Dwóch Warmiaków w kadrze Bogdana Wenty!

Dwóch Warmiaków w kadrze Bogdana Wenty!

::2754::
Nie dla wszystkich zawodników olsztyńskiego zespołu sezon dobiega końca. Sebastian Sokołowski i Paweł Ćwikliński otrzymali powołania do szerokiego składu pierwszej reprezentacji, prowadzonej przez Bogdana Wentę. Jest zatem szansa, że olsztyńscy szczypiorniści zaprezentują się przed własną publicznością w hali Urania 6 czerwca (g. 14:45) w spotkaniu towarzyskim z Litwą.

 
Kadra złożona z zawodników grających w polskiej ekstraklasie  będzie trenowała w Olsztynie, a swoje spotkania rozegra w Elblągu i właśnie w stolicy Warmii i Mazur. Bilety dostępne są w siedzibie klubu, sklepach Olimp i House w Olsztynie oraz poprzez serwis KupBilet.pl. Po dwóch sparingach z Litwinami, do kadry dołączą zawodnicy zagraniczni, a wybrany przez Wentę skład zmierzy się z reprezentacją Chorwacji.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienionych zawodników kadry narodowej mężczyzn na następujący cykl akcji szkoleniowych:

02- 04.06.2010 – Olsztyn – konsultacja szkoleniowa
05- 06.06.2010 – Elbląg/Olsztyn – mecze międzypaństwowe Polska-Litwa
07 -10.06.2010 – Warszawa – konsultacja szkoleniowa
11 i 13.06.2010 – Kielce/Warszawa – mecze międzypaństwowe Polska–Chorwacja

1. Jurasik Mariusz - KS Vive Targi Kielce
2. Kuchczyński Patryk - KS Vive Targi Kielce
3. Żółtak Daniel - KS Vive Targi Kielce
4. Grabarczyk Piot - KS Vive Targi Kielce
5. Podsiadło Paweł - KS Vive Targi Kielce
6. Rosiński Tomasz - KS Vive Targi Kielce
7. Jachlewski Mateusz - KS Vive Targi Kielce
8. Gliński Rafał - KS Vive Targi Kielce::2753::
9. Krieger Kamil - KS Vive Targi Kielce
10. Zaremba Mateusz - KS Vive Targi Kielce
11. Malcher Adam - MKS Zagłębie Lubin
12. Adamczak Piotr - MKS Zagłębie Lubin
13. Tomczak Bartłomiej - MKS Zagłębie Lubin
14. Orzechowski Robert - MMTS Kwidzyn
15. Adamuszek Michał - MMTS Kwidzyn
16. Mroczkowski Maciej - MMTS Kwidzyn
17. Wyszomirski Piotr - KS Azoty Puławy
18. Jankowski Mateusz - MKS Piotrkowianin Piotrków Tr.
19. Paluch Jarosław - SPR Chrobry Głogów
20. Przysiek Dawid - MKS Nielba Wągrowiec
21. Chrapkowski Piotr - AZS AWFiS Gdańsk
22. Miszka Arkadiusz - Wisła Płock SA

Zawodnicy pozostający w rezerwie:
- Seroka Mateusz - MMTS Kwidzyn
- Rombel Patryk - MMTS Kwidzyn
- Płócienniczak Dominik - MKS Piotrkowianin Piotrków Tr.
- Gierak Łukasz - MKS Nielba Wągrowiec
- Adamczak Paweł - MKS Zagłębie Lubin
- Stankiewicz Michał - MKS Zagłębie Lubin
- Kostrzewa Damian - AZS AWFiS Gdańsk
- Ćwikliński Paweł - OKPR Traveland Społem Olsztyn
- Sokołowski Sebastian - OKPR Traveland Społem Olsztyn
- Twardo Adam - Wisła Płock SA
- Szyba Michał - KS Azoty Puławy
- Stachera Rafał - WKS Śląsk Wrocław

