanie Warmiacy nie popełniali wiele błędów, w przeciwieństwie do swoich rywali, którzy nie potrafili przebić się przez obronę kierowaną przez niezastąpionego Szymkowiaka. Po wygranej w pierwszym secie 16:8 i bardzo skutecznej grze wyróżniającego się w całej imprezie Malewskiego, w drugiej połowie zawodnicy Gwardii postanowili zmienić taktykę, wyłączając wysokoą obroną popularnego Malesia. Wtedy sprawę w swoje ręce wzięli Zyśk, Kopyciński i Malewski, skutecznie wykańczając akcje za dwa punkty. Rozsądna gra i dobra postawa Szymańskiego w bramce sprawiły, że wygrana w warszawskim turnieju stała się faktem. Pierwsze miejsce i kolejne punkty do klasyfikacji najlepszych drużyn sprawiły, że olsztynianie nie muszą już martwić się o awans do imprezy finałowej (Warmiacy nie mogli brać udziału we wszystkich turniejach eliminacyjnych z powodu przygotowań do sezonu na hali - shmon).

Wśród pań kolejny raz równych sobie nie miały zawodniczki AZS-u AWF Wrocław. Po zawodach wybrano najlepszych zawodników i bramkarzy imprezy. Wśród mężczyzn nagrodę najlepszego zawodnika otrzymał zawodnik z drużyny holenderskiej, który zasłynął rzutem z wyskoku, w którym wykonał dwa obroty. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Łukasz Szymański z Warmii.