Na zwycięskich torach! Warmia Energa Olsztyn - MKS Bodega Grudziądz 27:25

Na inaugurację zmagań w I lidze pokonujemy na własnym parkiecie  Biskupcu wygrywamy z MKS-em Grudziądz 27:25 (16:13).

Po istnej rewolucji kadrowej po poprzednim sezonie było wiele niewiadomych. Niezłe mecze kontrolne napawały optymizmem. Jednak to liga i dobrze znani rywale mieli zweryfikować poziom przygotowania naszego zespołu. Stanęliśmy na wysokości zadania!

Choć mecz obfitował w nerwowe momenty i nie ustrzegliśmy się licznych błędów, to gra mogła się podobać. Doskonały przegląd pola Dawida Przysieka, świetna defensywa, aktywność Marcina Malewskiego w ataku, świetny rzut z drugiej linii i ciąg na bramkę Michała Safiejko i wreszcie doskonała postawa w bramce Czarka Kaczmarczyka. To było kluczem do zwycięstwa w 1. kolejce.

Co na pewno zapadło w pamięć? Piękne asysty Dawida, z których słynie od lat, ściana w bramce w wykonaniu Czarka i wreszcie niesamowity charakter Piotrka Dzido, dla którego nie ma straconych piłek.

Przed nami dużo pracy nad utrzymaniem wysokiej jakości gry, ale cieszymy się, że pierwsze punkty są już na naszym koncie.

Warmia Energa Olsztyn - MKS Bodega Grudziądz 27:25 (16:13)

Warmia Energa: Kaczmarczyk, Jaworski, Rynkiewicz - Safiejko 7, Malewski 6 (3/3), Kryński 4 (1/1), Przysiek 3, Zemełka 1, Skiba 1, Drobik 1, Sikorski, Lewandowski
MKS - najwięcej bramek: Kruszewski 10 (3/4), Nowak 5, Rumniak 3

kary: Warmia Energa - 6 min (Zemełak, Skiba, Kryński); MKS - 8 min (czerw kartka Chyła 19')

widzów: 299

Spotkanie rozpoczęliśmy od obrony w składzie: Cezary Kaczmarczyk w bramce i dalej: Andrzej Kryszeń, Dawid Przysiek, Szymon Adamczyk, Jakub Zemełka, Michał Safiejko i Jan Lewandowski. Pierwsze minuty były badaniem z obu stron. Stąd też wynik nie był wysoki (10. min: 5:4). Po naszej stronie punktowali: Malewski (2 bramki), Przysiek (1) i bardzo aktywny tego dnia Safiejko (2). Wśród gości „swoje” robił grający trener i były zawodnik Warmii, Sebastian Rumniak. Mozolnie staraliśmy się zwiększać swoją przewagę, w czym pomagała świetna postawa w bramce Czarka. Niestety, wiele do życzenia pozostawiała gra z kontry. Niecelne podania i nieskuteczne rzuty mnożyły się. W pierwszych trzydziestu minutach takich sytuacji można było naliczyć aż 5. Mimo to byliśmy w stanie zbudować niewielką przewagę (19. min: 9:6). I z taką różnicą bramową schodziliśmy na przerwę – 16:13.

Druga odsłona miała pokazać, jak fizycznie jesteśmy przygotowani do sezonu. Trener Karol Adamowicz rotował składem, wystawiając na rozegraniu Malewskiego, Przysieka, Safiejko, Skibę i Sikorskiego. Z ławki mecz obserwował natomiast Dawid Reichel, przed którym jeszcze blisko 2 miesiące powrotu do gry. Od 40. minuty zaliczyliśmy udany zryw, zdobywając 5 trafień pod rząd. Dobrze w bloku defensywnym pracował tercet: Zemełka, Lewandowski, Adamczyk. W bramce cuda wyczyniał Kaczmarczyk. Wydawało się, że to może przeważyć szalę zwycięstwa na naszą korzyść i zapewnić spokojną końcówkę. Goście nie zamierzali się jednak poddawać. W ataku brylował bramkostrzelny Paweł Kruszewski, autor łącznie 10 bramek. To jego cztery skuteczne akcje pod rząd sprawiły, ze na dziesięć minut przed końcem MKS zbliżył się na 3 (24:21). Sprawy w swoje ręce wziął Safiejko. Bardzo ważną bramkę na czasie zaliczył Piotrek Skiba, a świetny powrót do obrony i przerwanie pewnej kontry przez Piotrka Dzido można by pokazywać jako przykład ambicji i nieustępliwości.

Na 120 sekund przed końcem wygrywaliśmy 27:22 i mogliśmy spokojnie kontrolować ostatnie momenty gry. Rywale zdołali jeszcze zdobyć 3 bramki, ale na więcej nie daliśmy im szans.

1. kolejka: Warmia Energa Olsztyn - MKS Bodega Grudziądz

Zdjęcia z inauguracyjnego meczu Warmia Energa Olsztyn vs MKS Bodega Grudziądz (27:25). Autorem Łukasz Kozłowski.