Turniej w Wągrowcu: ze zmiennym szczęściem...

Turniej w Wągrowcu miał być przetarciem przed zmaganiami ligowymi, które olsztynianie rozpoczną już za dwa tygodnie meczem wyjazdowym w Płocku z tamtejszą Wisłą. Traveland Społem Olsztyn zajął ostatecznie 3. miejsce w zawodach, zaliczając wygraną w spotkaniu z Nielbą, przegraną z MMTS-em i remis z Chrobrym Głogów.

::2139::
Olsztynianie jechali do Wągrowca w słabych nastrojach. Po ciężkich treningach, ale również warunkach w jakich przyszło trenować zawodnikom, kilku szczypiornistów musiało pozostać w domu. To zdecydowanie nie ułatwiło zadania trenerowi Kisielowi, który kolejny raz nie miał dwóch kołowych, a niektórzy zawodnicy narzekali na lekkie przeziębienia. Pomimo tego Warmiacy sprawili sobie niezły prezent, wygrywając w meczu otwierającym turniej z Nielbą Wągrowiec. Spotkanie to rozgrywane było w ramach 1/4 finału Pucharu Polski. Nie jest tajemnicą, że w tym roku priorytetem dla Traveladnu Społem Olsztyn jest wysokie miejsce w końcowej klasyfikacji ligi, jednak awans do półfinału Pucharu Polski jest historycznym sukcesem drużyny ze stolicy Warmii i Mazur.

We wspomnianym meczu decydująca okazała się skuteczna gra w obronie, która pozwoliła na "zbudowanie" wysokiej przewagi jeszcze w pierwszej połowie meczu. Przez blisko 12 minut pierwszej połowy gospodarze nie potrafili zdobyć bramki, przegrywając ten okres aż 0:7. W drugiej połowie Warmiacy musieli uważnie śledzić poczynania próbujących gonić wągrowiczan, którym udało się zmniejszyć rozmiary porażki do jednej bramki. Ostatecznie Nielba uległa 28:30 i pożegnała się z Pucharem Polski. Bramkę na swoje konto zapisał m.in. Adam Wolański. Skutecznie grali skrzydłowi: Paweł Ćwikliński i Mateusz Kopyciński oraz Michał Krawczyk. Więcej minut na parkiecie spędził także Piotr Frelek, który w iławskim turnieju grał jedynie w piątkowych spotkaniach (rzucił łącznie 1 bramkę).

Nielba Wągrowiec - Traveland Społem Olsztyn 28:30 (9:16)

Nielba: Szałkucki, Głębocki - Płócienniczak 7, Świerad 6, Szulc 3, Gierak 3, Szyczkow 3, Przysiek 2, Ciok 2, Frołow 2, Witkowski 0, Krajewski 0, Kasprzak 0.
Kary: 8 minut. Rzuty karne - 2/2 (Przysiek 2/2).
Traveland Społem: Wolański 1 - Krawczyk 6, Ćwikliński 5, Kopyciński 4, Zyśk 3, Hegier 3, Frelek 2, Waśko 2, Bartczak 2, Masiak 1, Żelazek 0.
Kary: 6 minut. Rzuty karne - 1/2 (Ćwikliński 0/1, Bartczak 1/1).

W drugim spotkaniu tego dnia olsztynianie stawili czoła kwidzynianom. Po wysokim zwycięstwie w Iławie, podopieczni trenera Markuszewskiego bardzo chcieli zrewanżować się olsztynianom. Przez większość meczu trwała zacięta walka, ale to MMTS zachował więcej sił i przechylił w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

MMTS Kwidzyn - Traveland Społem Olsztyn 35:30 (18:18)

MMTS: Gawlik, Suchowicz - Orzechowski 9, Peret 6, Adamuszek 4, Wardziński 4, Markuszewski 3, Rombel 3, Witaszak 2, Seroka 2, Czertowicz 1, Ćieślak 1, Waszkiewicz 0, Mroczkowski 0.
Bez kar. Rzuty karne - 0/1 (Waszkiewicz 0/1).
Traveland Społem: Wolański, Sokołowski - Garbacewicz 5, Kłosowski 5, Ćwikliński 4, Zyśk 4, Hegier 3, Waśko 3, Masiak 2, Bartczak 2, Żelazek 1, Krawczyk 0.
Kary: 8 minut. Rzuty karne - 1/1 (Ćwikliński 1/1).

pozostałe piątkowe mecze:

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 24:27 (12:9)

Chrobry: Zapora, Szczęsny - Kuta 5, Świtała 4, Ścigaj 3, Mochocki 2, Achruk 2, Szymyślik 2, Misiaczyk 2, Stodtko 2, Wita 1, Piotrowski 0, Paluch 0.
Kary: 4 minuty. Rzuty karne - 4/6 (Ścigaj 2/4, Mochocki 2/2).
MMTS: Suchowicz, Gawlik - Mroczkowski 6, Cieślak 5, Wardziński 4, Waszkiewicz 4, Adamuszek 2, Markuszewski 2, Orzechowski 1, Seroka 1, Czertowicz 1, Witaszak 1, Rombel 0, Peret 0.
Kary: 2 minuty. Rzyty karne - 4/4 (Waszkiewicz 4/4).

Nielba Wągrowiec - Chrobry Głogów 36:24 (21:12)

Nielba: Konczewski, Głębocki, Szałkucki - Przysiek 8, Krajewski 6, Białaszek 5, Ciok 4, Szyczkow 4, Świerad 3, Witkowski 2, Frołow 2, Szulc 1, Płócienniczak 1, Kasprzak 0.
Kary: 8 minut. Rzuty karne - 8/9 (Przysiek 8/9).
Chrobry: Szczęsny, Zapora, Musiał - Szymyślik 4, Żak 4, Świtała 3, Ścigaj 3, Misiaczyk 2, Kuta 2, Achruk 2, Wita 2, Łucak 1, Mochocki 1, Paluch 0, Piotrowski 0, Stodtko 0.
Kary: 12 minut. Rzuty karne - 5/7 (Ścigaj 2/2, Mochocki 0/1, Żak 3/4)
Czerwona kartka: Paluch (Chrobry, w 47. minucie po trzeciej karze)

::2141::
W sobotę Warmiacy zagrali spotkanie z Chrobrym Głogów. Trener Kisiel miał do dyspozycji w sumie 9(!) sprawnych zawodników. Między innymi Frelek, Krawczyk i Adam Waśko narzekali na urazy i szkoleniowiec Travelandu Społem postanowił dać im odpocząć. To przełożyło się na słabszą postawę całej ekipy. Głogowianie wypracowali sobie siedmiobramkową przewagę, głównie dzięki dobrej grze na kole Misiaczyka, którego nie byli w stanie powstrzymać olsztynianie. Pomimo wysokiej przewagi Chrobrego, Warmiacy zdołali doprowadzić w końcówce do remisu i ostatecznie zakończyli turniej, podobnie jak w Iławie, na trzecim miejscu. Przeciwko dawnym kolegom nieźle zaprezentował się Krzysztof Kłosowski, zdobywca 7 bramek. W całym turnieju najskuteczniejszy wśród Travelandu okazała się Paweł Ćwikliński, zdobywca 15 bramek.

Traveland Społem Olsztyn - Chrobry Głogów 30:30 (12:17)