Malewski: Jesteśmy bardzo źli na siebie

Malewski: Jesteśmy bardzo źli na siebie

Zapraszamy do krótkiej rozmowy z Marcinem Malewskim, który znalazł chwilkę żeby odpowiedzieć na kilka pytań...

 

Do zakończenia sezonu 2023/2024 pozostały nam zaledwie 2 spotkania: ze Spartą Oborniki (11.05 - Hala Urania) i Gwardią Koszalin. Po przegranej we własnej hali w meczu kończącym pierwszą rundę, drugą część rozgrywek ligowych deptaliśmy po piętach liderującej Gwardii. Do końca liczyliśmy, że losy pierwszego miejsca w lidze rozstrzygną się na parkiecie rywala. Niestety, wpadka w Wejherowie spowodowała, że stracilismy szansę wygrania ligi. O zdanie spytaliśmy najbardziej doświadczonego wśród Warmiaków, Marcina Malewskiego.

- Jesteśmy bardzo źli na siebie za tą porażkę, możemy mieć pretensje tylko do siebie. - mówi popularny Maleś. - Tytani zagrali bardzo dobre spotkanie. Tak naprawdę prowadzili cały mecz. My zagraliśmy bardzo słabo w obronie i w bramce, a wiadomo, że mecze wygrywa się obroną. Rzuciliśmy 41 bramek, a i tak skuteczność w sytuacjach sam na sam z bramkarzem była słaba... 

Przed nami mecz ze Spartą Oborniki (11. maja), który będzie ostatnią okazją do obejrzenia nas na żywo w Hali Urania. A jak gra się zawodnikom na nowym obiekcie? 

- Gra się coraz lepiej, z meczu na mecz coraz bardziej czujemy tą halę. Sczególnie budują takie mecze, jak z Morągiem, przy pełnych trybunach. - podkreśla rozgrywający. - Publiczność jest nam bardzo potrzebna. Jest to nasz ósmy zawodnik i wtedy czujemy, że możemy odlecieć po zwycięstwo!

Potwierdziła się już przyszłość większości zawodników Warmii Energa Olsztyn. Dobrą wiadomością jest uruchomienie szeroko zakrojonego szkolenia młodzieży w kilku szkołach w Olsztynie oraz Biskupcu. Rozwija się także współpraca z partnerskim klubem z Olecka, który wprowadził do półfinałów Mistrzostw Polski swój zespół juniorów młodszych. To duży sukces kolegów, których zawodnicy mogliby w przyszłości dołączyć do Wiktora Zamojskiego czy Bartosza Prusko w szeregach Warmii. 

- Wydaje mi się, że zrobiliśmy bardzo duży krok do przodu. - ocenia Malewski. - Wszystko idzie zgodnie z planem. Ppracujemy, aby organizacyjnie i sportowo było jeszcze lepiej niż jest. W tym sezonie juz nie zrealizujemy celu sportowego, jakim był awans do Ligi Centralnej, ale zrobimy wszystko żeby zająć bardzo dobre drugie miejsce i w przyszłym sezonie powtórzymy nasz cel i mam nadzieję że go zrealizujemy!

 

 

Data: 02.05.2024

Następny mecz:

fotografia meczowa
KPR Żukowo
VS
Warmia Energa Olsztyn
Data: 2024.08.16 00:00
 • Tabela

 • M Br+ Br- Br+/-Pkt.
  1 Warmia Energa Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  2 Sparta Oborniki 0 0 0 0 / 0
  3 Sambor Tczew 0 0 0 0 / 0
  4 AZS Bydgoszcz 0 0 0 0 / 0
  5 KPR Gryfino 0 0 0 0 / 0
  6 SMS ZPRP II Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  7 Tytani Wejherowo 0 0 0 0 / 0
  8 MKS Grudziądz 0 0 0 0 / 0
  9 USAR Kwidzyn 0 0 0 0 / 0
  10 Szczypiorniak Olsztyn 0 0 0 0 / 0
  11 Jedynka Morąg 0 0 0 0 / 0
  12 Jeziorak Iława 0 0 0 0 / 0
  13 SMS Płock 0 0 0 0 / 0
  14 Wybrzeże I Gdańsk 0 0 0 0 / 0
 • Kolejka
  Brak danych
 • Zawodnik Bramek Meczy Liga Puchar Średnia
  Brak danych
Sponsor tytularny: Energa
Patronat medialny: Radio Olsztyn Radio ESKA TVP3 Olsztyn