Katastrofalna passa trwa. Warmia Energa Olsztyn - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 27:34

Nie było przełamiania Warmii Energa Olsztyn w 15. kolejce Ligi Centralnej. Zespół Olimpii MEDEX Piekary Śląskie wygrał w Biskupcu 34:27 i dopisał sobie komplet punktów.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 27:34 (13:18)

Warmia Energa: Kaczmarczyk, Makowski - Malewski 5 (2/2), Mucha 4, Reichel 4, Pinda 3, Safiejko 2, Laskowski 2, Pawelec 2, Kopyciński 2, Zemełka 1, Skiba 1, Konkel 1, Stepień
Olimpia: najwięcej bramek - Chromy 7, Jakubowski 6

kary: Warmia Energa - 8 min (czerwona kartka: Stępień '50); Olimpia - 12 min (czerwona kartka: Jakuboski '47)
widzów: 150

Sobotnią rywalizację z Olimpią rozpoczęliśmy w podobnym ustawieniu, jak kilka dni wcześniej przeciwko KPR-owi Żukowo. Zabrakło jedynie Damiana Pawelca, zamiast którego szansę gry otrzymał Jakub Zemełka. Zanim mecz rozpoczął się na dobre, już musieliśmy grać w osłabieniu. W pierwszej akcji defensywnej karę 2 minut otrzymał bowiem Dominik Stępień. Goście wykorzystali ten czas i już na początku rywalizacji zyskali przewagę. Jak się potem okazało, prowadzenia nie oddali już do końca... Błędy w ataku i nieszczelna obrona sprawiły, że po blisko dziesięciu minutach przegrywaliśmy 1:6. W dalszej części pierwszej połowy nie było lepiej. Mnożyły się straty, z którymi mamy problem od początku sezonu. Na domiar złego bramkarze przyjezdnych prezentowali się dobrze, kilkukrotnie powstrzymując nasze zapędy do odrobiona strat. Goście trafiali z drugiej linii albo dogrywali na czyste pozycje do kołowego. Do przerwy straciliśmy aż 18 bramek, tymczasem nasz dorobek zatrzymał się na 13.

Po przerwie chcieliśmy odrobić straty. Gdy w 39. minucie było 20:22 zapowiadało się, że emocje nie opuszczą kibiców aż do końca spotkania. Przez najbliższe parę minut przewaga boiskowa przechodziła z rąk do rąk: trzy bramki z naszej strony, na które Olimpia Medex odpowiedziała czteroma, by w końcu ponownie nastąpiła czterobramkowa seria Warmii Energa. Po tym istnym rollercoasterze, na dziesięć minut przed końcem stan meczu wynosił 24:26. Niestety, po raz kolejny okazało się, że końcówki w naszym wykonaniu to najsłabszy element gry. Pomimo, iż oba zespoły popełniały błędy, to rywale odbudowali bezpieczną przewagę, wygrywając zasłużenie w Biskupcu.

Zakończyliśmy serię trzech meczów we własnej hali. Teraz o punkty będziemy musieli powalczyć na wyjeździe. Naszym przeciwnikiem będzie MKS Wieluń.

Mecz Warmia Energa Olsztyn - MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie

Zdjęcia z meczu 15. kolejki Ligi Centralnej, w którym Warmia Energa Olsztyn uległa Olimpii Piekary Śląskie 27:34. Autorką relacji Anna Kajat.