Kosztowny przestój zadecydował. Zagłębie Sosnowiec - Warmia Olsztyn 30:29

W 4. kolejce spotkań  Ligi Centralnej ulegliśmy po emocjonującej końcówce drużynie Zagłębia Handball Team Sosnowiec 30:29 .

Zagłębie Handball Team Sosnowiec - OKPR Warmia Olsztyn 30:29 (14:18)

Zagłębie: najwięcej bramek - Płonka 7, Mięsopust 6
Warmia: Kaczmarczyk, Makowski - Laskowski 6, Reichel 6, Kopyciński 5, Malewski 5 (3/3), Safiejko 3, Skiba 3 (2/2), Stępień 1, Zemełka, Sikorski, Mucha, Konkel, Szniter

kary: Zagłębie - 14 min; Warmia - 10 min

Do spotkania podchodziliśmy z dużym animuszem, chcąc przełamać passę dwóch przegranych z poprzedniego sezonu. Pierwsze minuty gry to klasyczna gra bramka za bramkę i ocenianie swojej formy dnia. W samej końcówce tej odsłony sprawy w swoje ręce wziął Marcin Malewski, którego trzy bramki z rzędu wyprowadziły nasz zespół na czterobramkowe prowadzenie (18:14).

To wydawała się niezła zaliczka na drugą część. Gospodarze nie zamierzali jednak patrzeć na to bezczynnie. Od początku powrotu na parkiet starali się zniwelować przewagę. Dopięli swego. My zaliczyliśmy długi przestój, który okazał się kluczowy do końcowego wyniku tego starcia. Między 38. i 51. minutą nie potrafiliśmy wejść na odpowiednie obroty i przegraliśmy ten fragment gry 3:10(!). Na niecałe dziesięć minut przed końcem sosnowiczanie wyszli na pięciobramkowe prowadzenie i wydawać się mogło, że mecz jest już rozstrzygnięty. Podłamani, ale nie załamani! Podjęliśmy pogoń za rywalem, a najaktywniejszym zawodnikiem był Dawid Reichel, którego brawurowe akcje przybliżały nas do przeciwnika. Seria czterech bramek z rzędu sprawiły, że na minutę przed końcem przegrywaliśmy już tylko jednym trafieniem. Niestety, w jednej z ostatnich akcji doświadczony Arkadiusz Miszka uwolnił się z spod opieki naszego obrońcy i zdołał pokonać Cezarego Kaczmarczyka. Byliśmy jeszcze w stanie odpowiedzieć, ale zabrakło już czasu na zdobycie wyrównującej bramki. Mecz zakończył się jednobramkową porażką – 29:30.

Po spotkaniu mogliśmy mieć pretensje tylko do siebie. Mając kontrolę nad wynikiem po pierwszej połowie zupełnie nie poradziliśmy sobie z koncentracją w drugiej. Nieodpowiedzialne i nieskuteczne rzuty i fatalny przestój sprawiły, że punkty uciekły. Podnieśliśmy się, to fakt, ale w ostatecznym rozrachunku to punkty się liczą…

Przed nami tydzień odpoczynku ze względu na mecz reprezentacji Polski w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy (rywalem Włosi). To czas na trening i leczenie drobnych urazów. Kolejnym rywalem w ramach 5. Kolejki Ligi Centralnej będzie Śląsk Wrocław. Mecz odbędzie się 22 października w hali Zespołu Szkół w Biskupcu o godzinie 18:00.

Data: 10.10.2022