Zawodnicy powołani do składu podstawowego reprezentacji: 07 – 13.06.2010

1. Szmal Sławomir - Rhein-Neckar Löwen
2. Bielecki Karol - Rhein-Neckar Löwen
3. Lijewski Krzysztof - HSV Hamburg
4. Lijewski Marcin - HSV Hamburg
5. Jurecki Michał - TuS N-Lübbecke GmbH
6. Tłuczyński Tomasz - TuS N-Lübbecke GmbH
7. Siódmiak Artur - TuS N-Lübbecke GmbH
8. Jurecki Bartosz - S.C. Magdeburg
9. Jaszka Bartłomiej - Füsche Berlin
10. Wleklak Damian - GWD Minden

Kadra szkoleniowa:
- Papaj Paweł - kierownik reprezentacji
- Wenta Bogdan - trener główny
- Waszkiewicz Daniel - trener współpracujący
- Nowak Maciej - lekarz
- Buczak Jerzy - fizjoterapeuta
- Rudomina Krzysztof - fizjoterapeuta
- Zembrzuski Piotr - statystyk szkoleniowy

źródło: zprp.pl

 

Data: 25.05.2010

Następny mecz:

fotografia meczowa
Tytani Wejherowo
VS
Warmia Energa Olsztyn
Data: 2024.04.27 00:00
  • Tabela

  • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
    1 Gwardia Koszalin 21 743 476 267 / 60
    2 Warmia Energa Olsztyn 21 755 576 179 / 57
    3 Jeziorak Iława 21 725 656 69 / 51
    4 MKS Grudziądz 21 653 592 61 / 39
    5 Jedynka Morąg 21 626 588 38 / 36
    6 Tytani Wejherowo 21 704 655 49 / 35
    7 SMS ZPRP I Kwidzyn 18 600 581 19 / 33
    8 KPR Gryfino 20 635 690 -55 / 23
    9 Sparta Oborniki 21 588 629 -41 / 19
    10 Sambor Tczew 22 598 725 -127 / 19
    11 USAR Kwidzyn 21 568 636 -68 / 15
    12 AZS Bydgoszcz 20 552 662 -110 / 15
    13 Szczypiorniak Olsztyn 20 477 758 -281 / 0
  • Kolejka 16
    - Szczypiorniak Olsztyn 18:33
    (10:13)
    Sparta Oborniki
    - Jeziorak Iława 35:33
    (19:14)
    Jedynka Morąg
    - Sambor Tczew 25:35
    (11:18)
    Tytani Wejherowo
    - AZS Bydgoszcz 19:37
    (9:18)
    Gwardia Koszalin
    - USAR Kwidzyn 28:33
    (16:16)
    Warmia Energa Olsztyn
    - KPR Gryfino 28:32
    (14:15)
    MKS Grudziądz
  • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
    Andrzej Kryński 190 21 190/21 0/0 9.05 b/m
    Jakub Zemełka 95 20 95/20 0/0 4.75 b/m
    Marcin Malewski 93 21 93/21 0/0 4.43 b/m
    Szymon Adamczyk 86 21 86/21 0/0 4.1 b/m
    Michał Safiejko 62 20 62/20 0/0 3.1 b/m
    Dawid Reichel 48 16 48/16 0/0 3 b/m
    Dawid Przysiek 35 21 35/21 0/0 1.67 b/m
    Michał Sikorski 35 21 35/21 0/0 1.67 b/m
    Filip Drobik 33 20 33/20 0/0 1.65 b/m
    Piotr Dzido (K) 32 21 32/21 0/0 1.52 b/m
    Jan Lewandowski 17 21 17/21 0/0 0.81 b/m
    Piotr Skiba 16 17 16/17 0/0 0.94 b/m
    Bartosz Prusko 5 9 5/9 0/0 0.56 b/m
    Dominik Jaworski 3 18 3/18 0/0 0.17 b/m
    Wiktor Zamojski 3 6 3/6 0/0 0.5 b/m
    Cezary Kaczmarczyk 0 18 0/18 0/0 0 b/m
    Piotr Rynkiewicz 0 18 0/18 0/0 0 b/m
Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn